USD28.2033

Нардепка: РНБО “забула” ввести санкції проти 40 російських імен і компаній

Нардепка: РНБО "забула" ввести санкції проти 40 російських імен і компаній

У квітні Міністерство фінансів США ввело нові санкції проти низки російських компаній та олігархів. Того ж дня президент України написав на своїй сторінці Facebook: “Очікую від Ради національної безпеки і оборони України вже ближчим часом на комплексні пропозиції щодо синхронізації українського та американського санкційних режимів”.

Трошки пізніше – в липні – Європейський союз ввів санкції проти шести російських компаній, що будували Кримський міст. Президент їх теж привітав і звернувся цього разу до МЗС із дорученням “посилити роботу щодо подальшого ужорсточення санкцій проти російського агресора та будь-яких фізичних чи юридичних осіб, які пов'язані зі спробою анексії та тимчасової окупації українського Криму”.

Однак якщо погортати не лише заяви глави держави, але і його укази про введення санкцій, то можна діагностовувати серйозну розсинхронізацію зі списками наших іноземних партнерів.

Журналістка Валентина Самар і журналісти із Центру журналістських розслідувань звернули нашу увагу, що з українських списків випало 40 імен і компаній, причетних до окупації Криму і війни на Донбасі, які є в американських списках. Вже кілька місяців вони намагаються з'ясувати причини такої вибірковості.

Найпершим “непотраплянням” до списку звернув на себе увагу Сергія Лещенка один із найближчих соратників Путіна, спаринг-партнер із дзюдо, який побудував Керченський міст і зробив президентові РФ іще багато різних послуг, Аркадій Ротенберг. Після публічного розголосу його таки додали до уркаїнського пакету. Однак на відміну від США, РНБО завбачливо оминула увагою належні йому та пов'язані з його іменем компанії, що безпосередньо причетні до незаконних окупаційних дій Росії.

Читач може легко це перевірити. У США є спеціальний сайт https://sanctionssearch.ofac.treas.gov, де за допомогою дружнього до користувача функціоналу на перевірку особи витратите приблизно 9 секунд. Окрім пошуку особи за прізвищем або найменуванням компанії, також отримаєте інформацію про місце реєстрації, пов'язаних осіб або пов'язані компанії.

Українські санкційні списки виявилися не лише вибірковими, але й важчими до роботи з ними (можливо, це пов'язані речі). Для того, щоб здійснити перевірку, необхідно спочатку знайти списки. Краще обрати сайт Верховної Ради, де опубліковано Рішення РНБО із двома додатками (один для фізичних, інший – для юридичних осіб), які необхідно вивантажити на свій ПК. Після того, як ви витратили час на те, щоб упевнитися в тому, що ваш документ хоча б актуальний (адже є декілька версій, які опубліковані на сайті РНБО), можна братися до роботи. Через стандартний пошук документом знаходимо потрібну особу (або не знаходимо, як і сталося вже у 40 випадках). Якщо все таки вдалося знайти, отримуємо значно скромнішу за обсягом інформацію: ПІБ, рік і місце народження, вид санкцій. І все. Жодних посилань і можливостей співставити окрему людину й компанії, які можуть бути в її власності. Саме такий механізм пошуку сприяє тому, що компанії Ротенберга досі несправедливо обділені увагою РНБО. Чи все таки є інша мотивація?

Читайте также:

В Україні відключили популярний телеканал: подробиці

Дізнавшись про таку вибірковість, ми звернулися до арезидента за роз'ясненнями, як така ситуація могла виникнути. Голова його адміністрації у відповіді до нас “увімкнув переадресацію” на РНБО.

У свою чергу РНБО не змогла самостійно знайти відпоівді, де загубилися 26 імен (ми надсилали звернення в липні, пізніше додалося ще 14), і переадресувала КМУ та СБУ, щоб вони “ґрунтовно дослідили”.

Цей футбол викликає багато питань. Стаття 5 Закону України “Про санкції” чітко говорить, що пропозиції щодо санкцій, як і кінцеве рішення, – зона відповідальності РНБО, а отже кому, як не їм “ґрунтовно досліджувати” й відповідати за прогалини у списках.

