USD28.2033

Кулик: Януковичеві нічим крити, тому в його адвокатів істерика

Кулик: Януковичеві нічим крити, тому в його адвокатів істерика

Вчора, 16 серпня, мали початися дебати між захистом і звинуваченням у справі держзради Віктора Януковича. Проте інформація із зали суду нагадувала стрічку новин жовтої преси.

“Між адвокатами Януковича та поліцією в будівлі суду сталася бійка. Приватні адвокати екс-президента перешкоджали допуску в суд державного адвоката Януковича Юрія Рябовола”; “адвокати перекрикували прокурорів, використовуючи звукопідсилювальну апаратуру”; “адвокати Януковича намагалися спровокувати бійку із прокурорами”…

Я вже писав про те, що команда захисників Віктора Януковича із компанії Aver Lex свідомо, невмотивовано затягує розгляд справи, порушуючи в такий спосіб ст. 44 Правил адвокатської етики (2017 року), де зазначається, що “адвокат не повинен вчиняти дій, спрямованих на невиправдане затягування судового розгляду справи”.

Зараз ми маємо справу із пробиванням адвокатами Януковича чергового “дна”. Хоча застосовувати термін “етичне дно” щодо цих осіб немає сенсу. “Дна” в них не існує, є лише розмір гонорару.

Адвокати намагаються остаточно перетворити розгляд справи про держзраду у фарс і шоу абсурду. Їхня поведінка адвокатів виходить за межі будь-яких етичних норм і процедур.

Впродовж кількох годин суддя оголошував перерви в засіданні, щойно воно відновлювалося, п’ятеро захисників колишнього президента голосно вимагали зупинити судове засідання. Згодом з’ясувалося, що вони користувалися звукопідсилювальною апаратурою. Попри вимоги судді винести динаміки із зали, помічники адвокатів ховали їх під столом.

Тривалий час прокурор Руслан Кравченко й адвокат Віталій Сердюк виступали одночасно. Адвокати не реагували на зауваження суддів і виявляли відверту неповагу до суду.

Читайте также:

Эрдоган не победит в первом туре, а его партия потеряет большинство в парламенте – социология

Проте обвинувачі Руслан Кравченко й Максим Крим усе ж виступили в рамках дебатів, хоча це було досить складно. Попри молодий вік, прокурори трималися гідно.

У своєму виступі прокурори зазначили, що “підтвердженим фактом є те, що 1 березня 2014 року В. Ф. Янукович, перебуваючи на території Російської Федерації, склав, підписав і звернувся з письмовою заявою до президента Російської Федерації В. В. Путіна із проханням використати збройні сили цієї держави на території України та з письмовою заявою до Ради Федерації Федеральних Зборів РФ, якою підтримав звернення самопроголошеного “голови ради міністрів” Автономної Республіки Крим С. В. Аксьонова від 01.03.2014 до Президента Російської Федерації Путіна про надання всебічної допомоги та захисту кримчан.

Читайте также:

Взрыв мозга

Водночас звернення підсудного до Ради Федерації Федеральних Зборів РФ було однією з основних підстав для прийняття Постанови № 48 СФ “Про надання згоди Президенту Російської Федерації на використання Збройних Сил Російської Федерації на території України”. Ухвалення цього рішення і стало тією юридичною підставою, яка створювала уяву нібито законності дій підрозділів ЗС РФ, що на той час вже здійснили вторгнення в Автономну Республіку Крим і продовжували її окупацію.

А заява Януковича до Президента Російської Федерації Путін Із проханням використати збройні сили цієї держави на території України була єдиною підставою для скликання 3 березня 2014 року Постійним представником Російської Федерації при ООН В. І. Чуркіним 7125-го засідання Ради безпеки ООН. Необхідність демонстрації цієї заяви було єдиним виправданням агресії Російської Федерації у Криму, що була засуджена майже всіма представниками країн світу під час засідань 28 лютого та 1 березня 2014 року”.

Читайте также:

О предстоящей встрече Трампа и Путина. Коротко и без воды

Також представники обвинувачення вказали, що “становленим фактом є те, що підсудний Янукович усвідомлював суспільно небезпечний характер свого діяння і передбачав його суспільно небезпечні наслідки, тобто, звертаючись до президента Російської Федерації та до Ради Федерації Федеральних Зборів РФ із проханням використати збройні сили цієї держави на території України, діяв умисно. Вказані обставини підтверджуються сукупністю наступних доказів:

– розсекреченим листом Служби безпеки України від 15.01.2013 №8/5-163 “Щодо російської експансії”, адресованим особисто Януковичеві, яким підтверджено, що більш ніж за рік до початку використання російських військ у Криму підсудному було відомо про загрозу національній безпеці нашої держави з боку РФ, яка полягала в економічній, гуманітарній і політичній інтервенції;

– розсекреченим листом Служби безпеки України від 17.02.2014 №44 “Щодо ролі урядових та недержавних структур РФ у консолідації вітчизняних проросійських сил”, адресований до АП України, відповідно до якого підсудний Янукович не тільки щонайменше з початку 2013 року розумів, що діяльність РФ становить загрозу територіальній цілісності України насамперед у південних і східних її регіонах, а й усвідомлював, що його звернення до президента РФ є особливо небезпечним для національної безпеки України;

– протоколом огляду відеозапису – інтерв’ю підсудного Януковича під назвою “Інтерв’ю Януковича 02.04 полная версия”, де підсудний визнає факт свого звернення про використання військ РФ на території України, повідомляючи, що він нібито був змушений це зробити, і лише фразою “Я был не прав” обвинувачений пояснює свій заклик застосувати війська іншої держави проти власного народу (том 35 арк. 1-9)…

Жоден доказ обвинувачення стороною захисту спростований не був”.

Власне останнє речення і пояснює істеричну реакцію адвокатів Януковича. У них не має контраргументів. Януковичеві нічим крити. Залишилися лише маски клоунів, матюгальники й “темники” із Кремля. А ще можуть і гонорар відібрати…

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Для политиков реформы – это во-вторых, а может даже в-третьих. Любой ценой удержать себя во власти – вот что для них во-первых."

© Олег Попцов

Дело о “долге Януковича”: сможет ли Украина одержать бесспорную победу над Россией?

Власти Польши нашли новый повод поругаться с Украиной: вызывает отвращение

Експерт: Канали на кшталт “112 Україна” та News One – це психологічна м’ясорубка для журналістів

Порошенка позбавили звання почесного громадянина Верони

В Европе наказали Порошенко: отобрали самое ценное

Гнапа обвинили в работе на Левочкина после митинга в Полтаве

После выступления Вилкула в Европарламенте ГПУ решило снять с него неприкосновенность, – политолог

Банкеты, свадьбы и блюда для мажоров: что за собой скрывает депутатская столовка

Шахов: в Украине экологическая катастрофа, этот Кабмин скоро будет продавать воздух

Иск к ВВС подан в Высокий суд Лондона. Что дальше?

Юлія Тимошенко презентувала розроблену під її егідою програму економічних перетворень України

Джангиров прокомментировал мирный План Новинского

Украинцам вернут паспорта в виде книжечек

Что означает для Украины ЕС и НАТО

Коли ми з вами починаємо радіти з того, що обсирають нашого президента, то ми виглядаємо підлітками, в яких нема пам’яті

Между русской гречкой и отечественной взяткой, или Как чиновники потрошат Украину

Топ-8 новин за 21 вересня: світові події п’ятниці

НАТО разместит своих военных на территории Украины: РФ окажется в полной изоляции

Россия становится рабом собственного вранья

Вадим Новинский о «партии войны»