Гусям Росія недогода. Рідкісний вид птахів перелетів в Україну
З Росії в Україну перелетіла рідкісна порода гусей – червоношиїй казарки.
З Росії в Україну прилетіли гуси рідкісної породи – червоношиїй казарки, які занесені до міжнародної Червоної книги. Про це Корреспондент.net розповів доктор біологічних наук, експерт Українського товариства охорони птахів Іван Русєв.
Казарки подолали 1800 км за одну добу, встановивши своєрідний рекорд, оскільки зазвичай за такий період часу ці птахи пролітають 30-50 км.
“Ймовірно, зіграв свою роль циклон”, – зазначив Русєв. Переліт з російської Арктики через Казахстан зайняв у казарок більше місяця. За переміщенням птахів фахівці стежили за допомогою супутникового датчика, закріпленого на одному з гусей на прізвисько Децебал. Його спіймали 12 лютого 2014 року біля болгарського озера Даранкулак, і відтоді спостерігають за переміщеннями птаха. Зараз він зі своєю зграєю перебуває під Одесою.
Фото: Іван Русєв
“Якщо зима буде м’якою, казарки будуть у нас до березня, – повідомив Русєв. – Частина може полетіти в Румунію і Болгарію. Зараз птахи годуються зеленою озимою пшеницею, дикими травами в прибережних зонах лиманів та озер”.
За словами експерта, казарки вкрай ніжні і чутливі до неспокою. Ще цих птахів називають “гусак-метелик” за їхній унікальний, повільний політ або зависання над полями, що викликає відчуття польоту метелика.
Читайте также:
Зеленский отозвал свой законопроект о роспуске КСУ
За кілька днів до цього в Одеську область прилетілийінші зграї гусей, яких “вигнав” сильний погодний фронт. Вони паралельно прилетіли в різні місця Причорномор’я, зазначив Русєв.
Ночують птиці в акваторії Дністровського лиману, а вдень харчуються на полях озимою пшеницею та ріпаком. Раніше вони випасалися на заплавних луках дельти річок, але наразі таких місць для гусей майже немає.
За різними оцінками, зараз на планеті від 35 до 150 тисяч червоношиїй казарок, повідомив експерт.
Як повідомляв Кореспондент.net, у квітні експерти зоологічного товариства Лондона і Єльського університету склали список найбільш рідкісних і унікальних птахів у світі.