USD28.2033

Важливість психічного здоров’я у сучасному світі

11 жовтня святкують Всесвітній день психічного здоров’я. Якщо у світі ментальному здоров’ю приділяють велику увагу (ходять до психолога, відвідують спеціальні клуби, медитують), то в Україні така практика лише набирає обертів. Психотерапевт та коуч Ольга Алісіменко розповіла, які чинники впливають на наше ментальне здоров’я та чому так важливо турбуватися про свій психологічний стан.

Психічне здоров’я – важлива складова загального здоров’я людини. Це обумовлено тим фактом, що всі елементи організму взаємопов’язані один з одним і знаходяться під постійним контролем нервової системи. Саме з цієї причини стан психіки людини впливає на діяльність всіх систем організму, а їх стан позначається на психіці людини.

Проблеми з психологічним здоров’ям збільшують ймовірність неправильної поведінки вибору, що виявляється в пристрасті до куріння і наркотиків, зловживанні алкоголем. Існує тісний взаємозв’язок між психікою і фізичним станом людини. Почуття тривоги, постійні стреси і переживання можуть призвести до погіршень зі здоров’ям.

У той ж час, люди, які піклуються про психічне здоров`я, як правило, досягають великих успіхів, як у професійній, так і особистій сфері. Добре почуття дозволяє підтримувати здорову атмосферу в колі близьких людей, правильно виховувати дітей, даючи їм турботу і психологічну модель наслідування. Психічно здорові люди більш стійкі до негативних соціальних факторів та менш схильні до формування «поганих звичок». Таким чином, коли людина вільна від депресії, тривоги, надмірного напруження і неспокою, вона здатна жити повноцінно, в повній мірі реалізовуватись і отримувати задоволення.

Читайте также:

Коронавирус в Украине: уровень госпитализаций превышен в Киеве и 20 областях

Стан психічного здоров’я в повній мірі може оцінити тільки фахівець. Однак для регулярної особистої перевірки свого стану або стану психіки рідних і близьких, досить звернути увагу на ряд простих критеріїв.

1. Стан сну.

Труднощі з засипанням, неспокійний сон, незвично ранні пробудження і навпаки, підвищують ризик психічних розладів та вказують на те, що у вас є якісь проблеми, які потрібно вирішити.

2. Рівень працездатності.

Зниження психічної працездатності, що виявляється у формі недостатнього функціонування, проблем з концентрацією уваги, прийняттям рішень, може бути ознакою багатьох психічних розладів і захворювань.

3. Емоційний стан.

Якщо у вас переважають негативні емоції (поганий настрій, плаксивість, дратівливість, гнів) і здебільшого вони проявляються у ситуаціях, коли на це немає ніякої причини, то це серйозний  привід звернути увагу на стан психічного здоров’я.

Читайте также:

Голубовская: Боюсь, этот период для нас будет самым тяжёлым со времени появления первых больных с коронавирусом

4. Зміни поведінки.

Для будь-якої людини існують звичні способи реагування в різних життєвих ситуаціях, зумовлені особливостями характеру і життєвим досвідом. Різкий відхід від звичних форм поведінки, несподівана зміна стійких поглядів, відсутність очевидного зв’язку таких змін з життєвими подіями можуть бути проявами емоційного та психічного неблагополуччя.

Щоб покращити своє психічне здоров’я Ольга Алісеменко радить регулярно відвідувати спеціаліста та дотримуватися цих правил:

 • Дотримуйтеся балансу між роботою та відпочинку. Завжди знаходьте можливість для перерви, коли багато працюєте. При неможливості відпочинку знаходьте можливість зміни виду діяльності, що забезпечить відпочинок  для мозку.

 • Влаштовуйте собі вихідні. Цей час потрібно використовувати для зміни видів діяльності.

 • Забезпечте умови для повноцінного сну. При ознаках порушення сну негайно зверніться за допомогою до фахівця.

 • Ніколи не займайтеся самолікуванням. Пам’ятайте, що окремі медичні препарати і гомеопатичні засоби можуть впливати на психіку людини.

 • Подбайте про організацію робочого місця. Потрібно, щоб воно було досить зручним і не викликало роздратування.

Психічне і фізичне здоров’я – явища взаємопов’язані. Зберігаючи свою психіку, ми піклуємося про організм в цілому. Потрібно уважно ставитися до свого стану і при найменших підозрах на психічний дискомфорт звернутися до фахівця для допомоги і консультації.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "Миром правят молодые, когда состарятся."

  © Бернард Шоу

  Подозрение в сговоре с производителями смартфонов: Япония проверит Apple и Google

  Депутат від “Української Стратегії Гройсмана” Андрій Ковальов: “Питання забезпечення громад якісною питною водою є надважливим”

  Космос, гаджеты и научные открытия: технологические новинки за неделю

  На саммите НАТО обсудят главные угрозы и Украину

  Две гигантские экзопланеты обнаружили возле звезды, похожей на Солнце

  Зеленский поблагодарил G7 за поддержку Украины

  Кулеба: Украина готова обсудить компенсацию за Северный поток-2, но не обязана соглашаться

  В Сальвадоре будут майнить Bitcoin на вулканах

  Джонсон возмутился словам Макрона, что Северная Ирландия “не входит” в состав Великобритании

  С поездов из Беларуси снимают на видео перемещения украинской военной техники – 61-я ОПЕБ

  NASA показало гигантскую ракету для полета на Луну

  Україна готова обговорювати компенсації у разі запуску “Північного потоку-2”, – Кулеба

  Пограничники не пропустили в Украину российскую актрису

  Кількість абітурієнтів із окупованих територій збільшується щорічно приблизно на чверть, – міністр освіти

  За полет в космос с Безосом на аукционе заплатили $28 миллионов

  Зеленский хочет зарплату $4000 для преподавателей президентского университета – Шкарлет

  Головний санлікар України вважає, що карантин потрібно продовжувати до кінця літа, а восени буде нова хвиля захворюваності на COVID-19

  Toyota хочет достичь углеродной нейтральности к 2035 году

  Кулеба виключив прямі переговори Зеленського з “Л/ДНР”: “Президент України не буде зустрічатися невідомо з ким”

  В Украине разрабатывают первые композитные лопасти для тяжелых вертолетов Ми-24