USD28.2033

На зустрічі з бізнесом президент пообіцяв дотиснути податок на виведений капітал

На зустрічі з бізнесом президент пообіцяв дотиснути податок на виведений капітал

Мої нотатки зі вчорашньої, 31 жовтня, зустрічі президента з бізнесом, максимально близько до тексту, без особистих оцінок.

Цього року це вже третя зустріч президента з бізнесом у такому форматі. Кілька сотень керівників підприємств в основному представляють провідні бізнес-асоціації: СУП, EBA, AmCham.

Президент почав вступну промову з того, що Україна піднялася на п'ять сходинок у рейтингу Світового банку Doing Business, посівши 71 місце. Найбільший прогрес за рік – за категоріями “міжнародна торгівля” та “виконання контрактів”. Загалом із 2014 року країна піднялася на 41 позицію.

На зустрічі з бізнесом президент пообіцяв дотиснути податок на виведений капітал

Наша мета – топ-30, наголосив Порошенко та вказав, що найбільше відставання за категорією “підключення до електромереж”, а нещодавно прийнятий кодекс про банкрутство суттєво покращить позицію лише в рейтингу наступного року.

Під оплески учасників зустрічі президент підписав два законопроекти, спрямовані на відновлення кредитування та збільшення прозорості управління державними банками (які сьогодні складають більше половини банківської системи). Третій законопроект, підписаний услід за ними, був названий “Маски шоу стоп-2” і присвячений механізмам притягнення до відповідальності правоохоронців за незаконне відкриття кримінальних справ.

Далі Порошенко коротко зупинився на законопроекті про національне бюро фінансових розслідувань, зазначивши, що найближчим часом внесе його як невідкладний, але буде важко подолати, за його висловом, “міжфракційне лобі силовиків, які втрачають доїльний апарат”. Після цього він перейшов до найочікуванішого питання про податок на виведений капітал.

ПнВК стимулює інвестиції і є ключовою реформою економічного зростання, підкреслив Порошенко, й ми досягли порозуміння з МВФ, із урахуванням ризиків та необхідності компенсаторів. Оскільки ПнВК активно лобіює бізнес, варто залучити представників асоціацій до переговорів із МВФ. “Для нас це стало певним символом, і ми не відійдемо від цієї позиції, – заявив президент, – хоча політика є мистецтвом можливого”. Ми дотиснули угоду про асоціацію з ЄС, безвіз та автокефалію, сказав він, дотиснемо й ПнВК.

Читайте также:

Россия на правильном пути. Осталось выйти еще из ООН и других мировых организаций

Далі президент пройшовся своєю політичною конкуренткою, нагадавши, що рівно 10 років виповнилося із підписання 31.10.2008 українським урядом меморандуму з МВФ про вирівнювання ціни на газ, а керівництво уряду тоді було “cherchez la femme”. Після цього він наголосив, що Україна фактично стала частиною європейського ринку праці, тож нестача робочої сили, на яку скаржаться підприємці, вимагає підвищення зарплат. Хоча, підкреслив Порошенко, баланс в’їзду-виїзду українців (еміграційні втрати) за 2017 рік складає 200 тисяч осіб, цього року цифра буде більша. Тому, наголосив він, ПнВК має і соціальне значення – це інвестиції в робочі місця.

На нас очікує тривале економічне зростання, заявив президент, але є політичні ризики, які він назвав “тайфуном оскаженілого популізму” та “наркотиками, що популярніші за ліки”. Обіцянки в рази зменшити тарифи на газ чи запровадити іпотеку під 3% схожі на мою необережну обіцянку завершити війну за кілька тижнів, сказав Порошенко, і я за це вибачився не лише тому, що це була моя помилка, але й щоб моя помилка стала уроком для всіх.

Читайте также:

Які санкції болючіше вдарять по Росії?

У блискучому виступі Катерина Глазкова, виконавча директорка Спілки українських підприємців –  СУП, подякувала за позицію щодо ПнВК і наголосила на спалаху рейдерства, зокрема в земельних відносинах. Вона перелічила пункти програми СУП щодо поліпшення рейтингу Doing Business: лібералізація касових операцій, єдина процедура підключення до електромереж, єдине вікно на митниці, єдиний рахунок для сплати податків і зборів, скасування пайового внеску в будівництві, медіація, а також скасування цінового регулювання на послуги нотаріусів (у мене вже є legal opinion, відреагував президент, я внесу законопроект).

На зустрічі з бізнесом президент пообіцяв дотиснути податок на виведений капітал

Що ж до ПнВК, підкреслила Катерина, то 72% членів СУП назвали його ключовим чинником, а більше половини – пріоритетом реформ. Бізнес готовий запропонувати в ролі “фінансової подушки” авансовий платіж із ПнВК у розмірі 50% від податку на прибуток минулого року, наголосила вона, а це 45 млрд гривень. Наостанок Катерина похвалила інспекційну реформу, але підкреслила, що до неї мусять приєднатися всі інспекційні органи, насамперед ДФС.

