USD28.2033

Кулик: Януковичеві нічим крити, тому в його адвокатів істерика

Кулик: Януковичеві нічим крити, тому в його адвокатів істерика

Вчора, 16 серпня, мали початися дебати між захистом і звинуваченням у справі держзради Віктора Януковича. Проте інформація із зали суду нагадувала стрічку новин жовтої преси.

“Між адвокатами Януковича та поліцією в будівлі суду сталася бійка. Приватні адвокати екс-президента перешкоджали допуску в суд державного адвоката Януковича Юрія Рябовола”; “адвокати перекрикували прокурорів, використовуючи звукопідсилювальну апаратуру”; “адвокати Януковича намагалися спровокувати бійку із прокурорами”…

Я вже писав про те, що команда захисників Віктора Януковича із компанії Aver Lex свідомо, невмотивовано затягує розгляд справи, порушуючи в такий спосіб ст. 44 Правил адвокатської етики (2017 року), де зазначається, що “адвокат не повинен вчиняти дій, спрямованих на невиправдане затягування судового розгляду справи”.

Зараз ми маємо справу із пробиванням адвокатами Януковича чергового “дна”. Хоча застосовувати термін “етичне дно” щодо цих осіб немає сенсу. “Дна” в них не існує, є лише розмір гонорару.

Адвокати намагаються остаточно перетворити розгляд справи про держзраду у фарс і шоу абсурду. Їхня поведінка адвокатів виходить за межі будь-яких етичних норм і процедур.

Впродовж кількох годин суддя оголошував перерви в засіданні, щойно воно відновлювалося, п’ятеро захисників колишнього президента голосно вимагали зупинити судове засідання. Згодом з’ясувалося, що вони користувалися звукопідсилювальною апаратурою. Попри вимоги судді винести динаміки із зали, помічники адвокатів ховали їх під столом.

Тривалий час прокурор Руслан Кравченко й адвокат Віталій Сердюк виступали одночасно. Адвокати не реагували на зауваження суддів і виявляли відверту неповагу до суду.

Читайте также:

Политолог: Тимошенко – это единственный украинский политик, которая говорила о важности использования давления “будапештского рычага” на Россию

Проте обвинувачі Руслан Кравченко й Максим Крим усе ж виступили в рамках дебатів, хоча це було досить складно. Попри молодий вік, прокурори трималися гідно.

У своєму виступі прокурори зазначили, що “підтвердженим фактом є те, що 1 березня 2014 року В. Ф. Янукович, перебуваючи на території Російської Федерації, склав, підписав і звернувся з письмовою заявою до президента Російської Федерації В. В. Путіна із проханням використати збройні сили цієї держави на території України та з письмовою заявою до Ради Федерації Федеральних Зборів РФ, якою підтримав звернення самопроголошеного “голови ради міністрів” Автономної Республіки Крим С. В. Аксьонова від 01.03.2014 до Президента Російської Федерації Путіна про надання всебічної допомоги та захисту кримчан.

Читайте также:

Трамп или Меркель: на кого и когда стоит надеяться Украине

Водночас звернення підсудного до Ради Федерації Федеральних Зборів РФ було однією з основних підстав для прийняття Постанови № 48 СФ “Про надання згоди Президенту Російської Федерації на використання Збройних Сил Російської Федерації на території України”. Ухвалення цього рішення і стало тією юридичною підставою, яка створювала уяву нібито законності дій підрозділів ЗС РФ, що на той час вже здійснили вторгнення в Автономну Республіку Крим і продовжували її окупацію.

А заява Януковича до Президента Російської Федерації Путін Із проханням використати збройні сили цієї держави на території України була єдиною підставою для скликання 3 березня 2014 року Постійним представником Російської Федерації при ООН В. І. Чуркіним 7125-го засідання Ради безпеки ООН. Необхідність демонстрації цієї заяви було єдиним виправданням агресії Російської Федерації у Криму, що була засуджена майже всіма представниками країн світу під час засідань 28 лютого та 1 березня 2014 року”.

Читайте также:

Запад определился со своим фаворитом в будущей президентской и парламентской гонке, – Волох

Також представники обвинувачення вказали, що “становленим фактом є те, що підсудний Янукович усвідомлював суспільно небезпечний характер свого діяння і передбачав його суспільно небезпечні наслідки, тобто, звертаючись до президента Російської Федерації та до Ради Федерації Федеральних Зборів РФ із проханням використати збройні сили цієї держави на території України, діяв умисно. Вказані обставини підтверджуються сукупністю наступних доказів:

– розсекреченим листом Служби безпеки України від 15.01.2013 №8/5-163 “Щодо російської експансії”, адресованим особисто Януковичеві, яким підтверджено, що більш ніж за рік до початку використання російських військ у Криму підсудному було відомо про загрозу національній безпеці нашої держави з боку РФ, яка полягала в економічній, гуманітарній і політичній інтервенції;

– розсекреченим листом Служби безпеки України від 17.02.2014 №44 “Щодо ролі урядових та недержавних структур РФ у консолідації вітчизняних проросійських сил”, адресований до АП України, відповідно до якого підсудний Янукович не тільки щонайменше з початку 2013 року розумів, що діяльність РФ становить загрозу територіальній цілісності України насамперед у південних і східних її регіонах, а й усвідомлював, що його звернення до президента РФ є особливо небезпечним для національної безпеки України;

– протоколом огляду відеозапису – інтерв’ю підсудного Януковича під назвою “Інтерв’ю Януковича 02.04 полная версия”, де підсудний визнає факт свого звернення про використання військ РФ на території України, повідомляючи, що він нібито був змушений це зробити, і лише фразою “Я был не прав” обвинувачений пояснює свій заклик застосувати війська іншої держави проти власного народу (том 35 арк. 1-9)…

Жоден доказ обвинувачення стороною захисту спростований не був”.

Власне останнє речення і пояснює істеричну реакцію адвокатів Януковича. У них не має контраргументів. Януковичеві нічим крити. Залишилися лише маски клоунів, матюгальники й “темники” із Кремля. А ще можуть і гонорар відібрати…

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"К сожалению, понятия хороший человек и хороший политик далеко не одно и то же."

© Антон Савин

Насиров восстановлен в должности. С одеялом в клеточку

Депутаты считают просьбу о Томосе незаконной и обратились в Конституционный суд

Роковая ошибка Солженицына и Гайдара

Курс доллара на 13 декабря резко сменил направление

Военное положение: в Луганской ОГА сообщили о фейковых документах

Накануне выборов всем чиновникам прямо сказали: “Играйте и дальше по нашим правилам и “малина” сохранится ещё на пять лет”

Поющая блондинка вернулась к наркотикам, ей осталось недолго

Сенцову присудили премию Сахарова

Крымскотатарский театр под запретом захватчиков в оккупированном Крыму

День Андрея Первозванного 2018: лучшие поздравления в прозе, стихах и открытках

Здоровье политзаключенного Гриба в России резко ухудшилось

Близько десяти держав-членів Євросоюзу підтримують додаткові санкції проти Росії

В Раде предложили поблажку евробляхарям: изменения в законе понравятся не всем

Суд просят признать неконституционным обращение Рады по томосу

Погода на конец недели: стихия испортит планы украинцев

Хромает, но шутит: адвокат посетила 18-летнего пленного моряка

Україна має бути не покращеною Росією, а її європейською антитезою – Портников

Пэрис Хилтон готовится стать мамой

Вінничан запрошують працювати на завод із виготовлення джгутів для “Мерседесів”

В суде пояснили свое решение о восстановлении Насирова