Медична реформа: урядова політика заводить країну у глухий кут, вийти з якого буде надзвичайно важко
Детінізація економіки — через справжню медреформу
Прийняття урядової “медреформи” призведе до подальшої тінізації економіки. Людям, які змушені будуть сплачувати величезні кошти за послуги вторинної та третинної ланки медицини, щоб заощадити гроші на лікування, доведеться ухилятися від сплати податків та погоджуватися на зарплати “у конвертах”.
Крім того, стрімко почне розвиватися “підпільна” медицина, коли медики почнуть надавати послуги неконтрольованої якості у приватному порядку на дому, а також різного роду цілительство, шаманство та інші псевдонаукові напрямки.
Натомість є шлях, який не тільки дозволить забезпечити всіх громадян якісними та безоплатними медичними послугами, але й виведе значну частину економіки з тіні.
Читайте также:
“Дискриминация русскоязычных”. КСУ во вторник рассмотрит закон о языке
Цей шлях — впровадження державного загальнообов’язкового медичного страхування, коли за всіх непрацездатних громадян внески до страхового фонду сплачуватиме держава, а за працюючих — їхні роботодавці.
У випадку, коли право на безоплатні медичні послуги забезпечується лише за умов офіційного працевлаштування та сплати роботодавцями внесків, кожен громадянин дбатиме про те, щоб діяти в рамках закону та вимагатиме в роботодавця офіційного оформлення.
Читайте также:
ЕС: Решение КСУ ставит под сомнение обязательства Украины перед Евросоюзом
Але, незважаючи на те, що практика розвинутих країн свідчить, що альтернативи медстрахуванню немає, мій законопроект про впровадження державного загальнообов’язкового медичного страхування № 4981-2, зареєстрований ще у серпні 2016 року, досі лежить у парламенті без розгляду.
Замість того, щоб проводити справжні реформи в медицині, уряд та його лобісти у парламенті зайняті перерозподілом грошових потоків у сфері охорони здоров’я, створюючи потенційно корупційних монстрів на зразок Національної служби здоров’я, яка одноосібно розпоряджатиметься усім медичним бюджетом країни.
В умовах, коли цього бюджету на покриття всіх витрат критично не вистачає, гроші підуть за пацієнтом тільки до обраних закладів, зокрема й приватних, які зможуть знайти правильний підхід до керівництва Служби.
Урядова політика заводить усю країну у глухий кут, з якого вийти буде потім надзвичайно важко. Замість реформ — руйнування держави та пограбунок народу. Замість якісних продуманих перетворень — непрофесійність, невігластво та злочинна недбалість.