ISW: Україна демонструє успішне застосування далекобійної зброї по об'єктах у тилу Росії

ілюстративне фото: Getty Images

Аналітики Інституту вивчення війни у своєму звіті повідомляють про успішне використання українськими військами зброї, наданої Заходом, для ураження військових об’єктів у глибокому тилу Росії.

Деталі: Аналітики, посилаючись на російські та місцеві кримські джерела, повідомляють, що 27 листопада українські війська завдали комплексного удару ракетами та безпілотниками по окупованому Росією Севастополю. Для удару були використані протикорабельні ракети «Нептун», модифіковані зенітно-ракетні комплекси С-200, балістичні ракети невизначеного типу, ракети «Storm Shadow», надані Заходом, та 40 ударних безпілотників.

Дослівно: «Міністерство оборони Росії заявило, що російські сили перехопили 25 українських безпілотників над окупованим Кримом і Чорним морем. Російські джерела стверджували, що українські сили націлилися на Вище військово-морське училище ім. Нахімова в окупованому Севастополі та сусідній аеродром Бельбек.

На зображенні, опублікованому 27 листопада, видно димовий шлейф, який, за повідомленнями, знаходиться поблизу військово-морського училища. Російські джерела спростували інформацію про пошкодження училища внаслідок удару».

Деталі: ISW зазначає, що надання українським військам зброї дальнього радіуса ураження дозволить Україні посилити наявні можливості завдавати ударів на великі відстані та підвищити ефективність таких ударів по російських тилових районах.

Ключові висновки:

  • Українські війська продовжують використовувати зброю, надану Заходом, для завдання все більш комплексних ударів по військових об’єктах у глибокому тилу Росії.
  • Президент Росії Володимир Путін і президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв зустрілися в Астані 27 листопада і підписали спільну заяву про поглиблення російсько-казахстанського стратегічного партнерства в межах зусиль Росії зі встановлення «нового світового порядку».
  • Російське військове командування, ймовірно, запровадило суперечливі обмеження на використання особистих транспортних засобів волонтерами, які доставляють військову та гуманітарну допомогу російським військам на фронт. Це, ймовірно, є частиною зусиль із централізації дій, які наразі тривають.
  • Українські війська нещодавно просунулися вперед у районі Торецька, тоді як російські війська – на Покровському та Курахівському напрямках, а також у Курській області.
  • Кремль продовжує просувати програму «Час героїв», спрямовану на мілітаризацію органів влади на місцевому, регіональному та федеральному рівнях, щоб запобігти повторенню «афганського синдрому» в Росії.

www.pravda.com.ua