USD28.2033

Італія як детонатор?

Італія як детонатор?

Депортація 600 тис. біженців, легалізація закритих борделів, зменшення податків – головні обіцянки політичних партій Італії за тиждень до виборів

Окрім цього додати слід ще війну компроматів, фашистські та антифашистські рухи, які піднімають градус емоцій перед виборами.

Старожил італійської політики Сільвіо Берлусконі цілком заслужено обіймає перше місце з обіцянок: скасування податків на нерухомість, збільшення мінімальної пенсій до 1000 євро. Минулої каденції Берлусконі обіцяв теж скасувати податки на нерухомість, а різницю в бюджеті від недоотриманих коштів обіцяв покрити з власної кишені. Він це може, він бізнесмен.

Натомість його опоненти з демократичної партії, а це колишні комуністи та ті, хто вціліли від розпаду “християнських демократів” після відомої антикорупційної акції “чисті руки” (Mani pulite), щедрістю в обіцянках явно поступаються “Кавалеру”. 750 євро мінімальна пенсія та скасування податків для малих підприємств – це їхній поріг обіцянок.

Ще далі в обіцянках пішов антиглобалістський “Рух 5 зірок” відомого коміка Беппе Грілло. Вони виступають за принципи прямої демократії. Грілло не соромиться в прямому ефірі обкладати матом своїх опонентів, вже не кажучи про мітинги. До речі, саме від його партії вперше в історії жінка стала мером Рима. Однак це не означає, що партія також вдало розставляє своїх людей у владі. В Грілло серйозна проблема з кадрами, їх плинність стрімка. Незважаючи на це, мінімум 20% населення підтримає цю силу. Що цікаво, статус виборця “Руху 5 зірок” дуже різний: це і середній клас, молодь та бідне населення і це голоси не за програму партії, а радше проти класичних партій, які вже роками при владі, а змін кардинальних в країні не сталось.

Читайте также:

Верховна Рада призначила міністра оборони

Проте в італійській виборчій кампанії хвилює інше – активізація так званих “антифашистських рухів”. Доходить інколи до кровопролитних сутичок з поліцією. Хоча “фашистська ідеологія” в Італії заборонена, сам термін не гребують використовувати в політичному обіході для очорнення опонентів.

Так, одним з так званих “фашистів” вважають політика і друга Путіна Маттео Сальвіні, який є лідером партії “Ліга Півночі”. Це такий собі сепаратиський та націоналістичний проект, який виступав за від’єднання північних регіонів від Італії. Зараз пан Сальвіні дещо змінив риторику і говорить про широку автономію найбагатших північних регіонів Італії.

Читайте также:

“Плохая идея, Владимир Александрович, факинг отрасль” – журналист о походе Зеленского на КГГА

Однак сам факт використання “фашистських” звинувачень свідчить радше про добре продуману технологію для залякування виборців. Для чого і з якою метою це потрібно, нам, українцям, зрозуміло. Самі це пережили.

Тож чого очікувати від виборів та якою буде можлива конфігурація сил в парламенті?

Нагадаю, що Італія це парламентська республіка, тому якщо одна з партій набере більшість, вона й формуватиме уряд. Однак ніхто не вірить в це і всі очікують довгої коаліціади. Тому для спрощення, партії за поглядами об’єднались в так звані альянси правих та лівих.

З 19 лютого заборонено публікувати будь які соцопитування, одна згідно останніх, лідерство поки тримає альянс лівих сил очолювані Берлусконі – 37,2%. Ліві можуть розраховувати приблизно на 28% підтримки, а “Рух 5 зірок” – 27%. Посол України в Італії Євген Перелигін каже, що майже 10 млн чол. ще не оприділились з голосом, тому інтрига зберігається.

Ніхто не прогнозує легких переговорів щодо формування коаліції. Що “ліві”, що “праві”, шукатимуть підтримки в менших партій або будуть йти на договорняк з “коміком Грілло”, що явно не в їхньому стилі. Репутаційні ризики. Однак, мабуть прийдеться стати на горло гордині.

Експерти прогнозують, що домовленостей не буде досягнуто і країна погрузне в політичну кризу, яка може затягтись до осені і нових перевиборів.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политики всегда всё врут!"

© Владимир Андреев

Я проти депутатської недоторканності, але я за депутатську незалежність

Мы то – что мы едим: Украина сейчас ест реформаторский “фаст фуд”, который ей скармливают другие страны и это точно не приносит пользы

Британская выпускница создала биопластик из рыбных отходов

Штаб ООС: Бойовики 13 разів порушили режим припинення вогню, без втрат

Австралия будет исследовать Луну и Марс вместе с NASA

Спорт и будущее Украины: Успеем ли мы подготовить своих спортсменов к Олимпиаде?

22 сентября. Памятные даты

Нужно ли бояться впускать мужчину в свою жизнь, если у вас есть ребенок

За рубежом. Как я училась преодолевать культурный шок в чужой стране

Сенцов – о сериале “Чернобыль”: Степень достоверности поражает

Директор ГБР сообщил, что в его кабинете обнаружена “прослушка”

В Слуге народа заявили, что “ценности” Украины не совпадают с ЕС

Почему расширение полномочий главы КГГА приведет к дополнительной коррупции

Запорожский: Шоколадники в очередной раз показали, что они будут делать все наперекор команде Зеленского

План обороны Украины команда Зеленского покажет в следующем году

Цветущий бизнес: почему хороший руководитель должен быть садовником

Часть украинской делегации все же поедет на сессию ПАСЕ

Google заявляет о создании самого мощного квантового компьютера

Шустер так и не понял, в Украине против лома нет приема, – Гончаров

Трамп вперше зустрінеться з Зеленським 25 вересня