USD28.2033

Мінекономрозвитку України пропонує списати борги Укроборонпрому на суму 840 млн грн

Мінекономрозвитку України пропонує списати борги Укроборонпрому на суму 840 млн грн

Проект Закону передбачає зміни до підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо оподаткування підприємств оборонно-промислового комплексу, продукція яких має високий експортний потенціал. Також, пропонується внести зміни в ЗУ «Про деякі питання заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу – учасників Державного концерну “Укроборонпром” та забезпечення їх стабільного розвитку». 

Передбачено списати підприємствам Концерну станом на 1 квітня 2018 року прострочену податкову заборгованість перед бюджетом,  що забезпечить збереження умов їхнього стабільного функціонування та динамічного розвитку. Передбачається також списати заборгованість підприємствам Концерну за природній газ, електричну енергію, теплову енергію, водопостачання а водовідведення. 

Зазначається, що обсяг виробленої продукції дев’яти підприємств Концерну, продукція яких за підсумками 2017 р. має високий експортний потенціал, становить 3,111 млрд грн, у тому числі на експорт  – понад 2,6135 млрд грн. Водночас, ці підприємства мають загальний обсяг простроченої кредиторської заборгованості на суму майже 840,8 млн грн, у тому числі до державного та місцевих бюджетів майже 443,4 млн грн. 

В поданих МЕРТ законопроектах відсутня інформація про оцінку експортного потенціалу конкретних підприємств, не проаналізовано фактори та причини, що вплинули на появлення суми податкового боргу перед держбюджетом тощо.

Читайте также:

Смертельный коронавирус: аэропорту “Борисполь” не запрещали принимать рейсы из Китая

Можливим негативним чинником ухвалення законопроектів є недоотримання коштів від сплати податків, і як насідок, невиконання плану їхнього надходження до держбюджету.

Проекти актів передбачають списання податковий борг, у тому числі такий, що встановлений судовим рішенням, та вже був реструктуризований раніше. 

Проекти Законів розроблено на виконання підпункту 10 пункту 2 Плану організації виконання Указу Президента України від 29 січня 2018 року № 16/2018 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 17 січня 2018 року “Про основні показники державного оборонного замовлення на 2018 рік та 2019, 2020 роки”» щодо списання існуючої заборгованості оборонних підприємств, продукція яких має високий експортний потенціал, для отримання ними можливості залучити кредит на розвиток виробництва.

Але враховуючи, що Указ є частково таємним документом – визначити, чи призначена продукція відповідних підприємств, яка має високий експортний потенціал, для використання виключно у військових цілях не є можливим.

Читайте также:

Підозрюваного у вбивстві двох дівчат на Подолі заарештували без права на заставу

 Оборот підприємств ДК Укроборонпром станом на 2017 р. склав 1,0 млрд долл за даними Defensnews.

Станом на сьогодні в країні не проводився Огляд оборонно-промислового комплексу України відповідно до ЗУ «Про національну безпеку». Через це не можливо здійснювати планування у сфері ОПК та відповідно проводити якісне фінансове оздоровлення підприємств ОПК.

В листопаді 2017 року Концерн оголосив тендер щодо вибору постачальника послуг для виконання стратегічного, операційного, юридичного огляду та діагностики (“дью ділідженс”), незалежного аудиту, згідно з міжнародними стандартами аудиту, фінансової звітності для підприємств УкрОборонПрому. Тендер досі триває.

На разі залишається таємною інформацією про чистий прибуток ДК Укроборонпром та про його бюджет розвитку.

Концерн залишається нереформованим з часу утворення його Указом Президента Януковича. 

Голова “Укроборонпрому” причетний до розкрадання: новий випуск шокуючого розслідування

Практика по списанню боргів приватних підприємств ОПК, продукція яких має високий експортний потенціал, ніколи не застосовувалася. 

 04 жовтня 2018 року КМУ через постанову № 849 затверджено нову редакцію статуту ДК Укроборонпром:

– Статутний капітал Концерну збільшено з 1 млрд до 3,5 (три мільярди п’ятсот мільйонів) млрд грн,

– Відповідно до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2019 рік»передбачається 2820,0 млн. грн на поповнення статутного капіталу уповноваженого суб’єкта господарювання з управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі (УОП).

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Полицейщина в Украине – вначале напугать, а потом “защитить”

Акционер Zoom пошел в суд из-за скандалов об утечке данных

Коронавирусная скука может стать для Путина опасной ловушкой – Портников

Російські окупанти обстріляли позиції наших захисників і вбили одного вояка

Карантин продлят до начала мая – Федоров

Нацбанк и Минцифры подписали меморандум о сотрудничестве

Український лікар розповів, як рятують хворих на коронавірус в Італії й до чого варто готуватися нашим медикам та пацієнтам

CERN против коронавируса: ученые создают ИВЛ на основе физики элементарных частиц

ГБР провело еще три следственные эксперименты по делам Майдана

Tesla урежет зарплаты своим работникам из-за коронавируса

У Вінниці розпочав свою роботу додаток UberEats

Иногда мне кажется, что на выборах президента стоило голосовать за улитку, – журналист

“Не виходити на вихідних з дому” – з таким проханням до вінничан звернувся голова Вінницької ОДА

“Не підходь до мене!” – як американці дотримуються карантину

На Вінниччині святкові богослужіння транслюватимуть в режимі онлайн

У Вінницькій області зафіксовано понад 100 випадків COVID-19

Врачей в режиме онлайн будут обучать работать с аппаратами ИВЛ

Украинский кинематограф во время кризиса нуждается в антикризисном комитете – Халпахчи

Пионтковский: Кремлевский обнуленыш просто смешон в своей отчаянной и жалкой попытке остаться ещё на целых шестнадцать лет кентавром “Абрамовича — Сталина”

Карантин не будет ослаблен раньше мая – Шмыгаль