USD28.2033

Корупційний скандал через закупівлю вакцин МОЗ: чому НАБУ почало розслідування проти міністра Степанова?

Корупційний скандал через закупівлю вакцин МОЗ: чому НАБУ почало розслідування проти міністра Степанова?

Повний текст звернення в НАБУ директора ДП “Медзакупівлі” Арсена Жумаділова щодо завищення цін на вакцини на 1,9 млн доларів.

НАБУ відкрила справу проти міністра Степанова по закупівлі вакцин через посередника на 1,9 млн доларів дорожче, ніж попередня пропозиція – про це йдеться у повному тексті звернення директора ДП “Медзакупівлі” А. Жумаділова, який отримав Цензор.НЕТ від джерел у правоохоронних органах.

Про це на своїй сторінці у “Фейсбуці” пише головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов, інформує .

Арсен Жумаділов у 2019-му переміг на конкурсі на посаду директора ДП “Медзакупівлі”, яке є вповноваженим державою єдиним оператором закупівлі медичних засобів та ліків. Саме Жумаділов зробив безпрецедентну заяву, та вперше в історії подав заяву про злочин проти діючого міністра. Заява Жумаділова про злочин, торкається кількох питань:

1. Міністр Степанов необгрунтовано відсторонив від перемовин по постачанню 1,9 мільона доз вакцин проти коронавірусу ДП “Медзакупівлі”, та обрав для постачання приватну компанію “Лекхім”.

2. ДП “Медзакупівлі” раніше проводило консультації з постачальниками вакцин, але ціна однієї дози вакцини за угодою МОЗ з “Лекхімом”, за оцінкою Жумаділова, на 1 долар вище попередніх пропозицій.

3. Після розголосу цього скандалу міністр заявив про ліквідацію ДП як неефективного.

Ось повний текст звернення, на підставі якого відкрито розслідування, за перебігом якого буде спостерігати Цензор.НЕТ:

“Особа, яка вчинила кримінальне корупційне правопорушення: Степанов Максим Володимирович, 18.08.1975 р.н., Міністр охорони здоров’я України.

Обставини вчинення корупційного правопорушення:

На даний час, я Жумаділов Арсен Куатович, перебуваю на посаді генерального директора Державного підприємства “Медичні закупівлі України” (код ЄДРПОУ 42574629), яке знаходиться у сфері управління Міністерства охорони здоров’я України.

10 грудня 2020 року Міністерство охорони здоров’я України уповноважило державне підприємство “Медичні закупівлі України” на закупівлю вакцин проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Відповідні бюджетні призначення та медико-технічні вимоги до вакцин було отримано державним підприємством “Медичні закупівлі України” лише 22 грудня 2020 року.

Читайте также:

У Дніпропетровській області звільнили лікаря, який відмовився приймати вмираючу дитину після ДТП

Листом МОЗ України від 28.12.2020 № 25-01/39557/2-20 до державного підприємства “Медичні закупівлі України” було доведено нові вимоги до вакцин, що стосуються підтвердження ефективності та публікації інформації щодо підтвердження такої ефективності вакцини.

З метою реалізації доручень щодо закупівлі вакцин, державним підприємством “Медичні закупівлі України” велись переговори з трьома постачальниками вакцин.

21 грудня 2020 року Міністром охорони здоров’я України Степановим М.В. мені було надане неправомірне доручення, яке можна підтвердити особистою перепискою в месенджері WhatsApp, узгоджувати будь-які дії, що стосуються закупівлі вакцин, безпосередньо з ним, у тому числі вибір постачальника вакцини.

Читайте также:

Земля додатково “нагрілася” за час пандемії – ABC News

Хочу зазначити, що такі доручення не передбачені жодним нормативно-правовим актом, які регулюють питання взаємодії Міністерства охорони здоров’я України та ДП “Медичні закупівлі України”.

23-24 грудня 2020 року державним підприємством “Медичні закупівлі України” було направлено листи про погодження умов договорів про закупівлю з двома потенційними постачальниками та умов угоди про конфіденційність з одним потенційним постачальником (така угода є умовою для переходу на новий етап переговорів щодо закупівлі вакцин).

29 грудня 2020 року відбулася робоча нарада під головуванням Міністра охорони здоров’я України Степанова М.В. з представниками ПрАТ “Лекхім” на якій було узгоджено умови співробітництва.

Слід зазначити, що з невідомих причин Міністр охорони здоров’я України Степанов М.В. прийняв самостійне рішення щодо співпраці із ПрАТ “Лекхім”.

Підтвердженням цього є те, що підприємство надіслало в МОЗ України листи щодо погодження умов договорів з двома постачальниками. При цьому, Міністерством охорони здоров’я України було надано відповідь лише щодо договору з ПрАТ “Лекхім”, щодо іншого постачальника згоди надано не було. При цьому Степанов М.В. був поінформований, що ціна однієї дози вакцини ПрАТ “Лекхім” є на 1 долар США за одиницю (дозу) вищою, ніж ціна, що озвучувалась цим постачальником під час попередніх ринкових консультацій.

