NewsOnline24

Як додати податковий номер у «Дію» та які проблеми можуть виникнути: найпоширеніші питання

Ілюстративне зображення (diia.gov.ua) Автор: Сергій Пишкін

Попри те, що картка платника податків повинна автоматично «підтягуватись» у «Дію», інколи виникають ситуації, коли застосунок все ж не може завантажити електронну версію вашого документа.

Про те, які проблеми можуть виникнути під час завантаження реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП) — в матеріалі РБК-Україна.

Як підтягується РНОКПП

Ваш податковий номер повинен відобразитись в застосунку вже після верифікації. Після авторизації «Дія» направляє запит до реєстру Державної податкової служби для перевірки ПІБ, дати народження, а також номера РНОКПП. Якщо ж усі показники збігаються, тоді на документі з’явиться позначка з підтвердженням верифікації.

Загалом перевірка документа може тривати від 3 до 20 хвилин. Верифікація проходить під час першої авторизації до застосунку й автоматично кожен місяць.

РНОКПП повинен відобразитись окремим документом. Зокрема у біометричному й закордонному паспорті в розділі «Повна інформація».

Що робити якщо не «підтягується»

Документ може не завантажити, якщо є якісь неточності в банківських даних або реєстрі Державної податкової служби. Найчастіше це пов’язано з неправильним введенням ПІБ до реєстру. В такому випадку необхідно:

Якщо ж помилки в банківських даних немає, тоді:

Що робити якщо документ не верифіковано

Якщо ж ви отримали позначку «Не верифіковано», тоді необхідно звернутись по допомогу до Державної податкової служби за місцем реєстрації.

Що робити, якщо змінили прізвище

Після зміни прізвища необхідно оновити дані у податковій:

Як отримати РНОКПП для дитини?

Для того, щоб отримати РНОКПП дитини, необхідно, щоб заявку подали один із батьків (усиновитель, опікун, піклувальник) в центрі обслуговування податкової інспекції.

Також можна заповнити заяву на отримання послуги за посиланням.

Інші послуги в «Дії»

Застосунок регулярно оновлюється та отримує нові можливості, як приклад:

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Exit mobile version