Ми дійшли до межі, – ексзаступниця голови МОЗ про сортування українців з COVID-19
Україна стоїть на межі введення протоколу сортування хворих COVID-19, коли лікарям доведеться надавати допомогу лише частині пацієнтів.
Про це в інтерв'ю виданню “Апостроф” повідомила заступниця міністра охорони здоров'я в 2014-2015 роках Наталія Лисневська. Вона також пояснила, що означає цей протокол, інформує .
“Медичне сортування – це процес, коли лікар або інший фахівець змушений вибрати, кому надавати медичну допомогу, а кому ні”, – сказала експертка.
Вона зазначила, що подібний сценарій спостерігався в Італії. Там на початку пандемії сортували хворих за віком.
“Відразу в медичній карті видно, що якщо в пацієнта багато супутніх захворювань, то ймовірність одужати дуже низька. Брали на лікування тих, у кого ймовірність одужання була вище”, – сказала колишня заступниця голови МОЗ.
Читайте также:
В Николаеве полицейские жестко вытолкали из маршрутки пассажира без маски. ВИДЕО
Як уточнила вона, критеріїв медичного сортування може бути дуже багато. Конкретних показників в Україні не прописано. “Слава богу, Україна не потребувала медичного сортування як такого, хоча такий термін є”, – зазначила Лисневська.
Експертка підкреслила, що всі лікарі й інфекціоністи вже говорять, “що ми дійшли до межі”.
Так, важка ситуація спостерігається через брак ліжок із підведеним киснем, необхідним пацієнтам із тяжким перебігом коронавірусної хвороби.
“Ліжок, до яких можна під’єднати кисень для важких хворих – мало. Те, що звітують, що зайняті 60% ліжок, – це з загальної кількості. А спеціалізовані ліжка на сьогодні вже майже всі зайняті. Це досить важко”, – заявила Лисневська.
Читайте также:
Віталій Марків вийшов на волю в Італії. ФОТО, ВІДЕО
Також Лисневська прокоментувала ідею щодо розгортання шпиталю у Палаці спорту, зазначивши, що вона має лише один плюс – близьке розташування до Олександрівської лікарні.
“Це колосальний обсяг опалення. Крім того, як там розміщувати ліжка? Це буде велика медична казарма. Це центр міста, все проти. Є тільки один плюс: він навпроти Олександрівської лікарні, і лікар може прийти і проконсультувати. Не треба доїжджати. Зараз профільна лікарня – Олександрівська. Лікарі зможуть, якщо там не важкі хворі будуть, оглянути їх раз на день. А медичний персонал вже буде ними опікуватися, – зазначила ексзаступниця голови МОЗ.