Site icon News Online 24

Краснопавлівське водосховище на Харківщині почали наповнювати водою з Дніпра

Краснопавлівське водосховище на Харківщині почали наповнювати водою з Дніпра

Відео Краснопавлівське водосховище на Харківщині, яке критично обміліло, почали наповнювати водою з Дніпра.

Про це повідомив у Фейсбуці міський голова Лозової Сергій Зеленський, передає Укрінформ.

"Вода пішла в Краснопавлівське водосховище! Завершили підготовку. Запустили останню у циклі насосну станцію. Вдячний за сприяння начальнику ХОВА Олегу Синєгубову. Разом все подолаємо! Все буде Україна!", — йдеться у дописі.

Технологічний процес наповнення водою з Дніпра почався 23 квітня.

Як повідомлялося, ще у листопаді 2024 року лозівські посадовці інформували, що рівень води у Краснопавлівському водосховищі знизився до критичного (найнижчий за майже 50 років), і є ризики щодо забезпечення населення водою.

На початку квітня через обміління стався масовий мор риби, у воді виявили перевищений вміст сірководню. На регіональній комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій 9 квітня ситуацію визначили як надзвичайну.

За даними ОВА, для наповнення водосховища обсягом 42,1 млн кубометрів води необхідно більш як 233,2 млн грн, у тому числі понад 149,3 млн передбачені з держбюджету.

Краснопавлівське водосховище розташоване у Лозівському районі. Воно забезпечує водою 400 тис. жителів Харківської області (частина Харкова, місто Лозова та ще низка населених пунктів області). Водосховище знаходиться на балансі Управління каналу Дніпро – Донбас Держводагентства України, є наливним і без подачі води по каналу Дніпро – Донбас самостійно, за рахунок природного стоку, накопичити ресурс не може. Згідно з регламентом, водосховище має наповнюватися двічі на рік: навесні та восени. Весь цикл робіт займає 42 дні. Востаннє це робили восени 2020-го: необхідні роботи провели частково через запізніле фінансування з державного бюджету. На наповнення використали лише 39 млн грн із виділених 99. Подано води було майже вдвічі менше запланованого: 62,9 млн кубометрів зі 120. У 2018-2019 рр. сховище взагалі не наповнювали – грошей на це не виділяли.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version