USD28.2033

Крах медичної реформи в Україні

Крах медичної реформи в Україні

Сфера охорони здоров’я в Україні – одна з тих, що потребують нагальних і фундаментальних реформ. Причина зрозуміла – вона стосується найважливіших цінностей для кожного з нас – власного життя, здоров’я і благополуччя рідних і близьких. Та от що цікаво – саме спроби реалізувати радикальні зміни в медицині наражаються на тихий але запеклий опір з боку самої системи – наскрізь корумпованої і деградованої.

Пояснення просте – фантастичні потоки тіньових коштів, що проливаються на численних зацікавлених персонажів – від головлікарів та начмедів провінційних лікарень до чиновників управляючих структур галузі. Про «фармацевтичну мафію», що десятиліттями спекулює на здоров’ї співгромадян годі й згадувати.

Нинішнє керівництво МОЗу на чолі з Уляною Супрун намагається розгребти «авгієві конюшні» вітчизняної медицини, пропонуючи нові цивілізовані підходи до організації та принципів фінансування системи охорони здоров’я, готуючи законопроекти, які мають регламентувати позитивні зміни.

Та от дивина. Окрім опору з боку корупційного медичного середовища, реформатори неочікувано стикаються з проблемами там, де мали б, здавалось, знаходити всебічну підтримку. Йдеться, насамперед, про парламентський профільний комітет з питань охорони здоров’я, який протягом всього періоду своєї діяльності в діючому скликанні демонструє вражаючі «зразки» неефективності та безвідповідальності, що межують із саботажем.

Нещодавно Громадський рух «Чесно» провів спеціальне розслідування діяльності (роботою, справді, це важко назвати) медичного Комітету Верховної Ради. Результати шокують навіть неупередженого спостерігача. За два з половиною роки роботи до підписання тут змогли довести лише три законопроекти, з яких два – це зміни до 2 статей чинних законів, а один було подано ще у 2013 році. Хронічні проблеми з прогульництвом більшості членів комітету ставлять його на грань повної недієздатності, оскільки суто формальні «засідання» нашвидкуруч проводяться в перервах пленарних засідань парламенту. Що, до речі, засвідчив і один з членів комітету, депутат від БПП Сергій Березенко:

Читайте также:

Полиция и Нацгвардия перейдут на новый режим

“Бачте, у нас достатньо важкий комітет. У нас є проблема з організацією проведення. Дуже багато є засідань, які не відбуваються … Інколи засідання переносять на інший день. І умовно проводяться у вівторок в перерві між ранковим і вечірнім засіданням”

Очевидно, що говорити в таких умовах про фахову законотворчу роботу не доводиться. Перспективи ж низки невідкладних законопроектів, запропонованих тим же МОЗом і підтриманих Прем’єр-міністром, так би мовити, остаточно тане в тумані невизначеності. Особливо з огляду на те, що голова Комітету Ольга Богомолець з дивною послідовністю персонально блокує їх розгляд.

Читайте также:

Вывод комиссии по Холодницкому будет в течение двух недель – ГПУ

Втім, є певні законодавчі ініціативи, які все ж викликають певний інтерес як у Ольги Богомолець так і у деяких її колег-депутатів. Йдеться, наприклад, про такий «фундаментальний» законопроект №4030а, присвячений глобальній проблемі заборони викладки сигарет на вітринах. Ця ініціатива вже зібрала багато негативних відгуків від представників малого бізнесу та експертів. Ще один продукт цих депутатів з медичного комітету – це законопроект №2820. Сам цей проект було зареєстровано та оформлено з порушенням Регламенту Верховної Ради задля єдиної мети – зміни головного комітету з податкового на медичний, а текст дослівно повторював попередній законопроект, який розглядавав «незручний» податковий комітет.

Хтось скаже, можливо, про благородний намір завдати чергового удару по тютюнопалінню, хоч реальна ефективність таких кроків під великим запитанням – за наявності вже давно існуючих жорстких обмежень. Але з огляду на певні факти, можна прийти до дещо інших висновків. А факти такі.

