USD28.2033

МЗС: Росія намагається перекрутити справу у Міжнародному суді ООН

МЗС: Росія намагається перекрутити справу у Міжнародному суді ООН

Заперечення Російської Федерації у справі за позовом України до Міжнародного суду ООН спрямовані на те, щоб заплутати і перекрутити справу.

Про це заявила заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль на власній сторінці у Facebook:

“Чи має Міжнародний Суд ООН розглядати справу, подану Україною? – на це питання відповідають сторони перед Судом цього тижня.

Починає Російська Федерація, оскільки саме вона поставила під сумнів юрисдикцію Суду.

Аргументи РФ стали відомі вже давно. 12 вересня 2018 року Росія подала до суду свої Попередні заперечення (Preliminary Objections).

250 сторінок тексту, які ви за кілька хвилин можете побачити на сайті Суду ООН, присвячені спробі заплутати всіх і перекрутити нашу справу у щось зовсім інше, ніж закладає Україна.

Розлогі пояснення зводяться до кількох тез.

Перша – на думку РФ Суд не має юрисдикції розглядати заяви України про агресію, неправомірну окупацію, відверті порушення Статуту ООН, а тому Україна прагне обійти ці обмеження юрисдикції і штучно намагається втиснути згадані порушення в юрисдикцію двох Конвенцій. (В кінці параграфів російського документа не вистачає лише образливого «бє-бє-бє, не піймаєш, не піймаєш»).

Читайте также:

Штаб ООС: За даними розвідки, 7 квітня чотирьох окупантів було знищено, 14 – поранено

Друга – на думку РФ усі порушення, про які заявляє Україна, зовсім не порушення. Ніякого тероризму, ніякого фінансування, жодних переслідувань. Це найнебезпечніша частина. З одного боку, Росія намагається перекрутити усю доказову базу. Як в радянській естрадній репризі – «Тут граємо, тут не граємо, тут пляма – рибу загортали». З іншого, намагається буквально змінити тексти конвенцій, вимагаючи їх читати так, щоб дії Росії не потрапляли під їхню дію.

Третє – на думку РФ Україна вела себе недобросовісно у спробах мирного врегулювання спору перед тим як звернутися до Суду. Тут майстерність називати біле чорним сягає апогею.

Ці маніпуляції побудовані дуже вправно. І в письмових документах і у виступах адвокатів Російської Федерації багато складної аргументації. Але навіть простого погляду на структуру цих аргументів достатньо, аби зрозуміти їхню помилковість.

Читайте также:

Луценко о контрабанде из России: “Во времена войны, для воюющей страны, я считаю это приемлемым”

Наша відповідь на заперечення РФ також викладена письмово. 14 січня цього року Україна подала свої письмові пояснення (Written Statement). 

Відразу після початку засідання він стане доступний на сайті Суду ООН. На більш, ніж 200 сторінках ми пояснюємо, у чому помилковість позиції РФ.

По-перше, РФ намагається маніпулювати судом і замість питань юрисдикції, розглядати справу по суті на власних умовах. Як я вже зазначала – це найбільша небезпека і пастка. РФ намагається сказати Суду – забудьте про тисячі сторінок доказів, подивіться лише на кілька фактів, які відібрала Росія. У сучасному світі медіа така маніпуляція часто спрацьовує. Але не має спрацювати в поважному Суді ООН. На цьому етапі Суд розглядає лише питання юрисдикції.

По-друге, ми ще раз і дуже ретельно пояснюємо у чому полягає природа спору. Говоримо про нормальне, а не штучно звужене, розуміння конвенцій. Говоримо про доречність їх застосування до нашого спору. І закликаємо розглянути цей спір по суті.

Звісно ж ми, як і раніше, терпляче і добросовісно пригадуємо як ми вели переговори з РФ і переконували їх усунути порушення.

Отже, якщо вас дуже дратуватимуть заяви РФ на сьогоднішніх слуханнях – негайно відкривайте файл з нашими письмовими поясненнями. Там вишуканою, але дуже доступною, англійською викладено, чому РФ помиляється.

Це чудовий антидот від усіх маніпуляцій, яких на цьому тижні буде багато”.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Вы знаете когда врет политик – когда у него шевелятся губы."

Выборы. ЦИК зарегистрировала список первой партии

Чи готовий Зеленський до непопулярних кроків

В Ле Бурже украинцы представили ракеты “Антарес”, “Циклон” и космический аппарат

Samsung может отказаться от гибкого смартфона — СМИ

Цифровые решения является приоритетом развития Украины – Зеленский

Сезон победившей “демократии”: в Молдову возвращается агентура Кремля

Маск удалил свой аккаунт в Twitter

Как бы вы ни любили своего питомца, его инстинкты вы не перепрошьете и его поведение вы предугадать не можете

Какое решение вынесет Конституционный суд?

Государство в смартфоне уже работает – Гройсман

МИП представило во Львове первый фильм из цикла “Как начиналась война”

Олігархічний реванш чи новаторство: як не переплутати?

Епифаний поздравил украинцев с Днем отца

Новый iPhone 11 от Apple начнут продавать в сентябре – СМИ

“Слуга народа” заберет половину Верховной Рады

Президентом Словакии официально стала Зузана Чапутова

На админгранице с Крымом будут выяснять цели поездок на материк

В Украине впервые официально отмечают День отца

Украина потенциально может оказаться убежищем для старых коррумпированных элит Молдовы, – Куса

Оскароносного Кьюбу Гудинга-младшего обвинили в домогательствах