USD28.2033

Історія поліцейського, якого звинувачують у тому, що він викинув дружину з балкона

Історія поліцейського, якого звинувачують у тому, що він викинув дружину з балконаДарʼя Конєва в лікарні, Сєвєродонецьк, Луганська область, 19 червня 2020 року. Фото: Іван Бухтіяров/hromadske

Два тижні тому Олексія Конєва, сержанта поліції в Сєвєродонецьку, дружина звинуватила в тому, що він нібито викинув її з балкона. Родичі та адвокатка постраждалої не розуміють, чому його досі не заарештували. Олексій провину заперечує. hromadske відновило послідовність подій того трагічного вечора та з'ясувало, що зараз зі слідством.

— Даш, знаєш, як ти у нього записана в телефоні? — питає адвокатка у Дарʼї Конєвої.

— «Самая Лучшая», — посміхається та. — «Самую Лучшую» викинув з балкона і навіть не підійшов.

Два тижні тому після сімейної сварки чоловік нібито викинув Дар’ю з балкона квартири на четвертому поверсі. Так вона стверджує. За версією її чоловіка — поліцейського Олексія Конєва, жінка вистрибнула сама.

Поруч з подружжям у цей час була їхня однорічна донька Діана.

Як це сталось?

Сєвєродонецьк, Луганська область. Увечері 8 червня Олексій повернувся після зміни у поліції та разом з дружиною пішов у кафе.

Далі — версія Дар’ї: Олексій в кафе випив декілька літрів пива та взяв ще з собою додому.

«Кажу: “Може, досить?!” З цього у нас сварка і почалася. Він дав мені ляпаса, я його ногою вдарила у відповідь. Він знає, що [під час сварок] я або починаю втікати на вулицю, або комусь дзвонити, тому, коли я взяла телефон, щоб подзвонити тату, він не дав мені цього зробити, і я закинула телефон за диван, щоб він не міг його дістати».

Потім, розповідає Даша, чоловік взяв її на руки та кинув на диван. Далі, за її словами, Олексій випадково випхав її на балкон. Там Даша почала кричати, щоб хтось викликав поліцію. «Я викину тебе з балкона», — нібито пригрозив Олексій, і, каже Даша, за кілька секунд це зробив.

Версію Олексія ми записали зі слів адвоката — той не рекомендував Конєву та його батькам спілкуватись з журналістами.

«Мій підзахисний категорично відкидає свідчення його дружини про те, що він викинув її з балкона. Згідно з показами мого підзахисного, а також згідно з показами свідків, Дарʼя неодноразово погрожувала йому викинутись з балкона. Або це був шантаж, або у неї є якісь відхилення у психіці», — каже адвокат Олег Мозолєв.

Зі слів сусідів, з якими він говорив, адвокат відтворює таку послідовність подій:

«Родина Конєвих прийшли додому близько 23.00. Буквально через 10 хвилин після того, як вони зайшли до квартири, почався скандал, ініціатором якого була Дарʼя. О 23.10 сусіди дзвонили на мобільний телефон Дарʼї, робили зауваження, казали, що у них вже спить дитина. На що отримали відповідь: „Це ж у вас спить, у мене не спить!“ О 2.10 свідки почули, як Дарʼя впала на землю, але перед цим вони не чули якихось криків, наприклад, „що ти робиш?!“, нічого такого не було».

Історія поліцейського, якого звинувачують у тому, що він викинув дружину з балконаБудинок, де живе подружжя Конєвих у Сєвєродонецьку та балкон, з якого чоловік Дар'ї Олексій, за її словами, викинув дружину на вулицю, Луганська область, 19 червня 2020 року. Фото: Іван Бухтіяров/hromadske

Читайте также:

Полярники 25-й антарктической экспедиции вернулись в Украину

Що було потім?

Як згадує Даша, до неї одночасно спустилися сусідка та Олексій Конєв. Сусідка спробувала викликати «швидку», але Олексій нібито забрав у неї телефон, подзвонив батьку та сказав йому, що дружина вистрибнула з балкона. Відтак він викликав поліцію та повернув телефон сусідці нібито зі словами, що «швидку» викличе поліція. Адвокат Конєва пояснює, що Олексій спершу подзвонив батьку, щоб той приїхав і забрав дитину.

Оксана Лісецька, сестра Дарʼї, живе у сусідньому дворі, але про те, що сталось, каже, дізналась за 40 хвилин, — родина Дар’ї вважає, що їх навмисно довго не повідомляли про те, що сталось.

