Ілюстративне фото (Getty Images) Автор: Сергій Пишкін
Міжвідомча робоча група, що була утворена Міністерством охорони здоров’я (МОЗ), перевірить обґрунтованість рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) про інвалідність у майже 1700 посадовців.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.
Зазначається, що станом на кінець листопада було сформовано перелік з 1695 посадових осіб з понад 30 державних органів.
«Вони направлені для здійснення експертизи щодо обґрунтованості прийнятих щодо них рішень медико-соціальними експертними комісіями», — пише МОЗ.
Серед відібраних справ:
- 32% — працівники органів податкової служби України;
- 26% — працівники органів прокуратури;
- 17% — працівники органів митної служби;
- 25% — працівники інших державних органів.
У міністерстві зазначили, що список осіб, чиї справи підлягають перегляду, розширюється із поступовим надходженням нової інформації від представників правоохоронних органів.
Як зазначили в МОЗ, до складу міжвідомчої робочої групи входять представники Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики, Міністерства внутрішніх справ, Національного агентства з питань державної служби, Служби безпеки України й не тільки.
Реформування МСЕК
У жовтні 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав указ, який став основою для ліквідації МСЕК у рамках реформи системи оцінки інвалідності. 1 листопада Кабінет Міністрів ухвалив законопроєкт, відповідно до якого МСЕК буде повністю ліквідовано з 1 січня 2025 року.
Таке рішення стало наслідком низки корупційних скандалів, що стосувалися керівників МСЕК в різних регіонах. Одним із найбільш резонансних випадків було викриття незаконного збагачення керівниці Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи.
Окрім того, було виявлено й інші факти корупції серед посадовців МСЕК.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.