USD28.2033

МВФ пом’якшив вимоги до України через нестабільну політичну ситуацію

Програма залишається вкрай складною для виконання і багато в чому залежить від того, чи буде знято гостроту конфлікту в найближчі місяці
Міжнародний валютний фонд ухвалив рішення пом’якшити умови виконання дворічної програми співробітництва з Україною в частині збереження обов’язкового обсягу резервів Національного банку, дефіциту держбюджету й обсягу гарантованого державного боргу, йдеться в заяві Фонду, текст якого має в своєму розпорядженні УНІАН.  

«Конфлікт на сході України впливає на економіку та суспільство. Програма залишається вкрай складною для виконання й багато в чому залежить від того, чи буде знята гострота конфлікту найближчими місяцями, – йдеться в заяві Фонду. – Рада директорів ухвалила рішення пом’якшити умови виконання програми у зв’язку з невідповідністю критеріїв ефективності в частині накопичення міжнародних резервів, касового дефіциту сектора державного управління, зміни внутрішніх активів центрального банку, а також обсягу гарантованого державного боргу». 

У Фонді не уточнили нові допустимі показники, але підкреслили, що готові піти назустріч уряду України й провести восени цього року відразу два огляди виконання програми з тим, щоб надалі ухвалити рішення про можливе виділення відразу двох кредитних траншів – третього й четвертого – єдиним платежем. 

«У світлі невеликої затримки із завершенням першого перегляду програми, Рада директорів схвалила пропозицію уряду України про об’єднання решти двох переглядів, запланованих на 2014 рік», – йдеться в заяві.

Коментуючи ухвалене рішення, директор-розпорядник Фонду Крістін Лагард зазначила, що уряд України проводить політику, спрямовану на стабілізацію економіки й відновлення зростання. 

Читайте также:

Українську фінрозвідку визнано найкращою у світі

«Підтвердження виконання такої політики всупереч украй складній ситуації вселяють великий оптимізм і свідчать про здатність уряду й надалі слідувати обраному курсу», – підкреслила Лагард. 

Водночас, ескалація конфлікту на сході, за її словами, посилення економічної кризи, геополітична напруженість лягають «важким тягарем на економіку й суспільство». 

«Такий несприятливий сценарій розвитку подій призвів до поглиблення економічної рецесії й відхилення від виконання показників розвитку в короткостроковій перспективі. Особливо тих, що стосуються чистих міжнародних резервів Національного банку, дефіциту бюджету й дефіциту НАК «Нафтогаз України», – зазначила Лагард. 

Читайте также:

Купюра в 1000 грн: Нацбанк поразил украинцев новым заявлением

На її думку, для того, щоб компенсувати відхилення, що намітилися, влада України зобов’язалася запровадити пакет серйозних політичних заходів, зокрема – з накопичення резервів, консолідації державних фінансів на період 2015 -2016 років, забезпечення фінансової основи роботи «Нафтогазу» за допомогою покращення платіжної дисципліни й корегування тарифів на енергоносії.

«Влада країни визнала необхідність підтримки плаваючого валютного курсу й переорієнтацію монетарної політики на забезпечення цінової стабільності», – сказала Лагарад. 

Вона підкреслила, що реформа фінансового сектора України розвивається, як було заплановано. 

«Регуляторно-наглядова база зміцнюється, діагностика банків відбувається згідно з планом, можливості Фонду гарантування вкладів фізичних осіб виконувати покладені на нього функції розширюються. Влада також продовжує працювати над посиленням здатності банків вирішувати питання прострочених кредитів, пропонуючи схеми стимулювання добровільної реструктуризації боргів», – сказала Лагард. 

Читайте также:

Курс валют на 1 ноября: доллар и евро потеряли власть над гривной

Вона також відзначила прийняті зміни до держбюджету в частині цільового показника дефіциту й заборони витрат із одночасним вдосконаленням системи соціального захисту. 

Також, на думку Лагард, очевидно прагнення влади до скорочення дефіциту бюджету «Нафтогазу» вже в 2015 році й до покращення загального бізнес-клімату в країні, зокрема за допомогою створення потужного органу боротьби з корупцією та протидії легалізації незаконно одержаних коштів. 

Водночас, упевнена Лагард, негативні ризики виконання програми залишаються дуже високими. 

«Успіх програми залежить від своєчасного вирішення конфлікту на сході країни, а також від активних зусиль влади, спрямованих на впровадження й дотримання запланованих реформ. У зв’язку з цим фінансова й технічна допомога з боку міжнародного співтовариства на підтримку реформаторських зусиль України є незамінним чинником для досягнення макроекономічної стабілізації та відновлення зростання», – резюмувала директор-розпорядник Фонду.

Як повідомляв УНІАН, 29 серпня Рада директорів МВФ ухвалила рішення виділити Україні другий транш кредитної програми stand-by у розмірі 1,39 млрд дол. Уряд України розраховував, що Рада директорів ухвалить позитивне рішення, оскільки транш є критично необхідним ресурсом для української економіки. Крім того, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляв, що Україна виконала всі проміжні етапи реформ, необхідні для позитивного рішення фонду. 

Як очікується, виділені 1,4 млрд дол. буде направлено на підтримку бюджету й поповнення золотовалютних резервів Нацбанку, а також послужать стабілізації валютного курсу, який на даний момент є неприйнятним для економіки країни. 

МВФ схвалив програму співробітництва з Україною наприкінці квітня цього року загальним обсягом 17 млрд дол. Перший кредитний транш Україна одержала на початку травня, його обсяг становив 3,2 млрд дол. Кошти було направлено на поповнення резервів Національного банку. 

Восени Україна розраховує переконати Раду директорів Фонду виділити нашій країні до кінця року третій і четвертий кредитні транші одним платежем обсягом 2,2 млрд дол. США.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В управлении государством главное – соблюдать все формальности, а на мораль можно и не обращать внимания. "

© Марк Твен

Российские власти готовятся открыть “представительство” Крыма в Евросоюзе

У Вінниці “ПОЛІНА” боротимуться із домашнім насиллям

На Вінниччині, намагаючись врізатись у газопровід, загинув чоловік

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман у Вінниці перевіряв медичну реформу в дії

Обережно, новий різновид телефонного шахрайства

В Армении выступили против Томоса для УПЦ

Чем больше специализированных структур, борющихся с коррупцией, тем выше место Украины в рейтингах распространения коррупции

Нападение на Андреевскую церковь – это только начало: Украине напророчили жестокие бои

Кремль должен взять ответственность за сбитый МН17 – ПА НАТО

Банковская революция от НАБУ. Всех работников госбанков за решётку

Россияне поймут, что зря вторглись в Украину – сенатор США

Новое перевоплощение Поклонской

Будет только хуже: чем страшна Россия без Путина

Reuters: Кто хочет стать следующим премьер-министром Великобритании?

Ще одне свідчення того, що Москва воліє замороженого конфлікту на Донбасі

Симуляція справедливості: які арешти – такий і рейтинг

Нардепа обнесли в центре Киева, это скрывали три дня: все, что известно

Россиянина с георгиевской лентой не пустили в Украину – фото

New Republic: Утраченная надежда Украины

Кряхтенье Путина высмеяли в сети: Все извилины от ботокса выпрямились