«Мені подзвонив його [Олексія] батько, — розповідає Оксана Лісецька. — Коли вони вже забрали дитину, забрали телефон Даші, коли він [батько Олексія] вже приїхав до лікарні, дізнався, що Даша у реанімації… Він подзвонив і сказав: „Оксано, не турбуйся, все добре, Даша у лікарні, вона випала з балкона“».

Медики діагностували у Дарʼї Конєвої струс мозку, пробиту легеню, декілька зламаних ребер, перелом руки та вивих ліктя. На руці вже зробили дві операції й, можливо, робитимуть третю.

Історія поліцейського, якого звинувачують у тому, що він викинув дружину з балконаСестра Дарʼї Оксана Лісецька в палаті у лікарні, Сєвєродонецьк, Луганська область, 19 червня 2020 року. Фото: Іван Бухтіяров/hromadske

Читайте также:

В Украине за сутки – 3096 новых случаев COVID-19

Чому це сталось?

Відповіді на це питання у подружжя протилежні, й обидві — підкріплені документально. Дар’я та Олексій потай один від одного писали розмови на відео чи аудіо, та робили скриншоти переписок.

Даша стверджує, відносини між нею та чоловіком почали псуватись через те, що вона нібито забороняла йому курити марихуану, і показує на телефоні відео цих розмов. Жінка подавала документи на розлучення, але їй відмовили, оскільки дитині ще не виповнився рік.

Адвокати і Дар’ї, і Олексія демонструють скриншоти альтернативних переписок, на яких обоє нібито погано висловлюються про доньку, та заявляють, що їхні підзахисні добровільно здали телефони до Державного бюро розслідувань, щоб слідчі зробили висновок про те, яка з переписок достовірна.

Адвокат Олексія Конєва каже, що Дар’я неодноразово погрожувала вчинити самогубство. Та запевняє, що про самогубство говорив саме її чоловік. Під час однієї зі сварок, Дарʼя сказала Олексію, що розлучиться з ним. Той у відповідь надіслав їй відео з пістолетом біля скроні та просив її його не кидати.

Читайте також: Зґвалтування у Кагарлику. Насильство з боку працівників поліції трапляється значно частіше, ніж ви бачите це у заголовках ЗМІ – Маляр

Вона переслала відео начальнику Олексія. Після цього і через це, як стверджує Дар’я, Олексія перевели з загону спецпризначення. У податковій декларації за 2019 рік місцем служби Олексія справді вказаний батальйон поліції особливого призначення ГУ Національної поліції в Луганській області. Але у Головному управлінні не змогли відповісти, чи служив Олексій Конєв у ньому. Пояснили, що останнім часом він працював у підрозділі, який займається охороною адміністративних будівель.

Читайте также:

Кабмин разрешил въезжать в Украину вакцинированным иностранцам

Історія поліцейського, якого звинувачують у тому, що він викинув дружину з балконаДар'я показує відео в телефоні, на якому її чоловік прикладає пістолет до скроні і погрожує себе вбити, якщо вона його покине, Сєвєродонецьк, Луганська область, 19 червня 2020 року. Фото: Іван Бухтіяров/hromadske

Що з розслідуванням?

Оксана Сєрокурова, адвокатка Дар’ї, вважає, що правоохоронці надали можливість Олексію прибрати у квартирі й знищити всі докази побиття. Та каже, поліція неналежним чином відпрацювала на місці події:

«Особу не було затримано на місці злочину, він працює, його не відсторонили від роботи. Слідчо-оперативна група, яка виїжджала на місце, не зробила ті дії, які вона повинна була зробити: провести огляд приміщення, сфотографувати, встановити, чи була бійка, чи була особа у стані алкогольного спʼяніння. Вони не провели допит свідків, які там були присутні, допит свідків відбувся вже через два дні».

Олег Мозолєв, адвокат Олексія, на місці події не був, але каже, поліція зробила все належним чином:

«Коли на місце приїхали співробітники патрульної поліції, Олексій разом з ними підіймався до квартири. Потім приїхала слідчо-оперативна група, яка оглядала місце події, складала всі процесуальні документи, зокрема опитувала людей. Також мені відомо зі слів Олексія, що на місце виїжджало керівництво ГУНП. Оперативний супровід справи здійснює департамент внутрішньої безпеки ГУНП».

