USD28.2033

Мільйон доларів за півмільйона українців

У п’ятницю, 24 червня, Кабмін на 40% скоротив перелік професій і посад працівників з так званих “Списків №1 і №2” із шкідливими умовами праці. Це одна з поступок, яку, нібито, прем’єр Володимир Гройсман робить перед МВФ, і одночасно, позиціонується як спосіб не підвищувати пенсійний вік.

До першого списку відносяться професії з найбільш небезпечними умовами праці. Це гірничі спеціальності – інженери, маркшейдери, прохідники; робітники, зайняті у вугільній галузі, чорній металургії і тд., а також льотчики, атомники, метробудівці й ті, хто зайнятий на шкідливих виробництвах, пов’язаних зі сплавами металів, ті, що працюють із вибухівкою, азбестом, склом та ще багато інших спеціальностей, умови праці на яких не тільки шкідливі здоров’ю, але й життю людини. У другій список входять машиністи, оператори кранів, геологи та механізатори, деякі спеціальності викладачів, більшість медпрацівників, слюсарі деякі спеціальності металургів й навіть працівники театрів і цирків.

Одним розчерком пера прем‘єр Гройсман позбавив 418 тисяч трударів права виходу на пільгову пенсію! А це майже половина(!) тих, хто на неї мав право до цієї «чорної п’ятниці», але постраждалих від такої «оптимізації» може бути і більше, оскільки офіційних даних влада не надає. За підрахунками Конфедерації вільних профспілок України на сьогодні 1 млн 40 тис. осіб працюють в шкідливих умовах, офіційної статистики немає. Відтепер кожен другий з них – позбавлений права пільгового виходу на пенсію. Якщо попередня редакція Списків уміщалася на 192-ох сторінках, то нова версія усього на 62-ох! За цими 130 сторінками стоять сотні тисяч сімей та простих громадян! В цей же час Кабмін хвалиться «досягненням», що такими «оптимізаціями» вони скоротять дефіцит Пенсійного фонду аж на 25,9 млн грн. Цікавим фактом є те, що на сьогоднішній момент немає нових списків у відкритому доступі, хоча рішення по них уже прийнято. Вдумайтесь на секунду, прийняття рішення транслювалося в прямому ефірі, рішення було прийнято під прицілами десятків телекамер, а рішення на сайті Кабінету Міністрів відсутній до цих пір!

Читайте также:

Военное положение. ЦИК отменила местные выборы в 10 областях

Ще одним жахливим фактом є те, що при підготовці цих драконівських скорочень ні Уряд, ні Міністерство соціальної політики України не провели ні атестації робочих місць, ні консультацій з профспілками, ні з трудовими колективами. В умовах абсолютної відсутності соціального діалогу та ігноруванням владою профспілок, незважаючи на протести трудових колективів, десятки звернень до Мінсоцполітики та Кабінету Міністрів України, великої акції Конфедерації вільних профспілок України 28 квітня 2016 року, коли на вулиці вийшли тисячі залізничників, медиків, освітян з рядом вимог, і однією з головних було саме не переглядати Список 1 і 2 Конфедерація вільних профспілок України не бачить іншого виходу крім того щоб розпочати судовий процес проти Уряду. І ми готові пройти цей шлях до Європейського і немає жодних сумнівів, що ми виграємо.

Читайте также:

Агрессия РФ: ВСУ приведены в полную боевую готовность – Полторак

Зважаючи на всю серйозність ситуації та відверте знущання Конфедерація підняла дане питання на міжнародний рівень, про ситуацію зі Списками №1 та №2 знають в Міжнародній конфедерації профспілок, а також в «Industriall».

До речі, Конфедерація вільних профспілок незважаючи на всю критичність ситуації має і позитивні результати в цьому напрямі: нам вдалося в процесі підготовки нової редакції Списків №1 та №2 таки відстояти ряд пунктів стосовно працівників медичної галузі, які не втратили своїх позицій у Списках !

Ми закликаємо всіх громадян України, працівників усіх галузей та спеціальностей приєднатися до нашої спільної боротьби! Це стосується кожного! У цих «Списках» професій, що випали може не бути Вашої професії, але точно є професії Ваших матерів, братів, сестер, Ваших дітей!

Тільки разом – переможем!

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Все политики делятся на два класса: те кто прикрываясь добром творят зло, и тех кто творит зло не прикрываясь ничем."

Почувствуйте разницу: американские и российские инвестиции в Украине. ФОТО

Известный бизнесмен откровенно рассказал о Зеленском: «Дружим семьями»

Пользователи смогут напрямую покупать в Instagram

НАПК проверит декларации Гелетея, Бочковского и еще 98 чиновников

Почему не может быть речи ни о какой автономии для ОРДЛО. ВИДЕО

Субсидии наличными получает 2,3 миллиона пенсионеров — ПФУ

Агитация за кандидата в президенты закончилась трагически: подробности жуткой расправы

Один из крупнейших производителей алюминия Norsk Nydro подвергся кибератаке

Дві засадничі суперечності нашого суспільства

Минветеранов рассчитывает на помещение в центре Киева

Кличко сделал селфи в монтажной шахте метро на Виноградарь (фото)

Из Лондона в Сидней за 4 часа: в Британии разработали гиперзвуковой двигатель

Канада передала ВСУ полсотни автомобилей: фото

Atlantic Council: Отсрочку Брексита нужно использовать для расследования влияния на него российских денег

Саакашвили: Народ выходит на новый Майдан! И меняет всех старых на совершенно новых. Всех без исключения

“Крым вместо пенсий”. В РФ прошли пикеты против аннексии – фото

Макаров: Ті, хто віддає перевагу видовищам перед хлібом, згодом утрачають і те, й інше

В Раде презентовали календарь с фотографиями детей погибших участников АТО

Теперь шансов у Путина не осталось, он не на шутку испугался! США нанесли контрольный удар, который…

КБ «Южное» завершило создание сверхсовременной аэродинамической трубы