Загалом дивно, що політика “синхронізації” санкцій є спробою рухатися за міжнародними партнерами, а не навпаки. Саме Україна мала би бути лідером із пропозицій та відстоювання міжнародних санкції за наш Крим і наш Донбас.

Поки писала блог, у КМУ вирішили дещо перехопити ініціативу й унести пропозицію щодо включення до списку санкцій компаній, пов'язаних із будівництвом Керченського мосту (всього 19 юридичних осіб), однак очевидним є те, що й цього недостатньо, адже загальний список виявлених журналістами й нами осіб, яких “забула” РНБО, перевищив 40. Словом, далі буде…

Читайте также:

Будьте бдительны: украинские аптеки заполонили поддельные лекарства

Список “забудьків”

Фізичні особи

Андрій Білютін – менеджер із розвитку бізнесу концерну “Калашников”.

В'ячеслав Вікторович Володін – голова Державної думи РФ, на час накладення санкцій США 2014 року – перший заступник керівника адміністрації президента РФ.

Євген Петрович Грабчак – директор департаменту міністерства енергетики.

Олексій Олексійович Громов – перший заступник керівника адміністрації президента РФ.

Віктор Петрович Іванов – екс-директор Федеральної служби з контролю за оборотом наркотиків.

Кирило Михайлович Ковальчук – президент “Національної медіа-групи” та племінник основного акціонера банку “Росія” Юрія Ковальчука.

Володимир Ігорович Кожин – до 2014-го був керівником справами президента РФ, помічник президента РФ із питань військово-технічного співробітництва (2014-2018).

Дмитро Миколайович Козак – віце-прем'єр-міністр уряду РФ.

Петро Вікторович Колбін – мільйонер і друг Путіна.

Дмитро Олексійович Лебедєв – член Ради директорів акціонерного банку “Росія”.

Дмитро Флерович Мансуров – партнер Юрія Ковальчука по АБ “Росія”, член Ради директорів АБ “Росія” та “Національної медіа-групи”.

Читайте также:

У Гельсінкі Путін підтвердив технологічне відставання Росії – Яременко

Олег Олександрович Мінаєв – 20 грудня 2016 року внесений до американський списку санкцій поряд із топ-менеджерами банку “Росія”.

Євген Олексійович Муров – голова Федеральної служби охорони.

Сергій Омельченко – головний фахівець експортного відділу концерну “Калашников”.

Віктор Павлович Перевалов – співзасновник та генеральний директор ЗАО “ВАД”.

Ольга Володимирівна Плаксіна – голова холдингу “ИФД КапиталЪ”.

Євген Вікторович Пригожин – “ресторатор Путіна”, власник фабрики тролів в Ольгино і фінансист ПВК Вагнера, Санкції США щодо Пригожина були введені за надання фінансової підтримки “Агентству интернет-исследований”, яке обвинувачується у втручанні у вибори в США 2016-го.

Ігор Іванович Сєчін – президент державної нафтової компанії “Роснефть”.

Владислав Юрійович Сурков – помічник президента РФ.

Олег Усачов – партнер Геннадія Тимченка.

Андрій Олександрович Фурсенко – помічник Путіна (з 2012 року), чинник державний радник РФ 1-ого рангу.

Сергій Вікторович Чемезов – генеральний директор корпорації “Ростех”, генерал-полковник, член бюро Вищої ради партії “Единая Россия”.

Володимир Іванович Якунін – екс-президент компанії “Российские железные дороги”, яка забезпечувала постачання зброї російським окупантам і колаборантам ОРДЛО.

Юридичні особи

ТОВ “СГМ-Мост” – дочірня компанія ТОВ “Стройгазмонтаж” Ротенберга, генеральний підрядник будівництва мосту, засноване у 2015 році спеціально для управління проекту будівництва мосту через Керченську протоку. Програма санкцій США: UKRAINE-EO13685.

Група компаній “СМТ-К” -пороми компанії працюють на лінії Керч-Кавказ.

Група компаній “Совфрахт-Совмортранс” – відома своїм сприянням окупації і закріпленню Росії в Криму. Пороми компаній “Совфрахт” доставляли російських військових, техніку і паливо до Криму, а її баржі-понтони в порушення санкцій доставили в Севастополь і Феодосію турбіни компанії Siemens.

