USD28.2033

Натільна електроніка: одяг, покликаний рятувати життя (ФОТО)

Давні греки називали її “святою хворобою”. На епілепсію хворіють близько 50 мільйонів людей у світі; за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я – це найбільш поширене із серйозних захворювань мозку.

Про це пише ВВС Україна.

Діагностувати епілепсію непросто – для цього треба зафіксувати напад у той час, коли пацієнт підключений до електроенцефалографа.

“Існують дуже різні симптоми епілепсії; крім того, кожен різновид епілептичних розладів по-своєму реагує на різні методи терапії”, – каже доктор Вінсент Наварро, невролог з паризького госпіталю Пітьє-Сальпетрієр.

“Напади стаються нерегулярно, а отже, рідко коли вдається зафіксувати напад під час стандартної електроенцефалограми (ЕЕГ), яка триває від 20 хвилин до години”, – розповідає він.

“І, нарешті, приблизно у 20% випадків епілептичний характер приписується явищам не епілептичного походження – наприклад, втрата свідомості може мати кардіологічну чи психіатричну причину”.

Зараз госпіталь працює з ініціативною групою, чий винахід, як сподіваються медики, полегшить і прискорить діагностування епілепсії.

“Спробуйте розслабитись”: пацієнтку приєднують до електроенцефалографа

Замість під’єднуватися до громіздкого апарату з купою дротів, пацієнти зможуть просто носити футболку і шапочку з біометричними сенсорами, покази яких автоматично передаються на смартфон.

“Замість стаціонарних комп’ютерів, які вимагають від пацієнтів постільного режиму, ми зможемо користуватися смартфонами, які передають дані через бездротове з’єднання”, – розповідає П’єр Форньє, генеральний директор компанії Bioserenity, розробника системи Wemu.

“Мета лікаря – відобразити електронну мозкову діяльність пацієнта у формі електроенцефалограми. Сигнали такої діяльності ледь-ледь вловимі, десь у мікровольт, тобто у тисячу разів менше ніж сигнали електрокардіограми.

Смартфон збиратиме початкову інформацію, яка далі відправлятиметься через інтернет до “хмарної” системи [аналізу даних]”, – каже пан Форньє.

Таким чином на точний діагноз знадобиться кілька днів або тижнів (а не роки, як було раніше в деяких випадках), а отже, пацієнт зможе раніше розпочати лікування.

“Епілепсія – не та хвороба, яку можна продіагностувати і забути. Вона суттєво обмежує можливості людини, заважаючи жити змістовним і незалежним життям”, – каже Керол Айрленд, представник громадської організації Epilepsy Action Australia, яка підтримала ініціативу Bioserenity.

Читайте также:

Масштабный сбой в ПриватБанке оставил украинцев без денег

У подібних розробках слід дотримуватись багатьох складних вимог і нормативів.

Мати справу з одягом – також непросто.

“Слабке місце – це сенсори, а саме – їхня витривалість, – каже Пол Соньєр, видавець електронного журналу Digital Health Post. — Вбудовуючи електроніку в одяг, необхідно зважати на практичність у використанні. Чи можна буде прати цей одяг? Як правильно вбудувати сенсори, щоб усіма функціями можна було постійно користуватись?”

На розробку складних технологій потрібен час.

Такий бюстгальтер відслідковує добові зміни температури і допомагає виявити пухлини на ранніх стадіях

Наприклад, науковці вже 20 років обговорюють модель бюстгальтера, яка допомагала би виявляти рак грудей.

У 2012 році компанія First Warning Systems оголосила про випуск передсерійного екземпляра цієї білизни, в якому, за словами виробника, застосовується технологія динамічного вимірювання температури – фіксуються температурні зміни в організмі, які потім аналізують за допомогою алгоритму прогнозування. Це уможливлює раннє виявлення пухлин.

Читайте также:

Цунами, землетрясения, огненные сферы: Нибиру уничтожит человечество даже без столкновения, конец близок

Попри скепсис деяких фахівців, виробник переконаний у раціональності своєї технології і продовжує удосконалювати модель: зокрема, він розробив окремі вкладки у чашечки для пацієнток стаціонару, а також далі покращує алгоритм аналізу даних.

“Завдяки нашій технології (під час клінічних випробувань. – Ред) рак виявили навіть там, де не справилась мамографія: наприклад, коли пухлини були менші, ніж помітно на мамограмі, або пацієнтка була у категорії “складних для сканування”, наприклад, через підвищену щільність тканин”, – каже президент компанії Роб Роєа.

Четвертий етап клінічних випробувань заплановано на жовтень, і компанія вже готує документи для того, щоб отримати маркування СЕ – сертифікацію на території ЄС. А також планує отримати дозвіл на використання моделі у США від американського Управління санітарного нагляду (FDA).

“Треба переконати лікарів”

Інша проблема – це переконати медичний персонал у перевагах цієї технології, каже Пол Соньєр.

“Це непросто, бо раніше лікарі і чути про це не хотіли, бо не довіряли даним з таких виробів”, – каже він.

