Фото Державне бюро розслідувань викрило в одному з судів Донецької області схему уникнення від мобілізації через фіктивне розлучення та встановлення опіки над дітьми.
Як передає Укрінформ, про це повідомило ДБР.
Організатором оборудки виявився помічник судді, колишній правоохоронець. Встановлено, що за три тисячі доларів він забезпечував ухвалення судових рішень про розлучення "клієнта" та позбавлення батьківських прав його дружини. У такий спосіб встановлювався факт самостійного виховання й утримання батьком дитини віком до 18 років.
Чоловікам не треба було ні писати позовні заяви в цих справах, ні брати участі в судових засіданнях. Після оплати "послуг" вони отримували від працівника суду вже готові рішення.
Зазначається, що куплені судові ухвали безпідставно забезпечували не лише відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації чоловікам, які не мали такого права, а й давали можливість безперешкодно виїхати за кордон.
Помічник судді дістав підозру за ч. 3 ст. 332 КК (Незаконне переправлення осіб через державний кордон). Йому загрожує до дев'яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
В Офісі генерального прокурора уточнили, що підозрюваним є помічник судді Мар’їнського районного суду Донецької області. За даними слідства, діяв він за попередньою змовою з іншими працівниками суду.
Правоохоронці задокументували одержання фігурантом у вересні цього року трьох тисяч доларів, а у жовтні – 124,5 тис. грн за два судові рішення щодо розірвання шлюбу, позбавлення батьківських прав матері, встановлення факту самостійного виховання й утримання батьком неповнолітньої дитини.
Слідчі перевіряють причетність до вчинення протиправних дій працівників вказаної судової установи, зокрема її керівництва.
Як повідомляв Укрінформ, СБУ та Нацполіція ліквідували нові схеми ухилення від мобілізації, які діяли у різних регіонах України. Серед затриманих – посадовці МСЕК та лікарі ВЛК.