USD28.2033

Годі порівнювати Крим і Косово – для цього немає підстав

Годі порівнювати Крим і Косово – для цього немає підстав

На тлі візиту президента України Петра Порошенка до Белграда з'являється спокуса порівнювати проблеми двох країн, одне порушення міжнародного права з іншим, Крим – із Косовим. Але це – небезпечні паралелі, й ми ризикуємо потрапити у справжнісіньку дипломатичну пастку.

Із позицій простих формальностей усе є очевидним. Косово було частиною Сербії, Крим – частиною України. Обидві території відірвані. Ось тільки обставини відрізняються.

Косово проголосило незалежність за підтримки переважної більшості країн світової спільноти. Це рішення підтверджене Міжнародним судом ООН. Головним поштовхом до визнання незалежності Косова – як і до військової операції НАТО проти Югославії – стало вигнання режимом Слободана Мілошевича албанського населення автономії. А це, між іншим, 90% населення всього Косова. Але й до цього режим Мілошевича всіляко порушував права цього населення. Він ігнорував чинну Конституцію Югославії і фактично позбавив албанців Косова змоги брати участь в управлінні краєм.

Саме ці дії Белграда, які супроводжувалися репресіями проти етнічних албанців – від керівників Союзу комуністів Косова до представників місцевої інтелігенції – і призвели до ескалації напруженості й початку збройного опору. Ну а подальший хід подій відомий: вигнання албанців, операція НАТО, виведення сербської армії та введення миротворців, проголошення незалежності, конфлікт влади Косова із сербською меншістю, яка здебільшого залишається на шовіністичних позиціях часів диктатури. Сьогодні вже не Сербія, а Росія намагається використовувати косовських сербів, аби створити на Балканах другий Донбас.

Читайте также:

На работу не доехал: ФСБшные церберы похитили известного крымского адвоката

Що з перерахованого сталося у Криму? Україна обмежувала права більшості жителів півострова в управлінні Кримом? Репресувала прихильників особливих відносин із Росією? Виганяла населення? Навіть повноваження кримського парламенту були припинені тільки після проголошення їм “незалежності” півострова. Саме Росія після окупації Криму проводить на півострові репресії за етнічним принципом, всіляко порушує права кримських татар і українських активістів. Росія, а не Україна.

Читайте также:

В УПЦ МП назвали закон о переходе церковных общин “рейдерским”

Косово ніхто не анексував, хоча поруч – Албанія з аналогічним етнічним складом населення. А так званий “незалежний” Крим приєднали до Росії за кілька днів після окупації. Сербія – винуватиця конфлікту в Косові. Україна – жертва кримської авантюри.

Головними, втім, є не всі ці історичні та правові аспекти. Важливим є те, що рано чи пізно Косово, незалежність якого визнає більшість країн світу, буде визнане й Україною. І найголовніше – його визнає Сербія. Тому що без врегулювання відносин із Косовим у Сербії немає майбутнього.

Чи повинно означати це визнання наше згоду з анексією Криму? Я впевнений, що в жодному разі. Крим – це зовсім інший випадок. Це перший випадок анексії території в Європі після Другої світової війни. Причому ця анексія не мала під собою не тільки юридичних, а й гуманітарних підстав. Права населення Криму Україна не порушувала. І не буде порушувати після звільнення півострова від російських окупантів.

Тому годі порівнювати Косово і Крим. У Косово залишиться влада косоварів. А в Криму повинна бути відновлена ​​наша, українська влада і забезпечена національно-територіальна автономія кримських татар.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Bellingcat VS Нацкорпус: обвинение СМИ и ответ националистов

Мюнхенский сговор-2: Запад сдаёт Украину

Раскрыт новый план Кремля по выборам в Украине: готовят силовиков

Українські вибори: яку тактику обрали в Кремлі

Украину предложили отгородить от Беларуси: «Упредим возможность удара»

Instagram тестирует “благотворительную” функцию в Stories

В Донбассе погиб военный из Николаевской области

“Добро пожаловать, Вова, в пекло украинской власти!”, или По пути на персональную Голгофу в зеленых тонах

Мыкола Вересень перевоплотился в Ивана Грозного в новом хорроре

Гордон рассказал Дудю об отношении к РФ, Путину и Порошенко: скандальное видео

В Крыму Балуха вывезли в неизвестном направлении – правозащитники

Реальная угроза хакерского влияния на результаты выборов в Украине значительно ниже угрозы прямого подкупа избирателей

Управление “Межигорьем”: правительство просят найти предприятие на участие в конкурсе

Европейский Союз в ближайшее время введет новые санкции против РФ

Война на полное уничтожение

Американский разработчик софта Splunk отказался от продаж в России

Вирок Януковичу й ницість колишнього міністра оборони Гриценка

Украинский режиссер примет участие в резиденции Каннского кинофестиваля

Ху*ло, мразь, плешивая гнида! Путина очень жестко оскорбили! “Ведь это чистая правда”

Разработанная в Украине беспроводная станция может заряжать 8 устройств одновременно