Читайте также:

Ученые установили, когда умрет Солнце

Фірма OMsignal виробляє “інтелектуальний одяг” для фізичних вправ з біометричними сенсорами, які заміряють різні показники організму, включно з електрокардіограмою (ЕКГ).

Дані збирає спеціальний пристрій, який відсилає їх на смартфон. Той, своєю чергою, під’єднаний до хмарного сховища даних і аналізує свіжі показники за допомогою низки складних алгоритмів.

Одяг фірми OMsignal можна регулярно прати без шкоди для сенсорів, вшитих у тканину

Виробник ретельно продумав розташування сенсорів у тканині й запатентував свою технологію. Він стверджує, що дані з такого одягу надійніші, ніж, скажімо, з браслетів.

“Всі люди носять одяг, тож ми подумали, що це найдоречніше місце для таких сенсорів, – пояснює Джессі Слейд Шанц, голова медичного відділу OMsignal. – Вони вбудовані безпосередньо у ваш щоденний одяг”.

На початку роботи перед паном Шанцом ставили інше завдання – дослідити, чи може ця технологія замінити монітор Голтера – портативний пристрій, який стежить за роботою серця.

“Мені казали, що перед нами величезний ринок. Здавалося, що це курка, яка нестиме золоті яйця”, – розповідає він.

“Але я знаю, як мислять лікарі, бо і сам лікар. Дуже складно переконати їх прийняти нову технологію на заміну тій, до якої вони звикли і яку використовують день у день. Не кажучи вже про те, що в США – одному з найбільших ринків таких технологій у світі – лікарі фактично заробляють гроші, підключаючи хворих до моніторів Голтера. Тож вони втратять заробіток, якщо ми не будемо їм платити відсотки”.

“Тому довелося бути реалістами: подумати, у якій сфері наш проект виправдає себе фінансово, і спрямувати зусилля туди”, – каже він.

Аналітики вебсайту CCS Insight очікують, що продажі натільних інтелектуальних пристроїв зростуть із 9,7 млн одиниць у 2013 р. до 135 млн у 2018-му.

Коли технології розміщення сенсорів в одязі удосконаляться, а ми звикнемо до думки про те, що наші труси знають, куди ми йдемо і що робимо, не виключено, що саме інтелектуальний одяг стане найдоступнішим і найбільш звичним видом натільної електроніки для пересічних користувачів.

Принаймні П’єр Форньє, розробник системи Wemu, на це розраховує. Діагностика – це лише початок. Він хоче, щоб пристрій, наприклад, повідомляв перехожим, як допомогти епілептику під час нападу.

“Кінцева мета – розробити технологію передбачення нападів. Це докорінно змінить життя пацієнтів і значно розширить коло їхніх занять”, – каже він.

Керол Айрленд з Epilepsy Action Australia погоджується.

“У багатьох країнах досі спостерігається брак знань про епілепсію і навіть стигматизація хворих, – додає вона. – Перед хворими часто постає дилема: приховувати свій стан чи не приховувати його і ризикувати викликати до себе негативне ставлення. Депресія і навіть самогубство трапляються серед хворих на епілепсію частіше, ніж в середньому”, – каже вона.

“Точна діагностика епілепсії та її нападів, а також ефективний контроль перебігу цієї хвороби — ось ключі до найвищої можливої якості життя пацієнтів і найкращих медичних результатів”, – додає представник компанії.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В управлении государством главное – соблюдать все формальности, а на мораль можно и не обращать внимания. "

© Марк Твен

За що бізнесмену Зеленському слід поставити найвищий бал

Упал, очнулся – гипс: статистика травмированных из-за непогоды в Киеве ужасает

Сенцова перевели в отряд, теплые вещи получил – правозащитник

Доба на фронті: внаслідок бойових дій два українських військових загинули

Выворачивайте карманы, правительство показало новые тарифы на коммуналку: полный список по городам

РФ грозит Украине “полной боеготовностью” своей армии в Донбассе

Нова стратегія миру та безпеки: українська розвідка

Нацбанк выпустит новые 100, за которые ничего нельзя купить

В УПЦ МП рассказали, что планируют в день проведения собора

ЄС продовжив санкції проти Росії через “нульовий прогрес” по “Мінську”

ВСУ готовятся к “большой войне”: в конюшнях Захарченко с ума посходили все лошади, пугают Донбасс украинцами

Россия игнорирует позицию США по украинским морякам

ТРК “Украина” бомбардирует телезрителей джинсой

РФ перебросила в Крым еще 100 ударных самолетов нового типа – ГУР

Послу РФ в Беларуси помогает “дипломат”, ранее выдворенный из Украины за шпионаж

Идеальная картинка для Путина: россияне шныряют в Харькове и снимают “кремлевский хоррор” о военном положении, смех и грех

“Простить и забыть”: Лукашенко о прекращении войны в Донбассе

Яременко: Маємо запропонувати чіткі критерії деескалації в Керченській протоці

Варфоломей открестился от церковного “престола” Украины: у вас своих хватает

Нацполиция завела уголовные дела против сотрудников НАПК