USD28.2033

Кампанія Зеленського – гарна можливість отримати справжній портрет україніців

Кампанія Зеленського – гарна можливість отримати справжній портрет україніців

Більшість українців вже давно розглядають вітчизняну політику, як цирк. Чому ж ми дивуємося, що нарешті його може очолити справжній комік? Перше квітня – чудова можливість усвідомити, що сталося.

Після оголошення результатів першого туру більшість реакцій надзвичайно емоційна. Мені не подобається кількість зневажливих коментарів по відношенню до 30+ відсотків виборців Володимира Зеленського. І країна у нас не така, а його виборці взагалі повні телепні та ідіоти. Це неправильно. Єдність країни починається з уміння слухати один одного та поважати іншу точку зору. 

Порошенко вчора пообіцяв почути виборців Зеленського. Побачимо. Але результат актора в першому турі – це вже реальність. Для мене вона не стала новиною, адже на цих виборах соціологія виявилася дуже точною. Я думав над цим результатом останні дні перед голосуванням і ось що хочу сказати.

Зеленський – це червона картка всім політикам, які за часів Незалежності керували державою. Це протест з боку виборців, який вони висловили всьому нашому істеблішменту. 

На місці Зеленського міг бути хтось інший. Людина зі спорту чи шоу-бізнесу з рівнем впізнаваності більше 95% могла б мати приблизно такі ж результати. Цій людині готові пробачити відсутність досвіду, бачення, програми та абсолютну неготовність до роботи Главою держави. Всі ці аргументи нівелюються тим , що в очах виборців він «інший»: порядний та незаплямований тими політичними та корупційними скандалами, від яких так втомилися українці. 

Голосують не «за» Зеленського, а «проти» політиків, які асоціюються з проблемами, що найбільше турбують людей (список у кожного свій, на перших місцях – корупція, бідність, відсутність справедливості…). А з цими проблемами асоціюють саме тих, хто багато років з екранів обіцяє «світле майбутнє».

Читайте также:

Зеленский поедет в Канаду

Голоси за Зеленського – це ще один приклад світової тенденції. Люди стомилися від істеблішменту та згодні обрати недосвідченого, нетрадиційного та головне – яскравого та «іншого» кандидата. Дуже мала кількість при цьому думає про майбутнє. Просто сьогодні вони висловлюють протест. Так Макрон переміг у Франції, «5 зірок» прийшли до влади в Італії, Трамп став президентом наймогутнішої держави в світі, а британці розпочали «самознищення» економіки, запустивши процедуру «Брекзіту». Десь вже пожалкували, десь сподівання виправдалися частково, десь результат експерименту визначити складно, але зрозуміло одне: наразі ця тенденція триватиме та вона має абсолютно зрозумілі для «пересічного» виборця причини. Це і розрив між бідними та багатими, який постійно зростає, і влада, яка стає все далі і далі від інтересів простих робітників (на думку останніх), і бідність, і проблеми глобалізації, і міграція, і багато іншого. Люди, що втомилися від цього, шукають прості та зрозумілі відповіді на ці питання та знаходять їх саме серед не системних політиків. 

Читайте также:

Жеваго не переизберут. Он проигрывает Слуге народа

Зрозуміло, що Зеленського не можна ставити в один ряд з Макроном та навіть Трампом. Але ж і рівень політичної культури та деградації нашої системи набагато глибший та довший, ніж в Європі. 

«Зеленський проти системи», – звучить звабливо для його виборців. Абсолютно в дусі перелічених країн, що втомилися від бюрократії. Але у нас є суттєва відмінність. Ми не чуємо, «за» що Зеленський, крім того, що теоретично він «проти» системи. Макрон, Трамп, як і італійські популісти та британські прихильники «Брекзіту» досить довго пояснювали на ефірах, дебатах та зустрічах своє бачення розвитку країни, економіки, світу… Українці ж погодилися проголосувати за «кота в мішку», лише тому, що він для них симпатичний, порядний та «інший». 

