USD28.2033

“Інтер” біжить попереду російських “паротягів”

"Інтер" біжить попереду російських "паротягів"

У березні “Інтер” перевиконав “норму” ретрансляції меседжів російської пропаганди. Порівняння політичних маніпуляцій у російських ЗМІ та на українському ТБ за березень 2017 р.

Трансформація громадянської блокади транспортного сполучення з окупованими територіями Донбасу в санкціонований РНБОУ режим тимчасового припинення переміщення вантажів не змінила загальної тональності та напрямку російської пропаганди.

Як і в лютому, російські ЗМІ продовжували повторювати меседжі, спрямовані на дискредитацію української держави. Зокрема, серед найважливіших ідеологічних та маніпулятивних “паротягів”, які зумовлювали появу текстів та сюжетів про Україну в російському інформаційному просторі, варто назвати такі:

– внаслідок блокади економіка ОРДЛО стане складовою російської економіки;

– Україна через блокаду остаточно втрачає можливість повернути ОРДЛО;

– українська економіка та енергетика зазнають краху через розрив зв’язків із ОРДЛО;

– блокада – доказ слабкості влади, зокрема Порошенка, перед натиском націоналістів-радикалів;

– після блокади Росія почне поступову інтеграцію ОРДЛО;

– оточення Петра Порошенка використає блокаду для захоплення активів Ріната Ахметова.

На превеликий жаль, представники української влади, зокрема керівництво держави та уряду, протягом лютого та першої половини березня самі зробили достатньо заяв, які підтверджували один із меседжів російської пропаганди, а саме про руйнівний економічний вплив блокади на економіку. Цю ж тезу в ефірі українських телеканалів озвучували переважно “незалежні експерти”, яких важко назвати власне фахівцями-економістами і які коментували переважно дані Кабміну та НБУ. Найбільше таких сюжетів, як і в лютому, давала ТРК “Україна” та “Інтер” (див. табличку).Водночас у березні на “Інтері” (3 та 15 березня) та “112 Україна” (13 березня) з вуст лідера “Опозиційного блоку” Юрія Бойка прозвучали тези, які повністю збігаються з меседжами, що раніше поширювалися в російському інформпросторі, зокрема, щодо слабкості влади та цілковитої втрати перспектив повернути Донбас. Проте жоден телеканал і жоден експерт чи політик не ризикнув услід за росіянами поширювати тези про інтеграцію ОРДЛО в РФ чи особисту зацікавленість керівництва держави у блокаді. У зв’язку з цим варто зазначити, що в українському телепросторі не ретранслювали неперевірених дискредитаційних відомості про Петра Порошенка, озвучених у Москві депутатом-утікачем Володимиром Олійником.

Читайте также:

Паршиво для Украины: Доктор Смерть раскрыл опасность нового главаря “ЛНР”

Другою за важливістю “українською темою” в російському інформаційному просторі стала захисна піар-кампанія “Сбербанку Росії”, спрямована на зниження репутаційних ризиків української дочки, пов’язаних із необхідністю визнати «паспорти», видані сепаратистами ОРДЛО. Чітко простежується початок такої кампанії з 7 березня після офіційного оголошення НБУ про можливе застосування санкцій до “Сбербанку”. Основні напрямки повідомлень такі:

Читайте также:

Новости Крымнаша. Зло возвращается к своему создателю

– дочірня структура “Сбербанку Росії” в Україні – важливий учасник українського банківського сектору, потужний кредитор, банк, якому довіряють сотні тисяч пересічних вкладників;

– санкції щодо “Сбербанку Росії” несправедливі та дискримінаційні, оскільки вимоги президента РФ щодо визнання документів ОРДЛО виконують у Росії банки з європейським капіталом, на яких НБУ санкції не збирається поширювати;

– у разі застосування санкцій до “Сбербанку Росії” постраждають у першу чергу звичайні українці – вкладники;

– Росія у відповідь на санкції заборонить переказ в Україну коштів українських заробітчан.

Аналіз змісту теленовин вказує на те, що в Україні окремі корпоративні піар-меседжі російського банку поширювали: ICTV (13 березня), “Інтер” (13, 22 березня), “1+1” (16 березня), ТРК “Україна” (17 березня). У більшості випадків телеканали просто транслювали думки “експертів”, які й виголошували думки, вигідні банку. Саме календар, широта охоплення та навіть поява одних і тих самих експертів із відповідними коментарями (Ерік Найман на ICTV 13 березня й ТРК “Україна” 17 березня) свідчать, радше за все, про роботу корпоративної піар-служби “Сбербанку” з телеканалами. Хоча це, відповідно, радше питання джинси в редакційній політиці служб новин згаданих телеканалів, однак у часі інформаційна кампанія “Сбербанку Росії” збіглася з активним обговоренням економічних наслідків блокади ОРДЛО, що додатково працювало на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в інтересах Кремля.

