USD28.2033

Керовані меншини – небезпечне знаряддя геополітичної гри

Керовані меншини – небезпечне знаряддя геополітичної гри

Схоже на те, що це використання національних меншин закордонними етнічно спорідненими з ними державами захопило Україну (як і багато інших процесів світової політики) зненацька. Вона виявилася не готовою до якоїсь притомної та раціональної практики щодо власних національних меншин в інших державах, та й до реакції на сусідські зазіхання в цьому питанні.

Та що там інші держави, коли чимало співвітчизників Південного Сходу України почуваються забутою українською діаспорою, як десь у Бразилії чи Парагваї, а українців Криму й Донбасу центральна київська влада після 1991 року взагалі віддала на поталу Москві та її агентурі в середовищі регіональних князьків-олігархів. Офіційний Київ надзвичайно мало цікавився українцями в сусідніх державах, у тій-таки Польщі, Румунії, Угорщині, Молдові, Білорусі, Словаччині, Сербії, не кажучи вже про Росію, Закавказзя та Центральну Азію. І тому на абсурдні претензії РФ щодо “важкого становища росіян в Україні” практично не можна почути чіткої, обґрунтованої та жорсткої відповіді від вітчизняного Міністерства закордонних справ про стан української громади в Росії, про необхідність паритету в правах відповідних меншин в Україні та РФ. Бо права українців у Росії – це суцільний сум…

А коли національні меншини стають керованими з-за кордону, це створює безліч болісних проблем країні їхнього проживання, понад усе якщо відповідна держава прагне перетворити своїх одноплемінників – іноземних громадян, на слухняний “бойовий загін” власної політики. Відомо, як у другій половині 30-х років ХХ століття Німеччина таки перетворила німців Судетської області Чехословаччини на геополітичних волонтерів Третього Райху, на “криголам” знищення чехословацької держави. Після 1945-го для судетських німців це закінчилося трагедією, великим вигнанням із краю, де вони жили протягом багатьох століть.

Читайте также:

Бутусов: В политсовет “Слуг народа” избран Вадим Слюсарев, получивший звание генерала при Януковиче, который владеет двумя гостиницами в Алуште

Берлін намагався керувати німецькими громадами навіть у США. Певні можливості для цього були. Починаючи від перших спроб заселення Америки європейцями, на теренах американських колоній Британії з’явилося дуже багато німецьких переселенців. Коли після завоювання незалежності у США вирішувалося питання про офіційну мову молодої самостійної держави, англійська набула цього статусу під час голосування більшістю в один голос. Офіційною мовою там цілком могла стати німецька. Проте оскільки влада США, за всього її лібералізму щодо різноманітних етнічних громад, ніколи не дозволяла етнічно спорідненим державам переселенців керувати меншинами на американській території, то останні природно й без особливих колізій інтегрувалися в американське су­спільство, перетворюючись на його органічну частину.

Читайте также:

Россия ответит за свои преступления – что под Смоленском, что в небе над Донбассом, что в Иране

Останнім часом почастішали повідомлення про спроби взяти у ведмежі обійми “родіни” американських росіян, використовуючи багатющий досвід московських спецслужб на теренах колишнього СРСР і Центрально-Східної Європи. Стає відомо про функціонування на території Америки військово-спортивних таборів для тамтешньої російсько-діаспорної молоді, про тренінги, що їх проводять інструктори з РФ, про російський ідеологічний вишкіл цих громадян США. Можливо, Росія виявиться успішнішою від Третього Райху?

До речі, коли в сусідній Канаді генерал Шарль де Ґолль, перебуваючи з візитом, дозволив собі виголосити якусь недолугу фразу, щось на кшталт “Хай живе вільний Квебек!” (Квебек – це франкомовна провінція Канади), він одразу став у Канаді небажаним іноземцем. Якщо держава дозволяє іншим країнам ідеологічно, політично та культурно керувати національними меншинами, які живуть на її території, вона віддає іноземним столицям значну частину свого суверенітету.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (6)

   Чтобы оставить комментарий необходимо

   "Любая политика всегда была и будет постоянным рассадником ненависти."

   © Генри Адамс

   Данілов про повінь у Криму: Півострів довго просив води – і Господь дав занадто багато води відразу. ВІДЕО

   У Чорному морі під час військових навчаннь спецпризначенці ВМС успішно “захопили” судно противника

   У Франції не бачать умов для вступу України до НАТО

   Вьетнам ввел кодекс поведения в соцсетях

   США приостановили выделение военной помощи Украине на $100 млн, включая оружие – Politico

   Під Одесою педофіл вийшов з колонії та влаштував “полювання” на хлопчиків, для цього змінив прізвище – ЗМІ

   Китай вывел на орбиту группу спутников дистанционного зондирования

   Новое заседание СНБО. Полный список санкций и решений

   Президент наградил 113 медиков по случаю профессионального праздника

   Война России против украинской футболки

   Суд вернул в госсобственность здания Нацкинематеки – НАБУ

   Владелец TikTok за прошлый год увеличил прибыль вдвое

   Боевики в оккупированном Донецке взяли в заложники беременную украинку – правозащитники

   Война России против украинской футболки

   СНБО поручил дополнительно проверить трех фигурантов санкционного списка “воров в законе”

   Резервисты могут строить одновременно гражданскую карьеру и военную – Генштаб ВСУ

   Смертность в Украине превысила прошлогодний уровень почти на 50%

   На «Книжном Арсенале» покажут фильм «Ульяненко без цензуры»

   Экипаж китайского корабля впервые высадился на отечественной космической станции

   “Нас хочуть перетворити на Колумбію”. Ексміністр фінансів Данилюк назвав податкову амністію механізмом для відмивання грошей