USD28.2033

Крим і втрачене туристичне майбутнє

Крим і втрачене туристичне майбутнє

Майже 50% населення Криму мали додатковий заробіток від курортного сезону – хтось працював у санаторії чи готелі, а хтось працював влітку, обслуговуючи туристів. Тому раніше від туризму до місцевого бюджету Криму йшла велика частина доходів. Зараз цього немає.

Ейфорія від «кримнашу» майже закінчилася, тому цього року туристичний сезон у Криму буде навіть гіршим, ніж у минулому та позаминулому роках. Не беручи до уваги туристичну статистику на півострові від окупаційної влади, як людина, яка вже 20 років професійно займається аналізом, в тому числі, кримського туризму, можу запевнити, що торік в Криму було до двох мільйонів туристів, в 2015-му – ще менше, а в 2014-му – майже нікого не було. А якщо поглянути в різний час на набережну Ялти, Євпаторії та Алушти – міст, які дають майже 80% туристичного потоку Криму, цифри, які надає окупаційний уряд Криму, можна ділити на два, а, може, й три.

Це не дивно, з огляду на кілька важливих чинників. Так, і Путін, і Медведєв влітку минулого року під час телевізійних ефірів займалися антирекламою Криму як курорту й казали, що Криму навіть до Росії ще 20 років рости. По-перше, це – неправда. А, по-друге, це сигнал росіянам – «не їдьте!». Бо треба їхати до Сочі, адже там до Олімпіади збудували 40 тисяч нових додаткових готельних номерів від трьох зірок і більше, і їх потрібно кимось заповнювати. Втім, також цього року спрацьовує чинник Туреччини, яка знову відкрилася для російських туристів.

Читайте также:

Готовьтесь, увеличат штрафы почти в 36 раз: в Кабмине сделали предупреждение украинцам

Ще один чинник – незручна логістика. Адже добратися до Криму росіяни можуть тільки поромом.

Спрацьовує також чинник військової бази. Я не пам’ятаю такого, щоб у розпал курортного сезону влітку в Криму на полігоні Опук, що на Керченському півострові (а це всього за декілька кілометрів від головного автошляху, який зараз іде від керченської поромної переправи), проводилися навчання з бойовими стрільбами, бомбометання та ракетні пуски з літаків. Раніше у Криму з 1 травня закривалися навіть усі будівельні майданчики, щоб ніхто не заважав людям відпочивати!

Читайте также:

Рада не смогла обновить ЦИК

За нашими підрахунками, майже 50% населення Криму мали додатковий заробіток від курортного сезону – хтось працював у санаторії чи готелі, а хтось працював влітку, обслуговуючи туристів. Тому раніше від туризму до місцевого бюджету Криму йшла велика частина доходів. Зараз цього немає, але це нікого не турбує, бо Крим отримує майже 70% дотацій із бюджету РФ (це без урахування тих коштів, які надходять за державною програмою, наприклад, оборонного сектору). Найгірше буде туристичним мономістам: Ялті, Алушті та Євпаторії. Там майже немає іншого бізнесу, окрім курортного. Хіба що – трохи виноробства в Ялті та Алушті. Тож ці міста приречені бути дотаційними.

Іншими словами, зараз в Криму можна працювати тільки в бюджетній сфері та в оборонній промисловості, яка там бурхливо розвивається. Навіть будівництво не рятує, тому що велика кількість будівельних робіт виконується російськими фірмами. Наприклад, над тим же мостом працюють будівельники з усієї Російської Федерації.

З іншого боку, зрозуміло, що для військової бази, в яку перетворюється Крим, мільйони туристів не потрібні. Ба більше, навіть два з половиною мільйони населення, враховуючи місто Севастополь, для півострова, головна функція якого – бути військовою базою та тримати цехи оборонних підприємств Росії, це забагато.

Тому, думаю, у кримського туризму в окупованому Криму немає майбутнього.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 1,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Вы знаете когда врет политик – когда у него шевелятся губы."

Украинских водителей предупредили о новой обязаловке

Наглая провокация Путина: российские военные перешли Днестр, в Киеве забили тревогу

Украинцы вместо маршруток ездят в гробах: результаты проверки ужасают

Дороже колбасы: украинцы отдадут за воду последнюю “заначку”

Главное за ночь: коммунальный ад и удар смертоносной стихии

Прогноз погоды на 19 августа: осень наступит раньше времени

Кремль: Встреча Путина и Меркель нужна была для “сверки часов”

Доплавались: “гордость Путина” прикрыли в украинском порту

Бессмертный: Луценко предотвращает звонки президента о поручениях

Wizz Air подсунула украинцам огромную свинью

Россию оставили «с носом»: Украина не заплатит агрессору ни копейки, принят судьбоносный закон

Можно все: одиозная террористка из Донецка закатила россиянам истерику в сети

На Донбассе обострение: Путин начинает воплощать свой самый коварный план

День пасечника Украины 19 августа: поразительные факты о меде

Вадим Новинский: Закон о выборах – это сокрушительный удар по политической коррупции, так как он упраздняет мажоритарную систему

Пошла пена ртом: в санатории при загадочных обстоятельствах умер ребенок

Украину накрыла смертоносная стихия: впечатляющее видео

Меркель провела встречу с Путиным в закрытом режиме

Школьные базары вытрясут из украинцев последние копейки: что и сколько стоит

ЗНО 2018: Климкин разглядел “катастрофу” и “отсутствие перспектив”