USD28.2033

Кім Ір Пу, або Яка ціна цінностей, за які люди готові вмирати на майданах?

Кім Ір Пу, або Яка ціна цінностей, за які люди готові вмирати на майданах?

На першій лекції спецкурсу із глобалістики я показую студентам фото із різко контрастним, чорно-білим зображенням і пропоную назвати,  що міститься у документальному зображенні. Тут не вгадаєш – треба знати.

На фото, зробленому вночі із Космосу, – Корейський півострів. Північна частина – темінь, південна – світло. Північна частина – занепад, південна – процвітання, проміння якого прорізають атмосферу і виходять у відкриту стратосферу.

Корейський півострів – це місце поселення людей, які усі купно вважають себе корейцями, що розмовляють однієї і тою ж мовою і що є головним індикатором національної приналежності.

Але в один такий момент єдина нація розкололася за такою, начебто абстрактною ознакою, як цінності.  Північна частина обрала деспотизм, а південна – демократію, північна обрала тиранію, а південна – свободу.

Південна стала одним із азійський економічний тигрів і однією із найрозвинутіших технологічних держав планети.

Північна стала чудовиськом, якому “старший, молоткасто-серпастий брат по оружию и строительству коммунизма” із півночі колись безоглядно  вручив ядерну довбню, якою знавіснілі маніяки розмахують над усім людством.

Йдеться у двох, абсолютно полярних випадках, про тих самих корейців. Корейці ті самі – цінності різні.

Уже без погляду із космічної вічності, а на історичному поточному поземі людство мало нагоду спостерігати останніми місяцями за потрясаючими колізіями на карколомному півострові.

Хто бачив відкриття і  закриття Олімпійських ігор, міг технологічно мало не на космічній швидкості перелетіти у 22 століття.

Завше господар Олімпіади намагається здивувати світ своїм вершинним інтелектуальним креативом, піднімаючи земну цивілізацію на нову технологічну висоту.  Корейці, котрі південні, просто втнули, як ніхто інший, і показали, на що вони здатні.

Читайте также:

The Times: Путин нам не царь, заявляют протестующие российским властям

Я вже не кажу про саму організацію Олімпіади, яка стала феноменальним подарунком корейців, котрі південні, усьому людству.

Акцентую на тому, що така планетарна штука, яка Олімпіада, – річ надзвичайно коштовна, Багато, багатомільярдна. Лише одиниці країн на планеті здатні потягнути такі витрати. Корея, яка південна, не тільки змогла, а показала, що для економічного потенціалу Сеула – це запросто. На рівні із одиницями економічних гігантів, які є лідерами людства.

А що північна, котра Корея і котра практично замикає турнірну економічну таблицю країн світу за статистикою ООН? Щонайменше протягом останнього року Пхеньян в особі його тлустого виродка шантажував людство ядерним кінцем світу. Запуск ракет, колись подарованих Москвою, заставляв здригатися континенти від цього божевілля.
Отаке от “свято” для семи мільярдів, від верхньої частини космічного знімка, яку поглинула безпросвітна тьма.

Читайте также:

Начнет ли Россия полномасштабную войну против Украины?

Владарювання ночі і владарювання світла на маленькому у масштабах планети півострові. Владарювання різних цінностей, які одного разу обрали люди однієї і тієї ж нації.

Коли ми часом якось по-книжному, формально чи номінально говоримо, що українці на Майдані віддали життя за цінності, полягли, як великомученики, за ВИБІР нації, то це жертвоприношення зроблено во ім»я цінностей, які сповідує південна Корея, і супроти цінностей, які взяли верх у Кореї північній.

До речі, корейці за Свободу, яка дала їм Процвітання, теж заплатили тисячами життів, як це випало нині українцям  у війні із тим самим злом – із московською імперією зла, від якої лише острівним відламком є Корея північна.

Сталіну було представлено кілька кандидатів на комуністичного вождя післявоєнної Кореї. Кремлівський диктатор вибрав  капітана Червоної армії, як зазначено у списках агентури КГБ, Юрія Ірсеновича Кіма, – Кім Ір Сена. І що з того вийшло?

Єльцин перед смертю покаявся, що зробив уже свій фатальний вибір, але Сталін би похвалив його за саме таку селекцію, яка нині стала  головною проблемою людства.

У США торік прийняли  спеціальний закон, за яким визнано країни, які несуть смертельну загрозу людству. Росія і КНДР. Путін і Кім Чен Ин. Внук Кім Ір Сена.

Кім Чен Пу.

Здавалося б, цінності не помацаєш. Та ні, вони мають цілком конкретні кінцеві результати, – ті, що на півночі Кореї, і ті, що на півдні Кореї.

Ті, що на захід від нас, і ті, що на північ від нас.

Що випало нинішньому майданному поколінню уже не азійського півострова, а планетарного Хартленда – Серця планети Земля,  ареалу суші із центром в Україні?

Так Україну і її геополітичне довкілля  назвав батько геополітики Хелфорд Мікіндер, котрий водночас вважав, що на цьому Хартленді усе вирішується для усієї земної збірноти, що хто володіє Хартлендом, той володіє світом.

А ним володіє або Добро, або Зло, що знаходять втілення у цінностях, яким присягають люди.

Я хочу, щоб якщо ще не нині, то дуже скоро фотографія України із Космосу сяяла в ореолі Добра.

Оте все, що я хочу.

Василь БАЗІВ

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (11)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"У нас начинается тяжелый период жизни: парламентские, затем еще страшнее - президентские выборы"

© А.Лукашенко

Трамп решительно наступает. На грабли

Светлая память герою: на Донбассе юный воин отдал жизнь за украинцев

Россия готовится узаконить аннексию Крыма: раскрыта коварная уловка Путина

Как по разному складывается жизнь у людей, которые выехали из Луганска в 2014 году

Atlantic Council: Не лучший день для Украины

Затопило канализацию: Чернигов стремительно уходит под воду

Вот так Трамп помогает Путину разрушать НАТО

Фатальное ДТП в Житомире: появился список жертв и неожиданная подробность

Вопрос не рассматривается: в Госдепе сделали важное заявление о референдуме на Донбассе

MH17: Порошенко ратифицировал соглашение с Нидерландами

Bloomberg: Путин сказал дипломатам, что сделал Трампу на саммите новое предложение по Украине

Будьте осторожны: эти продукты опасно есть летом

Як інтернет робить кожного з нас “трохи більше фашистом”. ВІДЕО

Погода на выходные: стихия устроит украинцам безумный “карнавал”

Почему новые люди уходят из политики

Бой Усик – Гассиев: где и когда смотреть

Финляндия поможет в реформе образования: Порошенко подписал закон

В одній державі з ворогом: проблема реінтеграції окупованих територій

Одесский кинофестиваль-2018: названы первые победители

Пентагон уточнил, куда пойдут $200 млн для украинской армии