Читайте также:

Поступление-2018: в МОН озвучили самую престижную специальность

Президент Американської торговельної палати в Україні Енді Гундер перелічив значну кількість необхідних секторальних реформ і зупинився на проблемі нестачі рухомого складу Укрзалізниці, що не дозволяє аграріям експортувати продукцію. Його підтримала виконавча директорка Європейської бізнес асоціації (EBA) Ганна Дерев'янко. В інтенсивній дискусії за участю Порошенка та в. о. голови правління Укрзалізниці Євгена Кравцова прозвучало, що УЗ покриває прибутками вантажних перевезень збитки пасажирських, тож залучення приватної тяги залишить УЗ зі збитками, які доведеться покривати збільшенням пасажирських тарифів – “на це в мене немає політичної волі”, заявив президент, але запропонував замість приватної тяги розробити механізми залучення до УЗ приватного капіталу. Учасники дискусії поскаржилися на те, що закон про залізничний транспорт не набрав голосів у парламенті.

Далі Ганна Дерев’янко зупинилася на проблемі автомобільних перевезень: Польща вдвічі зменшила кількість дозволів, потрібен дипломатичний тиск. Після цього вона перейшла до проблеми фіскалізації (іншими словами, витіснення тіньової економіки): касові апарати, безготівкові розрахунки, порушення в електронній комерції тощо. Президент підтримав фіскалізацію та наголосив на спротиві популістів.

На зустрічі з бізнесом президент пообіцяв дотиснути податок на виведений капітал

Далі вже вкотре відбулася інтенсивна й гостра публічна дискусія щодо ПнВК (таке буває на кожній подібній зустрічі). Чи є в залі противники ПнВК, вкотре риторично запитав президент, підніміть руки, не бійтеся. Переконаймо EBA, щоб переконати МВФ, сказав він. Дискусія продовжувалася в дуже різкій тональності. У результаті Порошенко запропонував пов’язати питання фіскалізації та ПнВК: хочете перше, то підтримайте друге.

У подальших виступах прозвучало ще декілька важливих секторальних проблем: нелегальні АЗС і торгівля нелегальним пальним, спроба законодавчо розхитати аптечний ринок задля підтримки обороту фальшивих ліків, прозорий архітектурно-будівельний контроль тощо.

Зустріч тривала більше двох годин, у першому ряду сиділи міністри та керівники інших центральних органів влади, часом брали слово для реплік. Загалом, на мій погляд, тональність була позитивна, незважаючи на незадоволення бізнесу темпом реформ, а рівень конкретики був доволі високим. Принаймні цю зустріч не можна порівняти з першою цьогорічною навесні, яка вся проходила на підвищених тонах в атмосфері напруженого протистояння. Більше особистих оцінок у цьому дописі не даватиму. Відбувається повільне, але поступове витискання організованими підприємцями кращих умов для ведення бізнесу. Як і має бути.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В управлении государством главное – соблюдать все формальности, а на мораль можно и не обращать внимания. "

© Марк Твен
Бесплатка — Доска бесплатных объявлений в Украине

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Україна сама дає підстави Заходу для пом’якшення санкцій проти Росії – Снєгирьов

“Неприемлемо”: Украина отреагировала на обострение в секторе Газа

Чому націоналізм не може загрожувати світу

НАБУ открыло дело по заявлению против Яценюка и Петренко

Штаб ООС: окупанти здійснили вогневі нальоти поблизу Троїцького та хутора Вільний

Выборы президента: за кого проголосовали бы украинцы – опрос

Региональной мафия получила открытое политическое и процессуальное прикрытие сверху – мнение

Кибербезопасность на выборах: в ЦИК планируют новое подразделение

У Путина публично заговорили о захвате новых украинских территорий: Ждите «ОНР» и «ХНР»

Имитация борьбы с контрабандой – очередная попытка власти набить свои карманы

Какие партии сейчас прошли бы в Раду: социологический опрос

Премьер спрятал сына в Крыму, чтобы замять дело о коррупции: сенсационное признание

Феномен Трампа колись іще доведеться дослідити – Магера

В Словакии впервые обвинили гражданина в войне против Украины

Приспешник Путина выдумал сказку о «русском мире»: В пьяной радости присвоили Украину

О чем молчит НАБУ: Филатова “слили” Нацполиции

КБ Луч показало “ночной” вариант ракетного комплекса Корсар: фото

Россия все больше загоняет себя в изоляцию: в ООН сделали громкое заявление

Полторак: Никакого договора с Турцией об ударных дронах нет

Як слід покарати колаборантів за участь у псевдовиборах в ОРДЛО