Site icon News Online 24

Медіа-холдинг для Банкової: план захоплення каналу 112

Власники інших каналів так чи інакше також схиляють до позитивного висвітлення Порошенка. Лояльність медіа-холдингу Ахметова гарантується формулою спільного заробітку на тепловій енергетиці “Роттердам +”, а Коломойський з його телеканалом 1+1 перебуває на гачку влади з непогашеною заборгованістю за зобовязаннями Приватбанку.

Нещодавно Банкова спробувала “схилити до діалогу” і власника кількох рейтингових каналів Віктора Пінчука, почавши перевіркою силами повністю підконтрольної СБУ (!) його статті в газеті Wall Street Journal.

Якщо в цих випадках ми бачимо лише фінальний результат домовленостей або частину процесу, то в історії, про яку піде мова нижче, можна прослідкувати всю послідовність.

Ідеться про намагання оточення Порошенка взяти під контроль канал 112, що триває вже два роки. Це робилося та продовжує робитися за традиційною схемою – шляхом створення проблем, а потім – пропозиції, від якої “складно відмовитися”. Минулого тижня Нацрада відмовилася продовжити каналу 112 ліцензію через начебто непрозору структуру власності.

Водночас ми маємо справу з типовим вибірковим застосуванням законів та покаранням за інакомислення. У моєму розпорядженні є розроблений представниками чинної влади план щодо “приборкання” каналу 112. Він включає в себе:

1) Припинення дії ліцензій в цифровому мультиплексі МЧ-5 для пяти підприємств, що здійснюють трансляцію каналу 112

2) Обмеження присутності каналу 112 в кабельних мережах

3) Відбір ліценції на супутникове мовлення

План було надіслано 2015 року тодішнім членом Нацради з питань телебачення та радіо, а нині депутатом від БПП Григорієм Шверком двом адресатам – Катерині Котенко та Юрію Артеменку, які обіймали посади відповідального секретаря та голови Нацради.

Катерина Котенко та Григорій Шверк є людьми, наближеними до Бориса Ложкіна, а Юрій Артеменко – безпосередньо до Порошенка.

Створюючи проблеми 112-му, Порошенко паралельно йшов шляхом торгів за телеканал. Будучи президентом, Порошенко пропонував купити для нього 112 канал посередникам – з метою подальшого переоформлення. Окрім Олександра Онищенка, з такою ініціативою виходили на покійного Ігоря Єремеєва, голови групи “Воля народу”, який знайшов силу відмовитися від таких пропозицій.

З огляду на наближення виборів та загострення політичної ситуації, ми побачимо ще багато спроб змоделювати потрібне для Банкової медіа-середовище в країні. В умовах консолідації силовиків, єдиний спосіб запобігти цьому – робити ці змови надбанням громадськості шляхом максимального розголосу.

(Еще нет голосов, оставьте первым)

Exit mobile version