Читайте также:

Война на Донбассе: почему 2017 год стал самым жутким

Висвітлення українськими телеканалами блокади й ситуації навколо “Сбербанку” контрастує з повідомленнями щодо трьох інших тем, які використовувалися російською пропагандою проти України, – заборони на в’їзд Юлії Самойлової, вбивства екс-депутата Держдуми Вороненкова та вибухів у Балаклії.

Попри те, що згадані три теми стали приводом для справжньої антиукраїнської істерії в російських ЗМІ, більшість українських телеканалів не займалися поширенням маніпулятивних меседжів російського походження.

Показово, що в самій Росії не спостерігалося цілковитої єдності в інтерпретації рішення керівництва “Первого телеканала” обрати Юлію Самойлову для участі в “Євробаченні”. Однак українські телеканали чомусь не помітили цієї цікавої обставини, хоча й самостійно та аргументовано показали глядачам, чому таке рішення було заздалегідь розрахованим на провокацію.

Разом з тим, знову особливу позицію зайняв “Інтер”. 13 березня в ефір потрапив сюжет, в якому два експерти (Руслан Бортнік та Євген Золотарьов) озвучили антиукраїнські за своїм спрямуванням і змістом маніпулятивні меседжі, які в самій Росії з’явилися лише наступного дня. У контексті інформаційної активності телеканалу з підтримки проросійських меседжів стосовно блокади та “Сбербанку” такий вибір редакції не виглядає випадковим. Щоправда, у наступні дні “Інтер” не наважився далі атакувати позицію СБУ та МЗС у цьому питанні.

У двох інших випадках (вбивство Вороненкова та пожежа в Балаклії) українські телеканали не ретранслювали повідомлення російських ЗМІ, спрямовані на абсолютне заперечення будь-якої причетності РФ до цих інцидентів та тиражування багатьох правдоподібних версій з метою дезорієнтування авдиторії.

Що стосується маргінальних тем, то варто лише знову відзначити “Інтер”. 23 березня в його ефірі з’явився сюжет, пов’язаний із бізнес-інтересами безпосереднього власника – Дмитра Фірташа та спрямований на дискредитацію екс-прем’єр-міністр Яценюка. Показово, що схожа за направленістю публікація з’явилася у російському виданні “Коммерсантъ” 9 березня. В обох випадках журналісти не обтяжили себе необхідністю надати слово іншій стороні. Проте такі випадки свідчать, що власники “Інтера” не проти використовувати свої зв’язки в Росії та Україні, щоб вести інформаційні кампанії. Тому виникає питання щодо здатності надавати їхнім російських контрагентам такі ж послуги в Україні.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 2, в среднем: 3,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Все политики делятся на два класса: те кто прикрываясь добром творят зло, и тех кто творит зло не прикрываясь ничем."

Янукович продал Путину не только евроинтеграцию Украины, но и Крым – журналист

Радость каждому кило: экс-анорексичка учит мир любить свои складочки, фото

Украинский министр расстроил президента Польши

В оккупированном Крыму открыто поощряют массовое доносительство

Наломал дров: умелец нашел, чем заменить дорогущий бензин

На грани абсурда: Лавров озвучил новые претензии к Украине

В Сирии разгромлена не только банда Вагнера, но и так называемые “силы специальных операций МО РФ”

С мозгами проблемы: известная певица грубо оскорбила украинцев

Украина будет членом НАТО: европейский министр сделал громкое заявление

Сто років тому Литва відновила незалежність

Крики, паника и взрывы: “ДНР” пошла в атаку на “ЛНР”

Миротворцы на Донбассе: страна-лидер ЕС готова помочь Украине

“А король-то голый?” Российской власти пора готовиться к ответу на неудобные вопросы

Весна будет не скоро: украинцы обалдеют от мартовской погоды

Порошенко в Мюнхене: стали известны подробности встречи с министром обороны США

Верігіна: Де повинні бути генерали, коли йде війна?

В мире встретили Лунный новый год: лучшие фото

Не мой президент: Саакашвили записал видеообращение к украинцам

До 350%: новые тарифы доведут до инфаркта любого

Єврокомісія їде в Україну, озвучено мету візиту