USD28.2033

“Любов зла”. Чому і за що українці люблять своїх президентів

"Любов зла". Чому і за що українці люблять своїх президентів

Народна любов – головний фундамент, на якому будуються довіра і кампанії топ-політиків. Останнє соціологічне дослідження групи Рейтинг показало, що лідером такої любові є двічі президент Леонід Кучма. Чинний президент Володимир Зеленський – на другому місці. Ці ж рейтинги показують високу довіру і підтримку громадян останньому – 75% ніхто з колишніх президентів не отримував.

Чому ж українці так люблять Кучму і в чому феномен любові до Зеленського? 

Якщо порівнювати діяльність усіх президентів, кожен по-своєму заслужив увагу та, подекуди, любов українців. Кравчуку довелось бути першим, хто взяв на себе відповідальність за підйом країни після падіння Радянського Союзу. Це були дуже складні “купонні” часи, коли модель економіки мала зазнати змін: з радянської планової на ринкову, яка в ті часи була рушієм розвитку багатих країн. Але криза і невміння справитись з нею призвели до того, що на виборах Кравчук програм Кучмі, який, на відміну від свого опонента, мав досвід управління великим підприємством. 

Кравчук був політиком, Кучма – вихідцем з індустрії, тож вони мали різні стилі управління. З Кучмою пов’язані якісні роки розвитку країни в економічному сенсі. Наприклад, саме за його каденції з’явилась національна валюта (правда, більшою мірою, це сталося завдяки Ющенку, який очолював тоді Національний банк). Кучма керував країною, як підприємством. Приватизація призвела до того, що виникла певна стабільність. Але олігархи фактично стали найбільшими роботодавцями. І ця тенденція залишилась в Україні й до сьогодні.

Також варто згадати вирішення конфлікту на о. Тузла. Адже це була перша спроба росіян реалізувати план повзучої окупації. Тоді Кучма був жорсткий у своїй риториці і не піддався на залякування Кремля. Що і зіграло йому в плюс. Та був й інший бік медалі – утиски свободи слова та вбивство Георгія Гонгадзе. Це – темна незагоєна рана кучмівської епохи. Навряд чи її вдасться забути. 

Читайте также:

С сегодняшнего дня Кабмин запретил въезд иностранцев в Украину

Проте, українці люблять поласувати минулим. І саме кучмівська «стабільність» є тим базисом народної любові, яку ми зараз, на тлі теперішньої нестабільності, можемо бачити у соцопитуваннях.

На противагу Кучмі, чинний президент Володимир Зеленський свої симпатії збирає в зовсім іншому контексті. Він не має стосунку до старої політичної номенклатури, яку українці пов’язують з корупцією. Щирість Зеленського не є театральною постановкою, як це було помітно в інших президентів. Однак щирості замало. Як то кажуть, добра людина – не професія.

Тому визначальним для будь-якого президента є його команда. За останній рік навколо Зеленського були скандали та викриття, але були й виконані обіцянки, особливо, що стосується великих реформ – ринку землі, приватизації, зняття депутатської недоторканості. 

Читайте также:

Як змінити світ? Почни зі свого будинку

Якщо минулим поколінням політиків не вистачало політичної волі для розв’язання якихось питань, то молодим її цілком достатньо. І тут визначальним є не досвід управління політичною кулуарщиною, а бажання всієї команди робити непопулярні кроки. 

Втім, поки що, за підрахунками журналістів, Зеленський з усіх своїх обіцянок виконав лише 20%. Тож головні випробовування ще попереду. Звісно, це буде Донбас. Зараз у суспільстві ще немає консенсусу щодо сценарію повернення окупованих територій, можливості внесення змін до Конституції щодо їх статусу, проведення там виборів тощо. Фундаментальних запитань багато і всі вони впливають на динаміку розв’язання питання «війни і миру» на Донбасі. Єдине що можна констатувати з певністю, що процес звільнення полонених зрушив з місця. Але основні випробування для команди «слуг» ще попереду. 

В цілому, в українців є чіткі маркери по вимірюванню довіри чи недовіри до президентів:

• він повинен бути такий, як ми, звичайні люди;

• він повинен відповідати за свої слова (і як тільки його слова будуть розходитись з ділом, українці це будуть одразу оцінювати негативно);

• він повинен бути чесним (корупція “любих друзів” завжди “косить” рейтинг президента).

До речі, останній пункт врізав і рейтинг Ющенка, і рейтинг Порошенка. Тож Зеленському слід про це пам’ятати. Адже на тлі передвиборчих обіцянок про “нуль толерантності” до корупції, з’являються факти її присутності в найближчому оточенні президента. А українці цьому зовсім скоро можуть дати пояснення: він такий, як усі попередники.

Наразі українське суспільство тяжіє до оцінки лідерів та їхньої харизми. Однак в нас, схоже, не прикріпиться образ президента-диктатора. За останні 10 років те саме суспільство зробило значний поступ в критичній оцінці влади. Окозамилювання, хоч і досі присутнє в українській політиці, не пройде, люди на нього вже не ведуться.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "В политических играх, в отличие от игры в жмурки, лишь немногие видят всё, а у всех остальных – повязки на глазах."

  © П. Буаст

  Регистрация

  (Максимальный размер файла 0,5Mb)

  Восстановление паролю

  Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

  Зеленский открестился от заявлений чиновника из собственного офиса

  Бросил вызов судьбе: 19-летний американец продолжает жить после ампутации нижней части тела. ФОТО

  Google заблокировала смартфонам Huawei доступ к собственным продуктам

  Япония запустила спутник двойного назначения

  Война на Донбассе. Военные ВСУ сбили беспилотник боевиков

  В больницах проведут проверки оборудования после смертей в реанимации на Львовщине – Степанов

  Черная дыра в галактике оказалась ближе к Земле, чем считалось

  Вселенский патриарх Варфоломей: Голодомор – это дьявольский проект сталинской системы

  Звонят из “банков” и просят деньги от имени друзей: как мошенники пытаются обмануть украинцев и что делать

  Чтобы обеспечить водой Севастополь, оккупационные власти проводят водовод к озеру в Инкермане. Местные жители протестуют

  Заступник Єрмака вважає, що Ситник є “коренем проблем в антикорупційній політиці держави”

  За сутки в Украине обнаружили 12 978 случаев COVID-19

  Експертка розповіла, з чого роблять штучну ікру

  Канадское правительство хочет сделать 80% своего автопарка электрическим или гибридным

  “Чи то злякався, чи то заморочили голову”. Гончарук розповів, що думають про Зеленського в США

  Facebook в январе планирует выпустить собственную криптовалюту

  В 2003 году Лавров подписывал от России декларацию ООН о Голодоморе: документ

  Український епідеміолог заявив про неефективність ПЛР-тестування

  4G в Украине: как и когда он появится на дорогах и в поездах

  Психолог: Детям младших классов вчера рассказывали о Голодоморе. Сегодня одна из девочек начала жаловаться на боль в животе и спрашивать, хватит ли в семье еды… Травматерапевты могут рассказать, когда бывает такая реакция