USD28.2033

Гнилий фундамент закладено: Ківалов, Портнов, Льовочкін і Ко можуть вертатися на державні посади?

Гнилий фундамент закладено: Ківалов, Портнов, Льовочкін і Ко можуть вертатися на державні посади?

Директорка Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України у 2014–2016 роках Тетяна Козаченко прокоментувала призначення Андрія Богдана головою Адміністрації президента України (АПУ)

Таке вже було. І знову.

Кадрова політика – дуже чутлива тема:

– призначення осіб усупереч законодавству;

– зміна законодавства за принципом доцільності задля конкретної особи;

– створення посад винятково під конкретних людей;

– спотворення процедур для “обходу” вимог законодавства etc.

З урахуванням публічної інформації Богдан не має права займати посаду глави АПУ на підставі Закону України “Про очищення влади”.

Винесення указу всупереч законові означає, що президент ставить себе вище закону і демонструє на всю країну справжне ставлення до верховенства права.

А ще: особа, що призначається на посаду, усвідомлює це й саме такою ціною підставляє президента, завдає руйнівного удару по його репутації.

І навіть “не потрібно” скасовувати закон “Про очищення влади” через Конституційний суд (який чотири роки його “маринує”, а повинен був розглянути протягом всього протягом місяця ще у 2015-му). Продемонстровано, що можна закон ігнорувати.

Тепер нічого не заважає кожній іншій людині, а саме посадовцеві (якій за інавгураційною промовою також “є президентом”) чинити, як новообраний президент: ігнорувати закон, будь-який. Більше немає заборон для Ківалова, Портнова, Льовочкіна тощо займати державні посади.

Недосконалий закон чи не подобається? Чиніть законно: вносьте зміни, вдосконалюйте – це право парламенту, але президент – не парламент, не замінює собою закон і не є вищим за нього.

Читайте также:

Тактично грамотно було б не чіпати Кличка

Після гучних, зрозумілих і важливих для людей заявлених президентом принципів цікаво знати його коментар щодо такого призначення. Чи свідомо це зроблено. 

Перші призначення, перші дні роботи президента, вже закладено гнилий фундамент.

Не можуть діяти домовленості, обіцянки, плани навіть президента (особливо президента), які напряму порушують заборони, встановлені законодавством.

Знаємо, все це вже було. Наслідки неминучі, вони можуть бути різними, але вони будуть. Для всіх. 

Дуже висока ціна, не сумірна.

Міністерство юстиції раніше не шанувало позиції сховатися та промовчати. Сподіваємося на відповідну публічну реакцію та звернення щодо дотримання вимог Закону.

А тепер нормативна частина (читати тим, хто здатен).

Відповідно до відкритої інформації, Богдан обіймав таку посаду: урядовий уповноважений із питань антикорупційної політики. Вперше його призначив на цю посаду Азаров 17.03.2010, звільнив 14.02.2011 своїм указом тоді президент Янукович. Вдруге Азаров призначив Богдана урядовим уповноваженим 11.07.2013, а звільнив уже Яценюк після Революції гідності 05.03.2014 за власним бажанням.

Читайте также:

Суд приостановил ликвидацию УПЦ Киевского патриархата

Закон про очищення влади встановив критерії, за якими діє тимчасова заборона (ч.3 ст.1 Закону) протягом десяти років із дня набрання чинності цим законом посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація), не можуть обіймати особи, зазначеніву частинах першій, другій, ст. 3 цього закону.

П. 5 частина перша ст.3: заборона передбачена частиною третьою ст. 1 цього закону застосується осіб, які обіймали сукупно не менше одного року посаду (посади) в період із 25.02.2010 по 22.02.2014 (п. 5 зазначена посада Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики).

Богдан сукупно був більше року на зазначеній посаді.

П.1 частина друга ст.3: хаборона застосовується до осіб, які обіймали посаду (посади) у період з 21.11.2013 по 22.02.2014 та не були звільнені в цей період з відповідної посади (посад) за власним бажанням (п.1 зазначена посада Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики).

Богдан займав таку посаду у зазначений період і звільнився не в цей період з посади, а значно пізніше.

Таким чином наявні одразу два критерії, за якими застосовуються тимчасові заборони займати посади. Відповідно до ч.3 ст.1 достатньо наявності навіть одного критерію для заборони (люстрації)

І важливо: заходи щодо очищення влади здійснюються до посад, визначених у ст.2  закону, зокрема ч.5 ст. 2 до посади голови АПУ.

Відповідно до Постанови уряду N563: “П. 42. Відповідальний структурний підрозділ (АПУ) протягом 10-ти днів з дня надходження заяви особи, яка претендує на зайняття посади, перевіряє достовірність відомостей, зазначених у заяві такої особи, щодо незастосування до неї заборон, передбачених ч.3 ст.1 Закону, на основі критеріїв, визначених ч.1, п.1-8 ч.2 ст.3 Закону” і “П. 43. Виявлення відповідальним структурним підрозділом факту належності особи до переліку осіб, щодо яких застосовуються такі заборони, є підставою для відмови (Президентом) такій особі у призначенні на посаду, на яку вона претендує”.

Крапка.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В управлении государством главное – соблюдать все формальности, а на мораль можно и не обращать внимания. "

© Марк Твен

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Береза: Зеленскому нужно прекратить вести себя, как криворожский пацан и кевеэнщик, иначе Украина проиграет и все мы проиграем. Я этого не хочу

Кулеба провел урок для школьников в День Достоинства и Свободы

Гідність сильніша за кулі – гонконгці вийдуть з прапорами України, аби висловити солідарність з нашою боротьбою за свободу

The Wall Street Journal: Зеленский идет по краю лезвия, пытаясь завершить войну с Россией

Упрощенная процедура заработала: в США экстрадировали литовского хакера

Как понять, что в отношениях с ребенком у вас все хорошо – объясняет психолог

Toyota показала новый гибрид RAV4 Prime

О “земельной реформе” Зеленского без эмоций. Сырые факты

Украина отмечает День Достоинства и Свободы

Найбеззубіша нація. Чому українці не ходять до стоматолога?

Генсек НАТО выступил за усиление поддержки Украины и Грузии

НАТО идет в космос, но без оружия

Підйо… з переворотом

Виплату лікарняних і декретних призупинено

Кому выборы на округе стоили дороже и дешевле всех: данные ЧЕСНО

Секретный стартап Билла Гейтса совершил прорыв в солнечной энергетике

“Слуга” Арахамія вважає, що його фракція має позбутися ще одного скандального нардепа

Суми завтра попрощаються з командиром 128 бригади Євгеном Коростельовим

Скандал с судимостью. Нардеп решил временно покинуть Слугу народа

Солнечная черепица николаевского инженера получила награду UNIDO