USD28.2033

“Найбільш виразний вплив справив Рейган”. Чого мене навчили американські президенти

"Найбільш виразний вплив справив Рейган". Чого мене навчили американські президенти

…Звичайно, я не буду переказувати всіх вражень від політиків, яких застала, починаючи з Ніксона. Але найбільш виразний вплив справив, звісно, Рейган. І не лише голлівудською фактурою. Я була ще школяркою. Треба пам’ятати, якою була вакханалія навколо Америки в тодішній пресі.

В одному з матеріалів мене дуже вразила його фраза: «Радянський Союз — це імперія зла». І хоч я не була в повному сенсі радянською дитиною, бо виховувалася в традиціях сім’ї, яка була мінімально інтегрована з владою, причому подекуди це була принципова віддаленість, все одно мене це зачепило. Я подумала: це вже занадто!.. І минуло немало часу, поки я усвідомлено зрозуміла — наскільки він був правий.

Потім було ще немало сюжетів. Уже коли я почала працювати в журналістиці, то пригадую своє відрядження в пулі, який висвітлював державний візит президента Леоніда Кравчука в Сполучені Штати Америки, і першу велику прес-конференцію, і перше моє запитання тодішньому президенту Сполучених Штатів… Пригадую, коли ми стояли на галявині біля Білого дому в очікуванні масштабної прес-конференції, повз нас хтось зі службовців проносив кота. І від цього залишилося враження: я знала, що кота звати Сокс. Спостерігаючи за іноземними колегами, помітила, що деякі з них не знали, де міститься Україна… Україна Incognita.

Читайте также:

Мовчання Трампа і американські уроки Порошенка

Моє відкриття Америки — не «одноповерхової», а Нью-Йорка, звісно, і праця поруч із такими видатними журналістами, як тодішній керівник корпункту Reuters Рон Попески, дуже багатьма зірками… Шкода, що потім, у міру того, як Україна реально збилася зі свого шляху, почала «блукати серед трьох сосен», блискучі зірки західної журналістики перемістилися в інші краї. Це великий показник. Так, як високопородні риби водяться лише в екологічно безпечних середовищах. Або коли відбувається вже велика турбулентність, війна, загрози… Цим ми, звичайно, постачили світ аж надміру.

Другий штрих був пов’язаний саме із Бушем-старшим. Мене, знову-таки, дуже вразила його фраза. Він сказав (не знаю, чи йшлося про лабрадора Саллі, який тепер так зворушливо проводжає свого друга), — але фраза була така: «Мій собака розуміється на зовнішній політиці більше, ніж Клінтон». Я знову-таки подумала: ну, це вже занадто!.. Минуло немало часу, поки я зрозуміла, дивлячись навіть на свого Річика, що в його поведінці є більше якоїсь осмисленості, ніж у деяких політиків, які нас оточують…

Читайте также:

Портников: Прагнення відправити у відставку Парубія – не стільки про владу, скільки про реванш і хаос

А щодо різкої фрази Буша, зрештою, хіба не стало очевидним — наскільки він був правий! Саме на правління тодішніх, здавалося б, таких сучасних і милих, як Клінтон і, зрештою, як і Обама, припало безконтрольне агресивне розростання «метастазів», які пускала Росія по всьому світу. Дійшло до того, що почала втручатися у президентські вибори в самій цитаделі демократії.

У політику Буш-старший прийшов з посади директора ЦРУ. Хоч і не закономірність, але один із британських політиків якось сказав, що пристойні люди часто приходять у політику з розвідки. Звичайно, він не мав на увазі «завклубом з ГДР».

…Ці два штришки — показник моєї особистої «звірки» з тими безкомпромісними поглядами. І приклад особливого стилю — як без надмірної політкоректності називати речі своїми іменами.

Спасибі. І Боже, храни Америку.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Кличко поставил под удар жизни сотен людей: “От Киева вообще ничего не останется!”, подробности скандала

Привычка к протесту может иметь столь же глубоко невротический характер, сколь и привычка к покорности – политический психолог

С Порошенко жестоко поквитались на прогулке: “Петя, ты же клялся…”

Коломойский и Зеленский выпившие звонили Вакарчуку для троллинга

О “феномене шаурмы” в украинской политике

Зеленский рассказал, кого будет поддерживать в первую очередь: «Среди них я был недавно»

Рейган vs Зеленский

Коломойский: Аваков всех устраивает

Новим президентом Литви став незалежний кандидат

«Чтоб было, чем заняться в тюрьме»: Порошенко отправился за покупками и привел украинцев в ярость

Не успел Лондон отойти от падения премьер-министра Терезы Мэй, как Британия немедленно погрузилась в очередную политическую войну

Зеленский сообщил, куда переедет Администрация президента: “Энергетически сильное место”

Зеленский поразил мощным заявлением о своих противниках: «Не боюсь»

Хуан Гуайдо инициировал официальные переговоры с Николасом Мадуро

Трибунал ООН вынес жесткий приговор Путину! Теперь не отвертится! Подробности громкого решения

Окупанти стягують до Станиці Луганської живу силу і бронетехніку – Права Справа

Что ждет Украину? Главный враг Путина внезапно заговорил! Отставка Суркова обрастает деталями

Коломойский предложил США и ЕС списать долги Украине

Вакарчук оказался марионеткой Порошенко, появилось доказательство: «Кто платит, тот девочек и танцует»

Блицкриг Зеленского провалился, – Руслан Бортник