Читайте также:

Ущерба на десятки миллионов: эту дорогу на Луганщине отремонтировали всего год назад. ФОТО

Тобто, після втручання Міністра Степанова М.В. в закупівельні процеси було по суті припинено переговори з іншими двома постачальниками та надано погодження на вчинення значного господарського зобов’язання, що значно зменшило конкуренцію та призвело до збільшення вартості вакцини на 1 дол. США за одиницю (дозу). Проте, що ціна вакцини могла бути нижчою, повідомили самі ж представники ПрАТ“Лекхім” (https://life.pravda.com.ua/health/2021/01/13/243652).

Інформація щодо закупівлі вакцини розміщена за посиланням (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-12-30-004646-a).

Враховуючи те, що загальний обсяг закупівлі вакцини становить 1 913 316 доз, умисними діями Міністра охорони здоров’я України Степанова М.В. було необгрунтовано завищено видатки з бюджету на суму 1 913 316 доларів США.

Такі умисні дії Міністра охорони здоров’я України Степанова М. В. завдають шкоди інтересам держави та містять ознаки складу кримінального корупційного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 364 Кримінального кодексу України.

Хочу зазначити, що після публічного розголосу ситуації Міністр охорони здоров’я України Степанов М.В. заявив, що державне підприємство “Медичні закупівлі України” є неефективним та буде усунуте від подальшої закупівлі вакцини.

Так, 15.01.2021 Степанов М. В. заявив про те, що закупівля вакцин буде проводитись через агентство-посередника Crown Agents, яке, виходячи з поширеною в ЗМІ інформацією, бере за свої послуги до 5% від суми контракту. Виходячи з видатків, спрямованих у 2021 році Міністерству охорони здоров’я України на здійснення заходів, пов’язаних з вакцинацією населення, в розмірі 1 376 695 тис. гривень (постанова Кабінету Міністрів України від 13 січня 2021 р. № 23) комісія за послуги посередника Crown Agents складе орієнтовно 68 834 тис. гривень, що своєю чергою може необгрунтовано збільшити видатки з державного бюджету на вказану суму.

Враховуючи вищезазначені обставини, керуючись частиною першою статті 214, частиною першою статті 216 Кримінального процесуального кодексу України,

ПРОШУ:

1. Внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо вчинення Міністром охорони здоров’я України Степановим Максимом Володимировичем кримінального корупційного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 364 Кримінального кодексу України.

2. Провести повне, об’єктивне та неупереджене розслідування та притягнути до кримінальної відповідальності Міністра охорони здоров’я України Степанова Максима Володимировича.

3. Вжити заходів, передбачених статтею 2, частиною першою статті 5, частиною першою статті 7 Закону України “Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві”;

4. Про результати розгляду та вжиті заходи прошу поінформувати у найкоротший термін.

Генеральний директор А. ЖУМАДІЛОВ”.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "У людей (народов) не имеющих недостатков очень мало достоинств.
  "

  © Авраам Линкольн

  Регистрация

  (Максимальный размер файла 0,5Mb)

  Восстановление паролю

  Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

  Минздрав обновил разделение на карантинные зоны: в «красной» – четыре области

  Мендель анонсировала масштабную пресс-конференцию Зеленского

  Президентське подружжя вшанувало пам’ять Тараса Шевченка. ФОТО

  Apple добавила новую функцию безопасности в iOS 14.5

  К 207-летию Тараса Шевченко: факты известные и не очень

  На Львівщині водій вигнав із маршрутки доньку загиблого воїна АТО. ВІДЕО

  Україна розраховує, що НАТО допоможе зупинити втручання Росії в авіапростір поблизу захопленого Криму, – міністр інфраструктури

  Апокаліптична тиша: в мережі показали сумне відео з окупованого Донецька восьмого березня

  Премьеру девятого «Форсажа» снова перенесли

  Tesla готовит обновленную версию бронированного Cybertruck

  Прихильники Стерненка і Антоненка запалили фаєри біля резиденції Зеленського і оголосили новий протест. ВІДЕО

  Денис Казанский: Кремль воюет на Донбассе, как в Сирии. “Л/ДНР” – это его ЧВК

  Бывшая жена богатейшего человека планеты вышла замуж за школьного учителя

  Станом на 8 березня на Вінниччині зареєстровано 41761 випадок COVID-19

  Донбас і Крим буде об’єднано в одну претензію України до Росії, – Арестович

  На Буковині на COVID-19 частіше стали хворіти люди 30-40 років і діти. Пацієнти надходять важкі: реанімаційні відділення заповнені на 100%, – ОДА

  Родственники опознали тела четырех из пяти погибших в ДТП в Польше – генконсул

  Доктор Комаровский назвал Украину слаборазвитой страной. Гордон назвал его “ватником”

  Маршрут и визуализация: автопилоты Tesla и Google сравнили в одинаковых условиях

  Ярослава Магучих выиграла чемпионат Европы, финка помешала украинскому подиуму