Яку зброю отримає Україна під час саміту НАТО: експерт озвучив найбільші сподівання

Військова допомога для України / Фото: ТСН.ua

Для захисту неба над Україною потрібні, окрім комплексів Patriot, винищувачі F-16.  

Під час саміту НАТО у Вашингтоні, який відбудеться 9-11 липня, Україна може отримати щонайменше 4 комплекси протиповітряної оборони Patriot, а на полі бою можуть нарешті з’явитися перші винищувачі F-16.  

Таку думку висловив військовий експерт Роман Світан в коментарі телеканалу “Київ 24”.

За його словами ЗРК Patriot можуть передати як США, так і європейські партнери по НАТО, але оголосити про їх передавання може саме американський президент.

“Цей саміт сам по собі — це такий розгінний майданчик з освітлення виборів у США, тому для них це буде дуже важливо, показати позитивні моменти участі. Я думаю і Байден може про це заявити. Мінімум на 4 Patriot ми хочемо сподіватися. І є ще надія, що на саміті 9-11 липня буде оголошено про захід в Україну хоча б декількох літаків F-16”, — зауважив він. 

Роман Світан підкреслив, що Patriot — це одна зі складових загальної системи ППО, тому для успішного захисту неба над Україною повинен бути цілий комплекс заходів, до якого повинні входити і винищувачі F-16, і локатори повітряного базування, тобто літаки далекого радіолокаційного спостереження. 

Новий очільник НАТО. Що з того Україні?


Яку зброю отримає Україна під час саміту НАТО: експерт озвучив найбільші сподівання

Нагадаємо, майже одразу після початку повномасштабної війни Україна почала просити у союзників винищувачі F-16, щоб отримати перевагу над ворогом у повітрі. Нарешті стало відомо, що перші літаки мають надійти в липні цього року. 

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *