USD28.2033

Кадрові зміни в адміністрації Трампа: як реагувати Україні

Кадрові зміни в адміністрації Трампа: як реагувати Україні

Кандидатуру Майка Помпео зі скрипом, але було затверджено на посаді держсекретаря США. Джон Болтон вже три тижні як працює на посаді нового радника Ради з національної безпеки. Трамп укомплектовує свою команду мрії.

Що цей апґрейд адміністрації Трампа означає для України? Насправді нічого кардинально нового, але на низку речей у цілому звернути увагу варто.

1. Інвестувати час, ресурси й енергію в те, щоб вибудовувати персональні стосунки зі представниками Адміністрації Трампа стає постійним викликом. Ніколи не знаєш, хто завтра залишиться в обоймі, а хто – у кращому разі – піде працювати в якийсь аналітичний центр чи університет. Сьогодні людина – коментатор на Fox News, завтра – радник із питань нацбезпеки. Сьогодні може займатися врегулюванням на Донбасі, завтра – опікуватися цілим регіоном.

2. До кінця президентства Трампа ми почуватимемося як на гойдалці – гарні новини з Вашингтона можуть змінюватися тривожними сигналами. З одного боку – зніматися неформальне ембарго на “Джавеліни”, з іншого – шукатимуться лазівки для діалогу з Путіним. Немає серйозних підстав стверджувати, що Путін перестав бути для Трампа авторитетом із великої літери. Навіть якщо частіше зі знаком мінус, все одно авторитетом. Імпульс замість позиції. Резонанс замість результату. Це дві речі, які й надалі так чи інакше визначатимуть політику американського президента.

3. Системі не вдається цілковито проковтнути Трампа, натомість Трамп і надалі норовить гризнути систему: підлаштувати під себе принаймні ту частину політичного Вашингтона, з якою він вимушений взаємодіяти безпосередньо. Трампізм усе ще вірусний. Ті, хто краще адаптується до системи, а не до Трампа (як Тіллерсон), – списуються з рахунків.

Читайте также:

Про що можуть домовитися Трамп і Путін

4. Є підстави вважати, що за Помпео й Болтона позиція Трампа буде ще визначальнішою та домінантнішою, ніж за попередніх радника з національної безпеки та держсекретаря. Близькі до Болтона радники стверджують, що для нього ключовим завданням буде не проштовхувати свій порядок денний в Овальному кабінеті, а завоювати довіру Трампа на новій посаді. Помпео за останній рік став членом адміністрації, який примудрився ніколи не перечити босові й, кажуть злі язики, не в останню чергу саме за це завоював його симпатію. Немає підстав вважати, що надалі щось зміниться.

5. Помпео, як і Болтона, можна долучити до умовної групи “безпековиків”, а не “реформаторів”. Тобто тих, для кого питання безпеки, зокрема в контексті агресії Росії, є зрозумілішими та ближчими, ніж питання реформ і антикорупції. Очевидно, це стане ще одним неправильним сигналом для тих в українській владі, яких дратують американські партнери, які Україну розглядають переважно в контексті “бореться чи не бореться з корупцією”.

Читайте также:

Bloomberg удалил карту с “ничейным” Крымом

6. Проблема в тому, що боротьба з корупцією та реформи в Україні зазвичай байдужі для тих американських політиків, для яких байдужа Україна в цілому. Кому Україна небайдужа – небайдужі реформи. Небайдужий Антикорупційний суд. Небайдужі e-декларації для антикорупційних активістів. Наразі ми спостерігаємо за тим, як армія небайдужих в уряді США намагається скористатися низькою пріоритетністю України для Трампа, щоб утримати, а то й посилити реформістський акцент у порядку денному відносин. Позиція посольства США в Україні теж, за наявною інформацією, стає затребуванішою у Вашингтоні й часто відображена в публічних заявах Держдепартаменту.

7. Українській владі доведеться прийняти для себе рішення: пробувати й надалі винятково купувати американську підтримку, що де-факто відбувалось останні півроку (вугілля з Пенсильванії, мільярдний контракт із General Electric чи в майбутньому ще трохи “Джавелінів”), чи все ж таки намагатись її заслужити шляхом видимих і на берегах Потомака результатів у сфері антикорупції та відсутності відкатів у тих речах, які вже були зроблені. Купити підтримку – швидко, дієво й часом навіть необхідно в умовах президенства Трампа. Угорщина Орбана, скажімо, теж підписала майже мільярдний у доларовому еквіваленті контракт із General Electric на купівлю турбінного обладнання для атомної станції “Пакш” (подейкують, за кошт російського кредиту). Заслужити і виправдати підтримку – надійніший і більш сталий варіант, придатний за будь-якого керівництва у США. Зрештою, вимагає менше ресурсів, які в Україні й так доволі обмежені.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Если вы смотрите телевизор - вы, должно быть, заметили, что хорошие парни побеждают плохих всегда, кроме девятичасовых новостей."

Встреча Меркель и Путина: украинцев предупредили о неприятных последствиях

День независимости: на парад в Киев едут 300 военных из 18 стран

Армагеддон движется вглубь: украинцев предупредили об опасной стихии

Долго беседовали наедине в парке: первые подробности встречи Путина и Меркель, на которой обсуждалась Украина

Встреча Меркель-Путин под свадебные звуки

Главное за ночь: скандал в Киево-Печерской лавре и новый удар по Путину

Вливания Китая могут существенно изменить баланс сил в противостоянии США и Турции

Приняли по-братски: российские пограничники жестко избили украинца

Это повлияет на выборы: экс-премьер готовит удар по Тимошенко, грядет непредсказуемое

Путину устроили в Германии «горячий» прием, указав на его главное преступление

Порошенко может стать фигурантом в деле о хищении средств, выделенных Украине, – адвокат

Полукриминальные юристы объединили усилия с коррумпированными политиками – эксперт

Украинских водителей предупредили о новой обязаловке

Наглая провокация Путина: российские военные перешли Днестр, в Киеве забили тревогу

Украинцы вместо маршруток ездят в гробах: результаты проверки ужасают

Дороже колбасы: украинцы отдадут за воду последнюю “заначку”

Главное за ночь: коммунальный ад и удар смертоносной стихии

Прогноз погоды на 19 августа: осень наступит раньше времени

Кремль: Встреча Путина и Меркель нужна была для “сверки часов”

Доплавались: “гордость Путина” прикрыли в украинском порту