NewsOnline24

НАТО готується відповідати на загрози РФ у Балтії — посолка США в Альянсі

Польські та інші війська НАТО беруть участь у військових маневрах "Стедфаст дефендер — 24" / Фото: Associated Press

У США російську загрозу НАТО вважає головною прямою загрозою, якій слід протистояти.

У США впевнені, що для країн Балтії немає прямої загрози з боку Росії, однак НАТО вживає активних заходів, щоб покращити своє становище на території цих держав.

Про це сказала постійна представниця США в НАТО Джуліанна Сміт, пише Голос Америки. 

«Ми не бачимо безпосередньої загрози території НАТО ні в балтійському регіоні, ні, відверто кажучи, в будь-якому іншому регіоні. За останні два роки ми зробили багато кроків, щоб посилити стримування та захист, особливо на східному фланзі. Ми дуже серйозно ставимося до проблем безпеки наших друзів у країнах Балтії і вживаємо активних заходів, щоб покращити нашу позицію там», — сказала вона.

Сміт підтвердила, що російську загрозу НАТО вважає головною прямою загрозою, якій слід протистояти. Тому у НАТО існують нові регіональні плани, які дозволяють «точно знати, що ми маємо зробити, щоб захистити кожен дюйм території НАТО».

«Я не хочу, щоб у наших друзів у країнах Балтії склалося враження, що якимось чином війна приходить на територію НАТО миттєво. Ми сприймаємо це серйозно, але не вважаємо це безпосередньою загрозою. Ми нікому не сигналізуємо, що війна неминуча», — наголосила посолка США в Альянсі.

Нагадаємо, за даними видання FT, прифронтові країни НАТО підтримують ідею Макрона про введення військ до України.

Читайте провідні новини дня:

tsn.ua

Exit mobile version