USD28.2033

Макаров: Українські політики всіх рівнів є досконалим відображенням українського суспільства

Макаров: Українські політики всіх рівнів є досконалим відображенням українського суспільства

У пошуках розуміння, що ж таке “правильний” парламентаризм, я занурився в нетрі Вікіпедії, а звідти вже в першоджерела. І ось на які дивовижні паралелі натрапив. Велика Британія – загальновизнана батьківщина сучасної представницької демократії. Після так званої Славної революції (1688) почала складатися нинішня система законодавчих інституцій, вона поступово вдосконалювалася впродовж XVIII століття й загалом набула нинішнього вигляду на початку правління королеви Вікторії (1837–1901). Дві палати, двопартійна система: консерватори (tory) та ліберали (whigs), періодична зміна правлячих партій. Але красномовна деталь: практично жодної ідеологічної різниці між ними, попри назви, впродовж цілого періоду становлення не спостерігається. Партії є лише об’єднаннями за інтересами, формалізованими угрупованнями кланів, не більше. Їхні апетити обмежують тільки знаменитий британський здоровий глузд (common sense), вільна преса, єпископ Кентерберійський та персона монарха. Партійна система перетворюється зі змагання амбіцій та інтересів на змагання візій і проектів аж у XX столітті. Інакше кажучи, згідно зі британським календарем ми зараз перебуваємо приблизно на рівні Ґеорґа ІІ. Тож, можливо, питання лише в достатньому часі на еволюцію? Ні, час сам по собі нічого не вирішує, інакше Японія з погляду демократії зараз перебувала б у пізньому середньовіччі, а чемпіонами з розвитку були б Гаїті та Ліберія.

Читайте также:

Политическая шизофрения: в МИД Украины ответили на заявления Собчак

Представницька влада в Україні не може бути зараз іншою, бо їй, перепрошую, нікого представляти. Жодна соціально-економічна страта, окрім чиновників, пенсіонерів і так званих олігархів, не має політичної суб’єктності. А враховуючи ментальність і звички, особливо набуті в радянський період, а-ля черга в лікеро-горілчаний відділ гастроному, навряд чи може йтися про якесь послідовне обстоювання позицій (якщо не рахувати Опоблоку, “За життя” та інших сил, які транслюють та захищають позиції сусідньої країни). Тому й розбіжності між різними політичними силами позірні. Тому й годі шукати в наявній політиці свіжих ідей або ідей як таких.

Читайте также:

Пьяный водитель сбил четверых детей на “зебре”: подробности страшной аварии

Я казав і повторюю: українські політики всіх рівнів є досконалим відображенням українського суспільства з його тарганами, його половинчастістю, його економічною та політичною неосвіченістю, його дивовижною невизначеністю в базових питаннях та опортунізмом. Нічого в політиці не зміниться, доки в суспільстві не відбудеться кристалізація інтересів, передусім економічних. Наявність великої кількості самодіяльного, економічно незалежного від держави населення, того самого середнього класу, який щоразу згадується, немов заклинання, але ніяк не стимулюється, гарантує не лише стабільність і спадковість думок із того чи іншого питання, а, головне, наявність думок як таких. Доки цього не сталося, політичний процес відбуватиметься за принципом “війна всіх проти всіх”. Клас дрібних підприємців не панацея, але стовідсотково є передумовою демократії.

Я всіляко підтримую різноманітні школи лідерства, освітні програми, стажування у Фулбрайта й семінари для молодих політиків. Без них, політиків, нічого не буде. Але без тих, хто за них голосуватиме, – головою й шлунком, а не “серцем”, – не буде й поготів.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"К сожалению, понятия хороший человек и хороший политик далеко не одно и то же."

© Антон Савин

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Погода на 24 мая: украинцев ждет мерзкий сюрприз

Судей антикорсуда отберут без антикоррупционеров – источник в НФ

Горловку сдадут без боя: в ВСУ отдан приказ относительно Донецка

Активісти розпочали акцію протесту проти компанії з російськими власниками

Сувениры с Донбасса: бойцы рассказали, зачем везут оружие в мирную Украину

Дело Крысина: суд отказал в повторном допросе свидетелей

Бойцов срочно уволили после приезда Порошенко: что произошло

Портников: Італійський виборець заплатить за ідіотське голосування грошима і перспективами. Український може заплатити життям і державою

Куда отправлять показатели счетчиков: киевлянам добавили головной боли

Директор ЦРУ тайно посещал Донбасс

Взрывы и столб огня: кадры ночного ужаса в Киеве

В АП назвали фейком матеріал про зустріч з Трампом за гроші і погрожують судом

Погода на 24 мая: весна наконец-то уступит лету

ФБР пытается сорвать зомби-кибератаку РФ против Украины – Reuters

Показатели 2016 года: курсу гривны предрекли неожиданный поворот

Карасьов: Дискусія про “нові обличчя” в українській політиці придумана “ляльководами”, які уже 25 років перебувають при владі. ВІДЕО

Главное за ночь: очередное дно Укравтодора и с Трампом – только за деньги

77-й “гумконвой” российских оккупантов едет в захваченный Донбасс

ИГИЛ тут не причем: готовится масштабная атака на Украину накануне финала Лиги чемпионов

Порошенко заплатив щонайменше $400 тисяч за першу зустріч з Трампом – BBC