USD28.2033

Кадрові зміни в адміністрації Трампа: як реагувати Україні

Кадрові зміни в адміністрації Трампа: як реагувати Україні

Кандидатуру Майка Помпео зі скрипом, але було затверджено на посаді держсекретаря США. Джон Болтон вже три тижні як працює на посаді нового радника Ради з національної безпеки. Трамп укомплектовує свою команду мрії.

Що цей апґрейд адміністрації Трампа означає для України? Насправді нічого кардинально нового, але на низку речей у цілому звернути увагу варто.

1. Інвестувати час, ресурси й енергію в те, щоб вибудовувати персональні стосунки зі представниками Адміністрації Трампа стає постійним викликом. Ніколи не знаєш, хто завтра залишиться в обоймі, а хто – у кращому разі – піде працювати в якийсь аналітичний центр чи університет. Сьогодні людина – коментатор на Fox News, завтра – радник із питань нацбезпеки. Сьогодні може займатися врегулюванням на Донбасі, завтра – опікуватися цілим регіоном.

2. До кінця президентства Трампа ми почуватимемося як на гойдалці – гарні новини з Вашингтона можуть змінюватися тривожними сигналами. З одного боку – зніматися неформальне ембарго на “Джавеліни”, з іншого – шукатимуться лазівки для діалогу з Путіним. Немає серйозних підстав стверджувати, що Путін перестав бути для Трампа авторитетом із великої літери. Навіть якщо частіше зі знаком мінус, все одно авторитетом. Імпульс замість позиції. Резонанс замість результату. Це дві речі, які й надалі так чи інакше визначатимуть політику американського президента.

3. Системі не вдається цілковито проковтнути Трампа, натомість Трамп і надалі норовить гризнути систему: підлаштувати під себе принаймні ту частину політичного Вашингтона, з якою він вимушений взаємодіяти безпосередньо. Трампізм усе ще вірусний. Ті, хто краще адаптується до системи, а не до Трампа (як Тіллерсон), – списуються з рахунків.

Читайте также:

Денісова: Звільнені з ОРДЛО полонені заслуговують на гідне соцзабезпечення

4. Є підстави вважати, що за Помпео й Болтона позиція Трампа буде ще визначальнішою та домінантнішою, ніж за попередніх радника з національної безпеки та держсекретаря. Близькі до Болтона радники стверджують, що для нього ключовим завданням буде не проштовхувати свій порядок денний в Овальному кабінеті, а завоювати довіру Трампа на новій посаді. Помпео за останній рік став членом адміністрації, який примудрився ніколи не перечити босові й, кажуть злі язики, не в останню чергу саме за це завоював його симпатію. Немає підстав вважати, що надалі щось зміниться.

5. Помпео, як і Болтона, можна долучити до умовної групи “безпековиків”, а не “реформаторів”. Тобто тих, для кого питання безпеки, зокрема в контексті агресії Росії, є зрозумілішими та ближчими, ніж питання реформ і антикорупції. Очевидно, це стане ще одним неправильним сигналом для тих в українській владі, яких дратують американські партнери, які Україну розглядають переважно в контексті “бореться чи не бореться з корупцією”.

Читайте также:

Головна мета “плівок Деркача”

6. Проблема в тому, що боротьба з корупцією та реформи в Україні зазвичай байдужі для тих американських політиків, для яких байдужа Україна в цілому. Кому Україна небайдужа – небайдужі реформи. Небайдужий Антикорупційний суд. Небайдужі e-декларації для антикорупційних активістів. Наразі ми спостерігаємо за тим, як армія небайдужих в уряді США намагається скористатися низькою пріоритетністю України для Трампа, щоб утримати, а то й посилити реформістський акцент у порядку денному відносин. Позиція посольства США в Україні теж, за наявною інформацією, стає затребуванішою у Вашингтоні й часто відображена в публічних заявах Держдепартаменту.

7. Українській владі доведеться прийняти для себе рішення: пробувати й надалі винятково купувати американську підтримку, що де-факто відбувалось останні півроку (вугілля з Пенсильванії, мільярдний контракт із General Electric чи в майбутньому ще трохи “Джавелінів”), чи все ж таки намагатись її заслужити шляхом видимих і на берегах Потомака результатів у сфері антикорупції та відсутності відкатів у тих речах, які вже були зроблені. Купити підтримку – швидко, дієво й часом навіть необхідно в умовах президенства Трампа. Угорщина Орбана, скажімо, теж підписала майже мільярдний у доларовому еквіваленті контракт із General Electric на купівлю турбінного обладнання для атомної станції “Пакш” (подейкують, за кошт російського кредиту). Заслужити і виправдати підтримку – надійніший і більш сталий варіант, придатний за будь-якого керівництва у США. Зрештою, вимагає менше ресурсів, які в Україні й так доволі обмежені.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Власть чаще переходит из рук в руки, чем от головы к голове."

Zoom начнет отключать пользователей, которые не “обновятся”

Кирилл Сазонов: Наивные сторонники примирения с Россией в Киеве получили хороший урок – Кремль плевать хотел даже на самые свежие соглашения

Друзі, в країні 6 років іде війна, іде світова криза. Невже ви думаєте, що вас не зачепить? – Гай

Замглавы МВД: В Украине криминальные кланы “крышуют” пассажирские перевозки

В NASA сказали, когда экипаж Crew Dragon попадет на борт МКС

Посол США в ОБСЕ призвал Россию вернуть Крым Украине и прекратить войну на Донбассе

МИД: Миротворцы Украины участвуют в операциях ООН в шести странах – инфографика

Nissan в декабре закроет свой завод в Барселоне

Прибывшим на ВНО из-за рубежа или оккупированных территорий не нужна обсервация – Степанов

Чому не можна відкривати КПВВ на Луганщині та Донеччині

Тайваньский стартап представил два легких электробайка

Кинофестиваль в Торонто меняет формат

В ОП сказали, как будут решать вопрос с “кадровым голодом” в Украине

Віч-на-віч із Америкою: якби Зеленського не було, Путінові треба було б його вигадати

Новости из зоны. Как скрепные “дедов продавали”

На Житомирщине открыли солнечную электростанцию

Чилдрен Кинофест стартовал онлайн, в основной программе — семь фильмов

Повышение пенсионного возраста, высокая коммуналка, закрытие школ: что нас ждет с новой программой МВФ

Писательница: Детей забывают в авто, в супермаркетах и на природе. Морали не будет. Просто сердце болит за каждого ребенка

Стало известно, как Трамп хочет надавить на соцсети