NewsOnline24

Хотів змінити політику Словаччини щодо України: нападник на Фіцо пояснив свій мотив

Виконавець замаху на Роберта Фіцо Юрай Цинтула разом з учасниками проросійського воєнізованого угруповання / Фото: Facebook Slovenský branci

Юрай Цинтула заявив на допиті, що хотів не вбити Фіцо, а лише "зашкодити здоров'ю", аби він не зміг далі проводити політику, з якою стрілець незгодний.

Юрай Цинтула, який, як стверджується, минулого тижня вистрілив у прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, заявив на допиті, що хотів не вбити Фіцо, а тільки «зашкодити здоров'ю», аби він не зміг далі проводити політику, з якою стрілець незгодний.

Про це йдеться у постанові про досудове ув'язнення Цинтули, яку опублікувало словацьке видання Pravda.

Згідно з судовим документом, Цинтула стверджував, що відчуває себе «безсилим і розчарованим станом суспільства» після рішень уряду Фіцо і «не згоден з політикою нинішнього уряду» – зокрема скасування Спеціальної прокуратури та тиск на незалежні ЗМІ.

Цинтула сказав, що прагне відновити «надання військової допомоги Україні» з боку Словаччини і «вважає нинішню владу Іудою стосовно Європейського Союзу», тому «вирішив діяти».

Один зі свідків, який цитується в судовому документі, стверджував, що чув, як Цинтула говорив «ворожі і злісні речі» про Роберта Фіцо, і що «його турбувало те, як (словацький прем'єр – ред.) поводиться стосовно Росії та Угорщини, що він має з ними добрі відносини».

Нападник на словацького прем'єра, згідно з матеріалами суду, діяв сам. Напад на Фіцо він почав планувати з 13 травня, для цього використав 9-міліметровий пістолет CZ 75 чеського виробництва, яким законно володів.

Нагадаємо, замах на Фіцо був скоєний 15 травня – нападник випустив у нього з пістолета чотири кулі. За підозрою в замаху був затриманий 71-річний письменник Юрай Цинтула.

Читайте провідні новини дня:

tsn.ua

Exit mobile version