Читайте также:

“Олег не остановится”: сестра Сенцова обратилась к Совету Европы

Громадська організація «Життя», яка тісно співпрацює з депутатами медичного Комітету ВРУ Ольгою Богомолець та Олегом Мусієм, за останні роки отримала від Ініціативи Блумберга гранти на загальну суму в півмільйона доларів США. І от, який цікавий збіг – не спромігшись за цей період розглянути (навіть не прийняти!) цілу низку першочергових реформаторських законопроектів в сфері охорони здоров’я, комітет зненацька ініціює невідкладний розгляд саме «антитютюнового» проекту.

Складно, при здоровому глузді, не пов’язати цей крок із щедрим доларовим поповненням «лобістської каси» професійних борців з тютюном. Та й логіка окремих депутатів і керівництва комітету легко читається – закони «про заборону» не потребують особливих зусиль і часу, кваліфікованого аналізу. Проте з легкістю вписуються в популістську риторику, приносячи демагогам політичні «бали». Ну і форми заохочень з грантових джерел теж бувають різноманітними…

Тим часом, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун днями виступила з відкритим зверненням до українських еліт із закликом вжити всіх можливих заходів для прийняття пакету так званих «пацієнтських» законопроектів № 6327, 6328, 6329, 6347, необхідних для запуску реальної медичної реформи.

У зверненні зокрема зазначається: «За даними ВООЗ, щороку вмирає щонайменше 136 тисяч українців, яких можна було б врятувати. За 25 років, чи часто ви чули конкретні пропозиції, як цю ситуацію змінити? Наша мета проста – вийти в плюс: за тривалістю життя, за народжуваністю, за здоров’ям кожного. У квітні цього року Верховна Рада України зареєструвала законопроекти № 6327, 6328, 6329, 6347, що докорінно змінять медичну систему в Україні та зроблять здоров’я однаково доступним для всіх. Тому я відкрито і відверто звертаюсь до українських політичних еліт – всіх, хто впливає на ситуацію в країні, та може допомогти Україні перейти на цивілізовану модель фінансування медичної допомоги».

Вже найближчим часом стане зрозуміло, чи знайдеться серед політичних сил і депутатів, що їх представляють, зокрема і медичному Комітеті парламенту, «критична маса» відповідальних людей, здатних діяти в інтересах співгромадян – а не розмінювати загальнонаціональний інтерес на корисливе протягування «грантоємних» проектів.

PS: За останній місяць роботи, з яких 3 тижні були присвячені роботі в комітетах, Комітет з питань охорони здоров’я так ні разу і не зібрався для розгляду цих нагальних, так необхідних країні, законопроектів, які виніс Уряд на початку квітня. Голова Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець. на Погоджувальній раді депутатських фракцій (депутатських груп) 15 травня 2017 року виступила проти цих урядових законопроектів №6327, 6328, 6329 та наполягає на проведенні експертизи щодо відповідності їх Конституції України.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Все политики делятся на два класса: те кто прикрываясь добром творят зло, и тех кто творит зло не прикрываясь ничем."

“Жизнь в опасности”: в ООН призвали РФ освободить Сенцова

Кто и почему сжигает доллары в Турции. ФОТО

Дело зайцевой перевернется с ног на голову, адвокат покажет настоящего виновника

Путин не ожидал: Волкер рассказал о болезненном ударе

Волкер предупредил: В США есть много пакетов санкций против РФ

Чеський синдром серйозної суспільної хвороби

“Хлеба и водички”: украинский депутат устроил концлагерь собственным детям

Еще 8 россиян попросили Путина забрать их домой из Украины

Зустріч Меркель і Путіна: про що йтиметься й чи вдасться домовитися

Плакали ваши денежки: крупный украинский банк взломали хакеры

Москаль ответил полиции на обвинение в препятствовании следствию

В Киев летит один из главных американских ястребов

Нашествие змей: ползучая тварь убила маленькую украинку

Активісти виявили факти, що міністр Гриценко знав про численні порушення під час продажу земель і майна Міноборони. ВІДЕО

Полный беспредел: “элитный” детсад LeapKids попал в очередной скандал

“Аптека” и “Ягуар” в минусе: в сети появились посмертные фото убийц украинцев

“Ограничивает”: Трамп остался не доволен оборонным бюджетом США

Все государства участники Нормандской четверки замкнуты в тупике – эксперт

Заставить разлагаться: раскрыты мерзкие планы Путина по Украине

Сенцова не помилуют: комиссия в РФ отклонила ходатайство матери