Також Мозолєв розповів, що радив своєму клієнту звільнитись зі служби в органах внутрішніх справ. 23 червня стало відомо, що Олексій Конєв справді написав рапорт, його звільнили.

«Ще 9 червня внесено до ЄРДР відомості за двома статтями — 15 (замах на вбивство) та 115 (умисне вбивство). Підозру буде оголошено, коли слідчий збере достатньо доказів провини особи, і прокурор вважатиме, що цих доказів достатньо. Законодавство не встановлює чітких термінів, як швидко це має бути зроблено. Але люди працюють», — кажуть у теруправлінні Державного бюро розслідувань, яке розташоване у Краматорську.

Історія поліцейського, якого звинувачують у тому, що він викинув дружину з балконаБудівля Головного управління Національної поліції в Луганській області, Сєвєродонецьк, Луганська область, 19 червня 2020 року. Фото: Іван Бухтіяров/hromadske

«Ще 9 червня внесено до ЄРДР відомості за двома статтями — 15 (замах на вбивство) та 115 (умисне вбивство). Підозру буде оголошено, коли слідчий збере достатньо доказів провини особи, і прокурор вважатиме, що цих доказів достатньо. Законодавство не встановлює чітких термінів, як швидко це має бути зроблено. Але люди працюють», — кажуть у теруправлінні Державного бюро розслідувань, яке розташоване у Краматорську.

***

У палаті з Дар’єю постійно перебуває хтось з її родичів.

«Коли лежала у реанімації, то мені у напівсні марилось, що він заходить у палату та починає мене душити», — розповідає вона.

У перші дні лікування оплачували батьки Олексія. За кілька днів Дар’я їм сказала, що хоче, щоб їхнього сина посадили. Після цього, каже вона, фінансова допомога та будь-які контакти, припинились.

Адвокат Олексія Конєва описує цю ж історію інакше:

«14-го ввечері почалось щось на зразок шантажу з боку Дарʼї на адресу батьків Олексія, і ті заявили, що більше фінансової допомоги надавати не будуть. І після цього почалась активна кампанія у ЗМІ з боку родичів Дарʼї та її знайомих».

Історія поліцейського, якого звинувачують у тому, що він викинув дружину з балконаАдвокат Олексія Конєва Олег Мозолєв, Сєвєродонецьк, Луганська область, 19 червня 2020 року. Фото: Іван Бухтіяров/hromadske

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "Нельзя поставить на колени народ, привыкший ползать."

  © Михаил Генин

  Регистрация

  (Максимальный размер файла 0,5Mb)

  Восстановление паролю

  Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

  В Крыму оккупанты блокируют сайты с информацией о СOVID-19 – правозащитники

  Сазонов: Никакого передела мира не будет. Давно прошли времена, когда было два полюса влияния – СССР и США

  Опозиціонер з РФ: Україна вибрала демократію – це значить, що у Росії все буде погано

  Кулеба о встрече Байдена с Путиным: Мы не признáем какие-либо договоренности об Украине

  Переговоры Байдена и Путина продлятся до пяти часов

  После “учений” Россия отвела от украинской границы не более 12 000 военных – Кулеба

  Финляндия ожидает более 10 тысяч сезонных работников, большинство – из Украины

  «Железные бабочки» и «Лиманы. Бой за рай» представят на международном рынке копродукции

  Как устроена Вселенная: ученые обнаружили вращение «усиков галактик»

  Новый кабинет Зеленского: “Остров сокровищ” или “Пираты Карибского моря”?

  Зеленский о саммите НАТО: Мы получили наибольшее, что могли получить

  Штамм коронавируса Delta может «накрыть» Украину с востока – ученые

  У Карпатах “нуля” й снігу вже не буде, а Київ поступово занурюється у літню спеку: якою буде погода 16-го червня

  Ткаченко советует посмотреть фильмы Миколайчука

  СБУ обновила программу, которая защищает органы госвласти от хакеров

  На території Вінницької області значно зменшили кількість опорних закладів з лікування хворих на COVID-19 

  Вінничанам варто очікувати погіршення погодних умов: визначено «жовтий» рівень небезпечності

  Репортаж с Донбасса | Зеленский предостерег американцев: война с Россией “завтра может быть в их домах” – CBS

  Чоловік з ножем вчинив розбійний напад на кредитну організацію у центрі Вінниці

  В Киеве состоится презентация документального фильма о «киборгах» – КГГА