Будівництво газопроводу "Північний потік-2" / Фото: Associated Press
Зв’язки із командою Трампа начебто намагається налагодити колишній керівник компанії Nord Stream 2 AG Маттіас Варніг, який є давнім знайомим Путіна.
Деякі високопосадовці адміністрації президента США Дональда Трампа розглядають можливість відновити роботу газопроводу «Північний потік-2» як частину зусиль, спрямованих на відновлення відносин з Москвою.
Про це повідомляє Financial Times із посиланням на джерела, обізнані із цим питанням.
Зв’язки із командою Трампа начебто намагається налагодити колишній керівник компанії Nord Stream 2 AG Маттіас Варніг. Він особисто знайомий із російським президентом Володимиром Путіним ще від того часу, коли нинішній господар Кремля був агентом КДБ у Східній Німеччині (НДР).
Варніг просуває цю ідею через американських бізнесменів у межах зусиль, спрямованих на сприяння «припиненню війни» РФ проти України та поглиблення економічних зв'язків між Вашингтоном і Москвою.
«План теоретично надасть США безпрецедентний вплив на постачання енергоресурсів до Європи, після того, як країни ЄС вирішили припинити свою залежність від російського газу після вторгнення», — йдеться у статті.
Один із співрозмовників видання стверджує, що консорціум інвесторів вже розробив контури угоди з «Газпромом» після можливого скасування санкцій.
Financial Times нагадує, що Трамп пообіцяв поглибити економічне співробітництво з Росією, якщо вдасться досягти мирної угоди.
Маттіас Варніг у коментарі FT заперечив переговори з американськими політиками або представниками бізнесу, у “Газпромі» від коментарів відмовилися.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що не має інформації про будь-які переговори щодо «Північного потоку-2».
Уряд Німеччини у 2022 році припинив процедуру ліцензування «Північного потоку-2» і не видав документи, необхідні для його експлуатації.
Нагадаємо, влітку 2024 року у західних ЗМІ з'явилась інформація, що у Німеччині встановили особу одного з диверсантів, який здійснив підрив газопроводу «Північний потік».