USD28.2033

Ліквідація виборчих дільниць на території РФ: чи будуть взагалі демократичні вибори в Україні?  

Ліквідація виборчих дільниць на території РФ: чи будуть взагалі демократичні вибори в Україні?  

Що далі?

31 грудня 2018 року Центральна виборча комісія приймає постанову № 274 «Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 12 квітня 2012 року № 67», якою змінюються межі виборчих дільниць № 900018, № 900035, № 900101, та ліквідовує виборчі дільниці № 900075, № 900077, № 900078, № 900117, № 900118.

Що ж відбулось насправді?

На чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року громадяни України, які проживають або на день проведення голосування на виборах депутатів перебувають на території Російської Федерації змушені будуть поїхати в Грузію, Фінляндію та Казахстан.

Відповідні зміни у переліку закордонних виборчих дільниць автоматично були здійснені 03 січня 2019 року на сайтах посольств та консульств України в Російській Федерації, Грузії, Фінляндії та Казахстану, після прийняття постанови № 274 від 31.12.2018 року. Та вже і на сайті Державного реєстру виборців внесли відповідні зміни.

Вищевказана постанова Центральної виборчої комісії була прийнята, враховуючи  подання Міністерства закордонних справ України від 19 грудня 2018 року. Текст подання та аргументацію ми не побачили, мотиви таких змін прочитали в ЗМІ, особливо в колонці міністра.

Нібито правильне рішення, але.  Ми розуміємо, що важливим є безпека громадян України, де би вони не знаходились. Необхідно зазначити, що на позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року на дільницях, які ліквідовані постановою Центральної виборчої комісії № 274 від 31.12.2018 року, орієнтовна кількість виборців на території Російської Федерації складала 50 629 осіб. (http://www.cvk.gov.ua/pls/vp2014/wp001 ). А чи тоді в 2014 році хтось думав про безпеку громадян України, які знаходились на території Російської Федерації? Чому тоді не прийняли відповідне рішення? 

Читайте также:

Доказательства есть: из интервью Хуга убрали слова об армии РФ

Хочу нагадати, що закордонні виборчі округи формуються відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України». Закордонна виборча дільниця призначена для організації та проведення голосування виборців, які проживають або на день проведення голосування на виборах депутатів перебувають на відповідній території іноземної держави. Закордонні виборчі дільниці утворюються Центральною виборчою комісією при закордонних дипломатичних установах України, у військових частинах (формуваннях), дислокованих за межами України.

Читайте также:

Польша готовит тяжелый удар для Украины: «Это трагедия»

Логічним є те що, якщо є небезпека, то потрібно закрити вже зараз консульства України в Ростові-на-Дону, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Новосибірську та посольство в Москві. Чи вони в небезпеці?
Вже 06 січня 2019 року Шостим адміністративним апеляційним судом будуть розглядатись справи 855/1/19 та 855/2/19 щодо оскарження вищевказаної постанови Центральної виборчої комісії.

Я впевнена, що ситуація, яка склалась не дозволить реалізувати активне виборче право громадянам України, які перебувають на території Російської Федерації.

Може буде підвезення громадян України на виборчі дільниці в Грузію, Фінляндію та Казахстан?

При прийняті рішень необхідно керуватись не тільки національними нормативно-правовими актами, але і міжнародними.

Статтею 25 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права  визначено, що кожний громадянин повинен мати без будь-якої дискримінації, згаданої в статті  2, і без необґрунтованих обмежень право і можливість: с) допускатися в своїй країні на загальних умовах рівності до державної служби.

На мою думку, без обґрунтованої правої аргументації прийняття рішень  породжує в суспільстві абсентеїзм – небажання громадян брати участь у виборах. І на виборах 31 березня 2019 це явище буде ярко виражене.

Наостанок, хочу зазначити що частиною 3 статті 21 Загальної декларації прав людини визначено, що «Воля народу повинна бути  основою влади  уряду; ця  воля повинна виявлятися у періодичних і нефальсифікованих виборах, які повинні провадитись при загальному і рівному виборчому праві шляхом таємного голосування або ж через інші рівнозначні форми, що забезпечують свободу голосування.» Можливо прийшов час почати впроваджувати електронне голосування? Але чи будуть взагалі демократичні вибори в Україні?  

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (1)

  • — 08.01.2019 15:29
    flag

    Нет, не будет демократических выборов. Это понятно уже сейчас. Эта власть уже пролила не мало крови, что бы прийти к власти и будучи у власти. Но еще больше прольется крови, пока эти циничные и лживые люди уберутся с кресел правления.

    0
Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

НАБУ закрыло дело о доходах Геращенко: Не можем проверить

Президентські вибори-2019 продовжують рвати шаблони

Вскрылась правда о состоянии украинских моряков: “посмотрите на руку Василия”

Полиция США подозревает Huawei в краже технологий — Bloomberg

Компания Apple снимет фильм с Биллом Мюрреем

СК России заявил о нападениях на российских дипломатов в Киеве

У Раді заявили про повну відповідність рішенням ЄСПЛ законопроекту про перехід парафій до Православної церкви України

Закон о противодействии буллингу прежде всего касается защиты детей в школах – Левченко

Новый глава ОБСЕ прибыл на линию соприкосновения в Донбассе: фото

Нардеп Вадим Івченко розповів, хто підтримає чинного президента на виборах. ВІДЕО

Кличко и Полтораку грозит уголовная ответственность: подробности

Выборы президента: Facebook ужесточит правила рекламы для Украины

Newsweek: Россия заявляет, что Украина в ближайшее время может прекратить существование как страна

Глава Киево-Печерской лавры оскандалился словами об Украине: “Враги Иисуса”, видео

Процес деокупації залежить винятково від краху РФ – Портников

Скандальную украинскую журналистку выдворили из России: хотела в “ДНР”

Российский суд продлил арест еще четырем пленным морякам

Нардеп требует проверить данные о закупке китайских колес для поездов “Укрзализныци”

Порошенко распугал российских танкистов: “Больше не стреляют”

ТОП-12 проблем України та українців, які влада не вирішила у 2018 році