USD28.2033

Кому вигідна загибель Бузини?

8 серпня біля слідчого ізолятора, де утримуються Денис Поліщук та Андрій Медведько, відбувся концерт на їх підтримку. Захід зібрав небагато люду (на початку їх було не більше 50-ти) і пройшов за спокійного спостереження правоохоронців. Нагадаємо, що 18 червня міністр МВС Арсен Аваков повідомив про розкриття справи про вбивство Олеся Бузини, яке було скоєно в квітні цього року. Зокрема він повідомив, що «Кримінальний розшук і слідство МВС, протягом двох місяців проводили розслідування цього вбивства. Були встановлені факти і отримані прямі докази про участь у цьому злочині групи осіб, у тому числі безпосередні виконавці вбивства».

Письменника, публіциста і колишнього шеф-редактора газети «Сегодня» Олеся Бузину застрелити 16 квітня біля будинку в Києві на вулиці Дегтярівській. Злочин скоїли двоє людей в масках. Стріляли в Бузину з автомобіля Ford Focus темно-синього кольору. Свідки злочину відзначали, що вогонь вівся хаотично, що вказувало або на непрофесіоналізм виконавців вбивства, або на умисну імітацію того, що вбивство відбувалося аматорами. Як вбивство Бузини, так і його розкриття овіяне низкою дивних речей. По-перше, не можна не враховувати того, що ліквідація одіозного журналіста практично під час прямої трансляції прес-конференції Путіна, очевидно, містить політичний і провокаційний підтекст. Понад те, даний злочин у центрі столиці серед білого дня було скоєно відразу ж слідом за вбивством іншого проросійського діяча – Олега Калашникова. Всі ці події дали можливість Путіну без тіні подиву висловитися перед журналістами про те, що в Україні відбувається цькування політиків і публіцистів, а також існує загроза націоналістичного терору.

Суспільство вимагало від правоохоронних органів розкриття згаданих злочинів і об’єктивних висновків. Відомо, що і в середовищі націоналістичних радикальних організацій ведеться робота російських спецслужб. Саме тому звинувачення конкретних виконавців не може розглядатися у відриві від того, кому даний злочин був вигідний. Смерть мало значущого проросійського письменника і журналіста для патріотів була абсолютно безглуздою. На питання – кому ж все-таки була вигідна загибель Бузини і вже тим більше хто міг бути замовником вбивства, правоохоронці так і не відповіли. Не можна забувати, що революційні романтики з загостреним почуттям справедливості можуть бути зручним засобом для здійснення різного роду провокацій, убивств і терактів. У той же час вони є підходящою мішенню для звинувачень, бо самі фактично заявляють про свої наміри, навіть коли, врешті-решт, заперечують свою провину. Таким чином, представники радикальних рухів є ідеальними об’єктами для маніпуляцій спецслужб. Факт того, що подібні вбивства майже завжди залишаються нерозкритими, а в даному випадку злочин розкрито в короткий двомісячний термін, дає привід захисникам підозрюваних говорити про фабрикацію справи.

Читайте также:

Власть исполняет план по уничтожению украинцев? — эксперт

Читайте также:

Путин, а вместе с ним и Россия, встряли из-за собственной жадности

Друга дивина розкриття вбивства Бузини полягає в тому, що винуватці злочину оголошуються до суду. Вустами самого міністра МВС озвучується звинувачення на адресу двох осіб, а не підозра. Таким чином, Аваков висловив безапеляційне судження про ставлення за вину, усвідомлюючи, який резонанс матиме ця справа, тим більше в ключі спекуляцій на тему боротьби влади з добровольцями.

Третім моментом, який може впливати на суд, є суспільний резонанс і самої події, і висновків слідства. Деякі політики, цивільні діячі, зі свого боку, так само безапеляційно виправдовують підозрюваних, пов’язуючи звинувачення на їхню адресу з боротьбою влади проти добровольчих патріотичних організацій, зокрема, Правого сектора. Співаки, які взяли участь у концерті підтримки Поліщука та Медведька, виступають у ролі виправдовувачів, що не може не розцінюватися як тиск на суд.

Всі ці нюанси віддзеркалюють глибоку проблему, з якою стикається правосуддя, – спроби влади і суспільства однобоко впливати на хід розслідування злочинів, а не вимагати максимальної об’єктивності. Таким чином, справа проти Поліщука та Медведька вже обросла політичними спекуляціями, домислами, припущеннями і істериками, в яких може бути зацікавлена одна сторона – агресор. Бо і вбивство Бузини, і звинувачення в ньому націоналістів є зручним приводом для Кремля створити чергову інформаційну пропагандистську хвилю засудження українських патріотів.

Валентин Торба

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Если вы смотрите телевизор - вы, должно быть, заметили, что хорошие парни побеждают плохих всегда, кроме девятичасовых новостей."

Как валютная кухня страны сказывается на личном кошельке украинца

Недоступное жилье: какие квартиры снова подорожают

Кто для тебя Бандера: поляки придумали новые издевательства над украинцами

Бандитское окружение может почувствовать падение авторитета

Не бита, не крашена: эти хитрости помогут выбрать лучший б/у автомобиль

Второй день Мюнхена: партнеры Украины озвучили противоположные мнения

Российский госбанк закроет большинство отделений в Украине

Мерзкий сюрприз: известный супермаркет предлагает фасоль с “противной” добавкой

Сварилась: загадочная смерть женщины всколыхнула всю страну

Сами не можем, Франция поможет: кто решит проблему киевского мусора

Загадочное исчезновение военного поставило на уши весь Донбасс

Зачем вам это: полякам пришлось нелепо оправдаться за “антибандеровский” закон

Дешевая разводка Кремля снова сработала

Это возможно: топ способов сэкономить на коммуналке

Почему НАБУ “валит” дела против старой власти?

Рогатый побег из Шоушенка: корова нырнула в озеро, чтобы спастись от забоя

Шансы равны нулю: почему сорвалась и не состоится втреча “нормандской четверки”

Порошенкові в Мюнхені схоже влаштували демарш

Это вас удивит: стало известно, кто тормозит поиски пришельцев

“Нормандская встреча” на грани срыва: названа причина