Site icon News Online 24

Китай почав створювати в космосі орбітальний ШІ-суперкомп’ютер: що відомо

Китай запустив перші 12 із 2800 супутників для орбітального ШІ-суперкомп’ютера / фото CASC

Китай почав реалізацію проєкту зі створення космічного суперкомп’ютера – 14 травня з космодрому Цзюцюань успішно стартувала ракета-носій Long March 2D, вивівши на орбіту 12 супутників із запланованих 2800.

На відміну від звичайних супутників, ці супутники оброблятимуть дані, які збиратимуть, одразу, що дасть змогу не витрачати час на їхнє надсилання на Землю (нині до 90% даних губиться через обмежену пропускну спроможність), а також зменшити енергоспоживання і вуглецевий слід, пише портал Space News.

Кожен із 12 супутників має на борту ШІ-модуль із 8 млрд параметрів, яка може виконувати 744 трлн операцій за секунду, а кінцева мета – отримати мережу з тисяч супутників і досягти продуктивності у квінтильйони операцій.

Відео дня

Супутники взаємодіють один з одним на швидкості до 100 Гб/с за допомогою лазерів і спільно використовують 30 ТБ пам’яті як сховище. Усі 12 з них несуть наукове корисне навантаження, включно з детектором рентгенівської поляризації, призначеним для реєстрації короткочасних космічних явищ, таких як гамма-сплески.

Крім того, супутники здатні створювати цифрові 3D-моделі, які можуть застосовуватися для екстреного реагування, в ігровій індустрії та туризмі, йдеться в заяві.

Очікується, що в майбутньому подібні проєкти можуть реалізувати США і Європа.

Раніше цього року Microsoft представила проривний квантовий чип, який може змінити майбутнє технологій. Ця розробка відкриває шлях до створення повноцінних квантових комп’ютерів, здатних розв’язувати завдання, з якими не справляються найпотужніші суперкомп’ютери.

Як писав УНІАН, уже зовсім скоро окуляри доповненої реальності можуть повністю змінити наше життя. Принаймні у цьому впевнений творець Марк Цукерберг. Він підкреслив, що в майбутньому фізичний світ і цифровий світ зіллються воєдино.

www.unian.ua

Exit mobile version