USD28.2033

Маловідомі деталі з акваріуму Назара Холодницького

Маловідомі деталі з акваріуму Назара Холодницького

В українських ЗМІ з’явилася інформація про можливу відставку прокурора САП Н. Холодницького через нібито проблеми зі здоров’ям та про прослушку в кабінеті Холодницького.

Відставка Холодницького насправді є більш ніж реальною, стверджує видання “Комментарии”.

Українське суспільство чуло неодноразово про конфлікти між керівниками САП та НАБУ. Однак згодом завжди з’являлися заяви керівників обох відомств про те, що конфлікти вичерпано й обидві структури працюють в повній координації і злагодженості.

Насправді спеціалізований антикорупційний прокурор Холодницький і далі продовжував блокувати окремі ініціативи директора НАБУ Ситника через те, що не бачив у цих провадженнях судової перспективи.

Така ситуація категорично не влаштовувала Ситника. І не лише Ситника, а й його кураторів з однієї з дипломатичних установ, які хотіли б використовувати провадження НАБУ з метою здійснення політичного тиску.

Розв’язання проблеми він побачив не в пошуку компромісу за столом переговорів з Холодницьким, а в пошуку компромату на прокурора САП з метою подальшого його використання для тиску на нього в питаннях з принциповими розбіжностями між обома відомствами.

З реалізацією цього плану виникла одна дуже гостра проблема. Хтось з прокурорів повинен був підготувати подання до суду щодо початку процесуальних дій по головному прокурору САП. І це міг зробити лише співробітник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Однак такого штика, який би погодився скерувати подання до суду щодо свого шефа, всередині САП не знайшлося.

Тож Артем Ситник дав вказівку використати компромат на одного з високопоставлених чиновників Генеральної прокуратури України з метою змусити останнього скерувати до суду таке подання. Ним виявився сумнозвісний керівник Департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Володимир Гуцуляк.

Читайте также:

Рада взялась за законопроект об украинском языке

В його столі під товстим шаром пилу лежала справа, яка стосувалася одного з забудовників, що активно працюють в містечку Вишневе під Києвом, де, до речі, проживає головний прокурор САП Назар Холодницький.

Подання пішло до суду, який надав дозвіл на проведення негласних заходів, незважаючи на те, що начальник Департаменту ГПУ В. Гуцуляк не мав жодного права звертатися до суду з відповідним поданням. Але справу зроблено, і НАБУ, маючи хоч якісь правові підстави, за допомогою свого агента, яким виявився сантехнік з господарського підрозділу ГПУ, який лагодив щось в кабінеті Холодницького, встановлює спеціальну техніку, з допомогою якої документує його приблизно протягом одного місяця.

До честі Назара Холодницького, слід зазначити, що протягом всього часу співробітникам НАБУ так і не вдалося спіймати прокурора САП на корупції. Але втрачати на марно таким непростим шляхом здобуту можливість слухати прокурора САП Холодницького директор НАБУ Ситник не збирався.

Читайте также:

Геращенко сказала, когда Украина откроет пункт пропуска Золотое

Тож співробітники НАБУ вирішили вдатися до підстави. Знаючи про дружні стосунки Назара Холодницького з одним зі забудовників в містечку Вишневому, детективи НАБУ звертаються до прокурора з клопотанням про санкціонування обшуків у цього забудовника. Не зайвим буде згадати про те, що саме цей забудовник фігурує у справі про намагання дати хабар в.о. міністра охорони здоров`я Уляні Супрун.

На біду для себе самого, антикорупційний прокурор Холодницький не додумався ні до чого кращого, як викликати товариша-забудовника до себе в кабінет і попередити його про обшуки, які проходитимуть в його офісах наступного дня. Ця розмова й була зафіксована співробітниками НАБУ.

Далі починається ще цікавіше.

Директор НАБУ Артем Ситник не використовує запису розмови для “налагодження” комунікації зі своїм партнером по антикорупційній роботі, а передає запис в посольство однієї іноземної держави.

На момент отримання цієї інформації від одного з високопоставлених співробітників НАБУ Назар Холодницький не прийняв рішення про те, як діяти.

Розуміємо, що в результаті цієї публікації начальника Департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Володимира Гуцуляка буде не просто звільнено, а й притягнуто до кримінальної відповідальності. Але його доля вже нікому не цікава.

 Найбільший інтерес у цій справі становить те, як себе поведе перший український антикорупційний прокурор Назар Холодницький і яка буде реакція іноземних партнерів на вкотре зафіксовану незаконну діяльність НАБУ.

Легалізувати матеріали прослуховування в кабінеті прокурора САП Холодницького НАБУ точно не вдасться, оскільки здобуті вони абсолютно незаконним шляхом. Та й справа по забудовнику, товаришу Холодницького, була висмоктана з пальця, лише для підстави самого Холодницького.

А от чи витримає Холодницький тиск, який чинитиме на нього і суспільство, й іноземні спецслужби, представники яких обіцяли прокурору не зливати вищенаведену інформацію й не піти у відставку? Адже саме з цим пов’язано вкидання інформації про його проблеми зі здоров’ям.

Якщо витримає, то в нього є всі шанси стати справді незалежним антикорупційним прокурором. В іншому разі на Холодницького чекає лише ганьба і повне забуття.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"«Когда у власти не хватает аргументов, она начинает втягивать в политику детей». "

Гнилий фундамент закладено: Ківалов, Портнов, Льовочкін і Ко можуть вертатися на державні посади?

В США планируют разработать самолет, скорость которого в 5 раз превышать скорость звука

Кабмин пересмотрел начисления пенсий силовикам и военным на Донбассе

Новый указ Зеленского. Пристайко стал заместителем главы АП

“Здивований і розчарований”: Парубій розповів, як Зеленський пропонує змінити виборчу систему

YouTube перестанет показывать точное количество подписчиков

Кабмин ввел механизм выплат госслужащим, которые пропали без вести

Провал законопроекта о выборах: у Зеленского назвали план “А,В,С”

У Зеленского сказали, кто может возглавить список Слуги народа

Четыре первых плевка в первый день после инаугурации

ЕС запустил в Украине программу EU4Digital для улучшения онлайн-сервисов

Ляшко уходит в оппозицию к “узурпатору” Зеленскому

Перший закордонний візит Зеленського – куди й із чим

Лидерами по количеству абонентов интернета являются Киев и Одесская область

Ляшко открыл рот на Зеленского и сразу получил отпор: “Вы уже нахапали себе”

У Зеленского отреагировали на демарш Рады крылатым выражением

Квартал 95 переезжает в АП! Все, что известно о новой команде Зеленского. Теперь официально

Суд отпустил подозреваемого в госизмене бизнесмена Нагорного

Еще один шаг к хаосу и неуправляемости

Обнародовали ответы на ВНО по математике