NewsOnline24

Ядерна зброя РФ: з чого складається і в якому стані – Черник відповів

Путін грається з ядерною кнопкою / колаж ТСН.ua

На його думку, найнебезпечнішим залишається ядерний підводний флот РФ.

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник розповів, в якому стані російська ядерна зброя і чи дійсно РФ здатна її застосувати.

Про це Черник сказав в інтерв'ю «24 каналу».

За його словами, ядерний потенціал Росії потрібно розділити на кілька частин. Шахтові установки Р-36М і УР-100Н – це головні ядерні сили РФ, які стоять в шахтах. Їх є 74 одиниці і всі націлені на США, каже експерт.

«Там роздільні боєголовки різного кілотоннажу. Навіть є на 20 мегатонн. Це неймовірно багато. Думаю, що це вже нема про що говорити. Обслуговував це все насамперед наш «Південмаш». Бо саме вони розробляли ракети «Воєвода». Сумніваюся, що воно в адекватному стані», – зазначає Черник.

Також Росія має рухомі установки РС-24 «Ярс» і «Тополь-М». Їх багато, зауважив аналітик.

«Декларують росіяни, що в них до 500 таких пускових установок. Вони можуть мати на борту від 3 до 6 роздільних боєголовок вагою від 300 до 500 кілотонн. Є ракета Х-101. Всі чули, всі про неї знають. Є її «посестра» Х-102 у ядерному виконанні. «Іскандер» може мати ядерну боєголовку до 50 кілотонн», – повідомив експерт.

На його думку, найнебезпечнішим залишається ядерний підводний флот РФ. За інформацією експерта, у росіян є до 28 робочих ракетоносців різного типу та різного класу.

«І найбільш далекобійний і небезпечний – це класу «Дельфін». Там до 16 ракет типу Р-29. Вони називають це «Сінєва». Оце серйозна зброя», – сказав аналітик.

Черник зауважив, що американці наразі спроможні збити 98% всього, що запустять росіяни.

«Але долетить 2%. Це дуже багато», – пояснив він.

Раніше Петро Черник пояснив, чи може Україна розробляти ядерну зброю.

tsn.ua

Exit mobile version