NewsOnline24

На Закарпатті затримали членів шахрайського колцентру: ошукали громадян ЄС на мільйони гривень

Фото Правоохоронці затримали на Закарпатті організатора та 18 учасників шахрайського колцентру, які ошукали громадян країн ЄС на мільйони гривень.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба Офісу генпрокурора.

Як зазначається, затримано організатора – 29-річного жителя Кривого Рогу, а також 18 учасників, які є мешканцями Закарпаття.

Їм повідомили про підозру у створенні злочинної організації та участі у ній, а також у шахрайстві в особливо великих розмірах.

За даними слідства, учасники організації в орендованому приміщенні створили сall-центр, облаштували його комп'ютерною технікою з відповідним програмним забезпеченням та сформували клієнтську базу.

«Працівники» центру представлялися співробітниками банків, вводили потерпілих в оману та одержували доступ до їхніх рахунків. Після цього виводили кошти на підконтрольних осіб і отримували можливість розпоряджатися ними на власний розсуд.

Наразі встановлено 17 потерпілих – громадян країн ЄС. Сума завданих їм збитків становить понад 13 млн грн.

Водночас перевіряється інформація щодо інших осіб, які постраждали від шахрайських дій. За оперативними даними, загальна сума матеріальної шкоди може становити близько 1 млн доларів.

Правоохоронці провели близько 40 санкціонованих обшуків на території Ужгородського та Мукачівського районів на Закарпатті, а також в Дніпропетровській області. Вилучили сотні одиниць техніки, банківські картки, чорнові записи, 50 тис доларів готівки і 12 автомобілів.

Наразі організатору, співорганізаторам та адміністратору call-центру обрано безальтернативні запобіжні заходи – тримання під вартою. Клопотання про арешт інших підозрюваних перебувають на розгляді у суді.

Нагадаємо, раніше Національна поліція викрила мережу шахрайських колцентрів, учасники якої під приводом інвестування у криптовалюту ошукували громадян України, Молдови, Казахстану та країн Європейського Союзу.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version