USD28.2033

Монетизація субсидій – чому це сталося саме зараз і саме так

Монетизація субсидій – чому це сталося саме зараз і саме так

Про монетизацію субсидій. Не всі розуміють важливість і знову ж шукають у тому черговий підступ і заховану зраду, тому спробую простими словами – чому це сталося саме зараз, саме так і чому це правильно.

Країна до цього йшла чотири роки. Питання ставилили експерти, вносили міжнародні партнери, про нього дебатували на ток-шоу та в парламенті. Відповіді на це питання публічно уникав прем’єр, віце-прем’єри, Мінфін, Мінсоц. Державні структури відтягали його як могли, не представляючи публічно комплексного довгострокового підходу до питання житлових субсидій.

Спосіб надання субсидій через клірингові розрахунки з постачальниками в 2015-2017 роках чи монетизацію на рівні тих же постачальників у 2018-му створював гігантський непотрібний документообіг, який усе одно не давав аналізу споживання кожним зі споживачів і зловживання, які вимірювалися мільярдами гривень щороку. Монетизацію субсидій, як спосіб наведення ладу і створення мотивацій до енергозбереження і енергоефективності вдалося протягнути законом про ЖКП у 2018 році – до того він літав Радою два роки. Закон не залишив бюрократам багато поля для маневру, зобов’язавши видати субсидії живими грішми із 1 січня 2019 року. Зобов’язання Кабмін фактично не виконав.

Читайте также:

Чехи замало знають про Україну

Спосіб не-монетизації, запропонований з 1 січня, створив іще один рівень паперообігу й наклав величезні зобов’язання з управління нарахуваннями субсидіантам на рівні кожного будинку – настільки, що по-доброму потроював обсяг роботи бухгалтерам ОСББ і керівникам компаній – роботи, якої вони взагалі не повинні робити й потреби в якій можна уникнути. Те, що від цього паперопсування країна відмовилася – зекономить тисячі людино-років робочого часу й нарешті дасть субсидіантам, окрім грошей, розуміння – скільки вони реально споживають послуг і скільки вони коштують. Люди не вміють економити енергію, вони вміють економити гроші – і я впевнений, що ефект від цього підходу вимірюватиметься в мільярдах кубометрів неспаленого й неімпортованого газу, старт якого ми побачимо вже цього року.

Читайте также:

Влада й олігархи впевнено реалізовують сценарій свого царювання до 2024 року – політик

Так, у цьому процесі будуть пеньки й колоди – але те все можна робити, було б бажання. Затримки із платежами з боку субсидіантів легко нівелюються позбавленням субсидій, у разі заборгованості за два місяці. Витрачання економії на цілі інші, ніж оплата послуг або робіт із термомодернізації також може бути обмежене так, щоб економія працювала на дальше скорочення потреби в енергії.

На процедурні момент в нас було щонайменше два роки та два вагони дорогих консультантів, які працювали в тіні. У результаті всіх паршивих рішень із псевдомонетизації всіх урядових структур – галас підняли ОСББ і ГО, і тут втрутився президент – не знаю деталей, як це сталося, але після спільного засідання і президент, і віце-прем’єр заявили про видачу субсидій грошима вже з березня цього року. Процедурні моменти, відкриття 3-4 мільйонів банківських рахунків тощо – все те, що ми могли спокійно зробити за рік – маємо переробити за один місяць і рівно так само опрацювати всі необхідні запобіжники. І слава Богу, що президент несподівано втрутився і в цю ситуацію, бо в мене особисто батарейка вже було сіла повністю когось у чомусь переконувати. А виявляється, за бажання – можна! І виявляється – можна було вже давно…

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (1)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политике приходится делать много такого, чего не следует делать."

© Теодор Рузвельт

Раскрыта новая подлость оккупантов в Крыму: «Подавляют волю и достоинство»

СБУ подтвердила, что у епископа Гедеона были паспорта трех стран

Apple планирует выпуск нового MacBook Pro с самым большим экраном

Линкявичюс: Запад недооценивает информационное влияние России

Президентская кампания: эмоции против разума

Глава УГКЦ на Благовещение отслужит литургию в Софии Киевской

У Кличко придумали новую схему наживы на коммуналке: “миллионы киевлян под ударом”

Новая Зеландия проверит риски по использованию Huawei в сетях 5G

В Черном море пройдут учения “Си Бриз-2019”

Меркель, виводячи інтереси німців з поля російсько-українського бою, має рацію – політолог

Новая Зеландия хочет повысить налоги для Google и Facebook

Глава ОБСЕ снова высказался о запрете наблюдателей от России

В столице откроются обновленные кинотеатры для детей

Сепаратист-Калоша (Костянтин Бедовой): Організація С14 – вбивці і неонацисти

В кинотеатрах покажут фильм об одном из старейших городов мира

Климкин о конфереции в Мюнхене: Диванная позиция раздражает

Штаб ООС: Російські окупаційні війська 10 разів порушили режим припинення вогню

Суд в Москве рассмотрит аппеляцию на арест четырех украинских моряков

Курченко вызвали на допрос в Генпрокуратуру – повестка

Азаров анонсировал возвращение в Украину: «Все бросил, побежал»