Читайте также:

Адвокат об обмене Вышинского на Сенцова: Это – непосредственно к участникам переговоров

Голоси за Зеленського можна вважати вироком системі, яка деградувала за всі роки настільки, що люди готові обрати потенційний жахливий кінець, ніж продовження жаху без кінця. В такому стані вона більше існувати не може та запустила процес самознищення. З невідомими наслідками. 

Зеленський – це феномен. Його виборчу кампанію досліджуватимуть, як таку, якій ще не було аналогів в світі. Актор, який зіграв такого президента, як хотіла велика кількість людей, практично без агітаційної кампанії в традиційному розумінні бере такий високий результат. Так багато українців проголосували за кандидата, про якого не знають анічогісьнько. Геніально!

Мені видається, цьому є кілька базових пояснень. Найпростіші: Зеленський об‘єднав тих, хто проти влади (не тільки діючого президента, а проти всіх, хто уособлював український істеблішмент часів Незалежності) та російськомовних виборців (в першу чергу, Південь та Схід), які після втечі Януковича були на роздоріжжі. Значна їх частина побачила альтернативу саме в Зеленському.

Але головну причину його успіху я бачу в іншому. Зеленський багато років збирав аншлаги в залах та біля телеекранів завдяки режисерським та акторським здібностям, а також гумору. Це неможливо, якщо ти не відчуваєш цих людей, не знайдеш правильні слова, щоб описати ЇХНІ відчуття та ставлення до того, що відбувається, що їх турбує та що їм болить. Навіть, якщо вони самі це словами описати не можуть. Без цього тонкого відчуття він не мав би такого масового та комерційного успіху. Це потрібно усвідомити, а не принижувати людей, які віддали свої голоси Зеленському.

Звісно, я і моє оточення по-іншому відчуваємо цю країну та хотіли б бачити інше уособлення народу на виборах. Але, маємо те, що маємо, як то кажуть. Тому, кампанія Зеленського – це гарна можливість отримати справжній портрет україніців. Щоб краще усвідомити, хто живе в цій країні. Чудовий фронт роботи для соціологів, аналітиків та психологів…
Я не знаю, як завершаться ці вибори. Але дуже цікаво побачити п’ятірку людей, яких Зеленський пропонуватиме на ключові посади президентської вертикалі. Ну, і дебати на закуску, якщо вони все ж відбудуться. А також, що саме Петро Олексійович вкладає у фразу «я почув вас», яку каже невдоволеним. 

В будь-якому разі, матимемо ще в жовтні парламентські. Але точно впевнений, що все буде добре!

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 2,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В управлении государством главное – соблюдать все формальности, а на мораль можно и не обращать внимания. "

© Марк Твен

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

У Вінниці біля башти відбулось урочисте відкриття футбольного турніру Utmost Cup

Вакарчук рассказал о “факторе Януковича” в работе партии Голос

Hyundai выпустит более 20 новых моделей электрокаров до 2025 года

Пять причин, почему большинство наших политиков – коллективный “Дориан Грэй”

Перепись населения в “ДНР”. Что будет дальше?

В Риге рядом с Зеленским задержали россиян, выдававших себя за журналистов

Казанский: Украина впервые за долгое время сделала нестандартный ход, у Москвы – безвыходная ситуация

У Дніпрі встановили стелу з портретами Аміни Окуєвої та загиблих на Донбасі бійців

Vodafone предоставил доступ к 4G еще в 70 городах

Бабченко: Возврат продажи бояры и фуфыриков ночью – это не просто популизм, это неуважение к своей нации

Бюджетный комитет ВР согласовал дополнительные 3,2 миллиарда на лекарства

Франция и ФРГ увидели “позитивные изменения в реализации” Минска

Audi прекратила работу над воздушным такси

Сколько еще продержится “правительство хипстеров”?

Бабине літо триває! До кінця тижня в Україні переважатиме суха, сонячна та тепла погода – синоптикиня

МКМС скоро предложит кандидата на должность языкового омбудсмена

Зеленский: Освобожденные моряки будут лечиться в Латвии

Астрономы обнаружили необычные “газовые диски” вокруг сверхмассивной черной дыры

Власть имитирует ключевую реформу, без которой невозможен обещанный рост ВВП – Фурса

Загарбники використовують засуджених для підривної діяльності проти України. ВІДЕО