Зокрема керівна компанія “Совфрахт”, ВАТ “Совфрахт”, ЗАТ “Совмортранс”

Компанії, пов'язані з російським олігархом Олегом Дерипаскою (особа, до якої США застосовують персональні санкції):

– Basic Element (“Базовый элемент”);

– агрохолдинг “Кубань”;

– B-FINANCE LTD EN+ GROUP PLC UKRAINE;

– група “Газ”

Компанії, пов'язані з російським олігархом Генадієм Тимченком (особа, до якої застосовують персональні санкції США та РНБОУ):

– Volga Group, Volga Group Investments, Volga Resources;

– ТОВ “Сахатранс”;

– ТОВ “Авиагрупп”;

– ТОВ “Авиагрупп Север”;

– холдинг “Стройтрансгаз”;

– ПАТ “Стройтрансгаз”

– ТОВ “Стройтрансгаз”;

– ТОВ “Стройтрансгаз-М”;

– ПАТ “Силові машини” – компанія, що належить Олексієві Мордашову (внесено до переліку фізичних осіб, до яких застосовано персональні санкції США та РНБОУ).

А також:

ООО “Коксохимтранс”.

ООО “Солид” (“Solid Ltd”, Новоросійськ).

ООО “Росхимтрейд” (Темрюк).

ООО “Крымская первая страховая компания”.

ООО “СТГ-Эко”.

ООО “Дорожная строительная компания “ДСК”.

ФАУ “Главгосэкспертиза России”.

ООО “Агентство интернет исследований”.

АО Банк “Российская финансовая корпорация” (“дочка” АО “Рособоронэкспорт”, московський банк, орієнтований на обслуговування корпоративних клієнтів і контрагентів держкорпорації “Ростех”).

Инвестиционная компания “Аброс” (“дочка” банку “Россия”, який контролює Юрій Ковальчук).

АО НПО “Базальт” (концерн держкорпорації “Ростех”).

ОАО “Уранис-Радиосистемы”.

АО “Ялтинская киностудия”.

“Азия Банк”.

ОАО “Катод”.

АО “ВТБ Регистратор”.

ЗАО “ВТБ Спецдепозитарий”.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"К сожалению, понятия хороший человек и хороший политик далеко не одно и то же."

© Антон Савин
Бесплатка — Доска бесплатных объявлений в Украине

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Донбасские псевдореспублики ярко доказали свою оккупационную сущность

Депутатом бути не зміг, а президентом – залюбки?

15 сентября может войти в историю украинской юриспруденции как день правовой капитуляции Украины перед Россией, – юрист

Занадто відкрите суспільство та його вороги: коріння євроскептицизму в Європі

А ведь они защищают ее никчемную жизнь: экс-нардеп жестоко унизила украинских героев

Росія загрожує всім, тож і шлях до безпеки – спільний

Экс-жена Демчины подала свою кандидатуру на должность судьи Антикоррупционного суда

Верховная Рада приняла постановление по Сенцову: теперь его судьбу должны будут решить в Норвегии

Працевлаштування учасників бойових дій повинно стати ключовим завданням нашої влади – юрист

Сидеть на двух стульях невозможно: эксперт разоблачил Тимошенко, указав на ее некомпетентность

Подписи уже собраны: Шахов раскрыл правду о снятии депутатской неприкосновенности

Сенченко: Порошенко готовится оседлать игрушечного патриотического коня

Манипуляции и затыкание дыр: Евгений Рыбчинский раскрыл правду о повышении цен на газ

Сейчас любое подорожание газа и отопления губительно – журналист

Життєдайні сили нації висмоктуються купкою промосковських негідників – історик

Как разворачивается шпионско-дипломатический скандал между Укрианой и Беларусью

Снєгирьов: Україна поступово втрачає контроль над Азовським морем, як свого часу втратила його і над Кримом

Для чего вы, товарищ Енин, лепите заведомое фуфло? – журналист про дело Тунгоева

Вінничан запрошують навчитись плавати на драгонботах

На похоронах українських солдат Порошенко, схоже, надає перевагу не бувати – дипломат