USD28.2033

На Вінниччині нарешті прийняли нову програму «Питна вода»

19 липня на позачерговому засіданні постійної комісії обласної Ради з питань з будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури депутати погодили проєкт рішення «Про програму «Питна вода» Вінницької області на 2021-2025 роки».  Участь у засіданні комісії взяв заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач.

Голова комісії Андрій Ковальов повідомив, що позачергове засідання комісії ініціював голова обласної Ради Вячеслав Соколовий – щоб депутати встигнули вчасно розглянути проєкт програми й відповідно ухвалили його на найближчій сесії обласної Ради.

Програму на засіданні комісії представила начальник управління розвитку територій та інфраструктури облдержадміністрації Марія Зонова.

– Основною метою програми, окрім фізичного задоволення потреб усіх категорій споживачів безпечною і якісною водою та розбудови системи централізованого водопостачання, є все ж таки перехід від децентралізованих джерел водопостачання до централізованих. І ми зараз говоримо не про великі населені пункти, а про сільські населені пункти, де є проблема зникнення води з водоносних горизонтів, – зокрема, зазначила Марія Зонова. –  Пропонуємо будувати, реконструювати мережі, споруди, обладнання, здійснювати заміну обладнання, проводити реконструкцію, здійснювати інші заходи, що покращить технічний і економічний стан підприємств.

Читайте также:

Волонтери розповіли про умови безкоштовної видачі окулярів.

Пропозиції до програми, напрацьовані робочою групою обласної Ради, представив начальник управління з питань майнових та орендних відносин, будівництва, інфраструктури та ЖКГ виконавчого апарату обласної Ради Василь Броварник. Нагадаємо, робоча група з напрацювань пропозиції до програми «Питна вода» була створена розпорядженням голови обласної Ради. Її очолив голова профільної комісії Андрій Ковальов.

– Нами у складі у робочої групи було опрацьовано досить багато матеріалу, узагальнень, доповнень, змін. За результатами усіх вижитих заходів і робочих поїздок в узагальненій програмі пропонується три базові механізми реалізації. Це надання безповоротної допомоги громадам. Надання бюджетних позичок на пільгових умовах. І ми в обов’язковому порядку пропонуємо фінансування спеціалізованих наукових досліджень у сфері водних ресурсів та питного водопостачання, яке пропонуємо розпочати уже з 2021 року, – зазначив Василь Броварник.

Читайте также:

Впродовж минулої доби на території Вінницької області виявили 21 випадок COVID-19

Він також проінформував, що пропозиціями до програми в тексті документу закріплюється така пріоритетність використання водних ресурсів на території області. Як пріоритет №1 –  перевага повинна надаватися задоволенню потреб населення в питній воді. На другому місці за пріоритетністю – забезпеченість водою сільського господарства, насамперед тваринництва, зрошувального землеробства, кормовиробництва і овочівництва. Третє місце посідає водозабезпечення промисловості, енергетики, транспорту.

Читайте также:

Вода на вінницьких пляжах придатна для купання

– При цьому слід забезпечити економне і раціональне забезпечення водних ресурсів, особливо у безводних і маловодних регіонах, – уточнив Василь Броварник.

Ресурсне забезпечення програми передбачає залучення фінансування з обласного та місцевих бюджетів загалом на суму 40,8 млн грн. Як джерело фінансування пропонується також додати державний бюджет, позаяк Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт «Про загальнодержавну цільову і соціальну програму «Питна вода України» на 2022-2026 роки», очікуване фінансування з держбюджету 16,9 млн грн.

На відміну від попередньої програми, у цій частка співфінансування для громад при кредитуванні зменшується  із 50% до 10%.

– Новим у цій програмі є водовідведення, такого раніше не було. Також для громад з’являється можливість отримувати кошти на безповоротній основі, – прокоментував голова постійної комісії Андрій Ковальов. –  Після створення робочої групи, ми побачили велику проблему – фактично про усі наші джерела водопостачання у нас дуже мало аналітичної інформації, на підставі якої ми можемо робити висновки щодо пріоритетності. Тому ми на цьому акцентували й дали можливість в цій програмі на розробку науково-аналітичних матеріалів, дослідження будуть проведені на території області. У цій програмі ми також зазначили чіткий КРІ. Тобто програма чітко визначає показники, скільки мереж, скільки конкретно заходів з кожного напряму має бути проведено. Рік минув – і ми чітко будемо бачити, чи виконані усі наші заплановані заходи. Раніше так виконання програми ніхто не аналізував. Зараз провели аналіз попередньої програми – виконано і профінансовано було лише 32% усіх заходів.

За словами голови комісії, у програмі також прописаний чіткий механізм подачі документів і дедлайни. Це допоможе представникам громади одразу отримати повну інформацію по програмі.

На комісії депутати погодили пропоновану і доповнену пропозиціями робочої групи обласної Ради програму «Питна вода».

Загалом на комісії було розглянуто три питання порядку денного.

З протоколом та висновками постійної комісії з питань інвестицій, стратегічного розвитку та місцевого самоврядування можна ознайомитися на сайті обласної Ради у розділі «Документи».

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "У людей (народов) не имеющих недостатков очень мало достоинств.
  "

  © Авраам Линкольн

  До акції “Вакцинуйся. Збережи життя” долучилось понад 7 тисяч вінничан

  Закон про деолігархізацію доведеться переголосовувати через юридичну колізію – Железняк

  Почти 7,3 тысячи учеников за сутки отправили на самоизоляцию – Кузин

  Чемпіон Європи з джиу-джитсу став двірником у Херсоні. ВІДЕО

  Донбасс. Бывших военных ВСУ и сотрудника СБУ подозревают в пытках проукраинских пленных

  Хроники государственного идиотизма: ищут пожарные, ищет милиция…

  Meizu представила новые флагманские смартфоны

  Покушение на Шефира. Пули произведены в Венгрии, расследовать помогут США – МВД

  У вінницьких закладах охорони здоров’я та комунальних підприємствах планують встановити сонячні електростанції

  У Вінницькі області за минулу добу зафіксували 147 випадків COVID-19

  Бутусов: Киллер, стрелявший по Шефиру оставил ценные улики

  Украинцев приглашают участвовать в исследовании лекарств против COVID-19

  У приватні руки на 10 років віддали 3 га землі на Трухановому острові: що там буде

  Число киберинцидентов во время учений «Объединенные усилия-2021» выросло в разы – СНБО

  “Що це за х..ня?!”: “слуги народу” обурені неголосуванням Веніславського за “спецпроцедуру” розгляду закону про олігархів

  Разумков говорит, что его не пригласили на совещание Слуги народа в Трускавце

  Виктор Небоженко: Пока Зеленский ездил в США страна была без “головы” 

  Разумков не связывает покушение на Шефира с борьбой с олигархами

  В Украине выявили 9 058 новых случаев коронавируса

  Українці зможуть скористатися новою революційною функцією в “Дії”