USD28.2033

Годі порівнювати Крим і Косово – для цього немає підстав

Годі порівнювати Крим і Косово – для цього немає підстав

На тлі візиту президента України Петра Порошенка до Белграда з'являється спокуса порівнювати проблеми двох країн, одне порушення міжнародного права з іншим, Крим – із Косовим. Але це – небезпечні паралелі, й ми ризикуємо потрапити у справжнісіньку дипломатичну пастку.

Із позицій простих формальностей усе є очевидним. Косово було частиною Сербії, Крим – частиною України. Обидві території відірвані. Ось тільки обставини відрізняються.

Косово проголосило незалежність за підтримки переважної більшості країн світової спільноти. Це рішення підтверджене Міжнародним судом ООН. Головним поштовхом до визнання незалежності Косова – як і до військової операції НАТО проти Югославії – стало вигнання режимом Слободана Мілошевича албанського населення автономії. А це, між іншим, 90% населення всього Косова. Але й до цього режим Мілошевича всіляко порушував права цього населення. Він ігнорував чинну Конституцію Югославії і фактично позбавив албанців Косова змоги брати участь в управлінні краєм.

Саме ці дії Белграда, які супроводжувалися репресіями проти етнічних албанців – від керівників Союзу комуністів Косова до представників місцевої інтелігенції – і призвели до ескалації напруженості й початку збройного опору. Ну а подальший хід подій відомий: вигнання албанців, операція НАТО, виведення сербської армії та введення миротворців, проголошення незалежності, конфлікт влади Косова із сербською меншістю, яка здебільшого залишається на шовіністичних позиціях часів диктатури. Сьогодні вже не Сербія, а Росія намагається використовувати косовських сербів, аби створити на Балканах другий Донбас.

Читайте также:

Задержание “Норда”: суд решил судьбу капитана

Що з перерахованого сталося у Криму? Україна обмежувала права більшості жителів півострова в управлінні Кримом? Репресувала прихильників особливих відносин із Росією? Виганяла населення? Навіть повноваження кримського парламенту були припинені тільки після проголошення їм “незалежності” півострова. Саме Росія після окупації Криму проводить на півострові репресії за етнічним принципом, всіляко порушує права кримських татар і українських активістів. Росія, а не Україна.

Читайте также:

Погода на 19 июня во Львове: берегите репутацию – может подмочить

Косово ніхто не анексував, хоча поруч – Албанія з аналогічним етнічним складом населення. А так званий “незалежний” Крим приєднали до Росії за кілька днів після окупації. Сербія – винуватиця конфлікту в Косові. Україна – жертва кримської авантюри.

Головними, втім, є не всі ці історичні та правові аспекти. Важливим є те, що рано чи пізно Косово, незалежність якого визнає більшість країн світу, буде визнане й Україною. І найголовніше – його визнає Сербія. Тому що без врегулювання відносин із Косовим у Сербії немає майбутнього.

Чи повинно означати це визнання наше згоду з анексією Криму? Я впевнений, що в жодному разі. Крим – це зовсім інший випадок. Це перший випадок анексії території в Європі після Другої світової війни. Причому ця анексія не мала під собою не тільки юридичних, а й гуманітарних підстав. Права населення Криму Україна не порушувала. І не буде порушувати після звільнення півострова від російських окупантів.

Тому годі порівнювати Косово і Крим. У Косово залишиться влада косоварів. А в Криму повинна бути відновлена ​​наша, українська влада і забезпечена національно-територіальна автономія кримських татар.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"К сожалению, понятия хороший человек и хороший политик далеко не одно и то же."

© Антон Савин

Застряли в аэропорту? Узнайте, как получить компенсацию

Рабинович: За премии руководителей «Нафтогаза» лучше бы повысили зарплаты шахтерам

Порошенко просят обменять российских на украинских моряков

Скандал международного уровня. Британцы опубликовали отчет о катастрофической незаконной вырубке лесов в Украине

Пожар в лагере “Виктория”: мама погибшей рассказала правду о безнаказанности

Декоммунизация приблизилась к завершению, украинцам рассказали о последних шагах

Деоккупация Донбасса: Аваков обозначил “красные линии” стратегии

“Хуже низкопробной наркоты”: здоровье украинцев массово уничтожает поддельное масло

Украина, Сирия и не только: стали известны острые вопросы, которые обсудят Трамп и Путин

В Крыму оккупанты хотят орошать поля канализационными стоками

Експерт: Трамп дав зрозуміти, що здавати Україну не збирається

Курс валют на 16 июля: пока евро летит, доллар тупит

Молитесь: Порошенко предупредил украинцев о важном, ситуация непростая

Немає сумніву, що Путін йтиме далі, бо це дозволяє йому світ – Геращенко

Волосы дыбом: изверг-живодер превратил беспризорных кошек в фарш

Скандал в Минобороны: начальство попалось на горячем и внезапно “исчезло”

О предстоящей встрече Трампа и Путина. Коротко и без воды

IKEA и H&M не успели прийти в Украину, а уже влипли в скандал

Курс биткоина на 16 июля: главная криптовалюта немного окрепла

Богатая бедность: необычная продавщица в Киеве порвала сеть