NewsOnline24

На Хмельниччині у 13 громадах розвиватимуть сімейний патронат

Фото На Хмельниччині 13 громад долучились до загальнонаціонального проєкту “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату”.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, сьогодні цей проєкт презентували для представників служб у справах дітей, очільників громад та патронатних вихователів області.

За словами директорки Хмельницького обласного центру соціальних служб Тетяни Власюк, 13 громад з регіону пройшли конкурсний відбір і потрапили до майже двох сотень громад з усієї України, які отримають матеріальну, інформаційну та консультаційну підтримку для роботи патронатних сімей.

“На Хмельниччині через війну зараз складна ситуація з патронатними сім'ями. Маємо лише три діючі патронатні сім’ї, ще одна — на “простої” у зв'язку з тим, що помічник вихователя мобілізований, і дві — потенційно готові працювати. При цьому у складних життєвих обставинах перебуває близько 5000 дітей. Вони потребують влаштування не до інституційних закладів, а у безпечне сімейне середовище, де їм забезпечать належний догляд та реабілітацію”, — прокоментувала Власюк.

Вона зазначила, що сімейний патронат — це оплачувана комплексна послуга, завдяки якій діти перебувають вдома у професійних вихователів, залишаючись у своїй громаді та зберігаючи контакти з родичами. Таке влаштування тимчасове — поки біологічні батьки долають скруту або на час пошуку нової родини.

Досвідом на презентації проєкту поділилась добровільна помічниця патронатного вихователя Валентина Бендюжко із Городоцької громади.

На Хмельниччині у 13 громадах розвиватимуть сімейний патронат / Фото: Лілія Коцюк, Укрінформ

“В нашій сім'ї, крім власної дитини, є одна під патронатом. І так співпало, що сьогодні приймаємо ще одну таку дитину. Ми переконались, що патронатна сім'я дуже важлива, а вихователі повинні бути дуже вмотивованими. Тому що велика частина дітей нині не захищена життєвими обставинами, потерпають від болю, страху й насильства”, — сказала жінка.

Як повідомляв Укрінформ, у проєкті “Родина для кожної дитини” візьмуть участь 184 громади.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version