НАТО заявило про «незворотній шлях» України до членства і назвало умову запрошення

Фото: генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг (Getty Images) Автор: Едуард Ткач

НАТО відправить Україні запрошення в Альянс, коли союзники погодяться і Київ виконає всі необхідні умови.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на спільну заяву за підсумками саміту НАТО.

«Ми ще раз підтверджуємо, що ми зможемо надіслати Україні запрошення приєднатися до Альянсу, коли члени Альянсу погодяться і умови будуть виконані», — йдеться у повідомленні.

Крім того, лідери держав-членів Альянсу зазначили, що майбутнє України в НАТО і вони підтримують право України обирати власний механізм безпеки та вирішувати власне майбутнє без зовнішнього втручання.

«Україна стає все більш оперативною та політично інтегрованою з Альянсом. Ми вітаємо конкретний прогрес, якого Україна досягла після Вільнюського саміту щодо необхідних демократичних, економічних і безпекових реформ. Поки Україна продовжує цю життєво важливу роботу, ми продовжуватимемо підтримувати її на незворотньому шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в НАТО», — зазначили у заяві.

В Альянсі додали, що рішення НАТО та Ради Україна-НАТО, які були ухвалені на саміті, у поєднанні з поточною роботою членів Альянсу є мостом до членства України в Альянсі.

«Члени Альянсу продовжуватимуть підтримувати прогрес України в оперативній сумісності, а також додаткові реформи демократії та сектору безпеки, які міністри закордонних справ країн НАТО продовжуватимуть оцінювати через адаптовану Річну національну програму», — йдеться у заяві.

Нагадаємо, що за словами президента Латвії Едгарса Рінкевичса, на саміті НАТО також мали обговорити використання Україною всієї західної зброї без обмежень.

Раніше РБК-Україна повідомляло, що президент США Джо Байден закликав НАТО зміцнити свою промислову базу та збільшити виробництво озброєння, оскільки це необхідно для безпеки Альянсу.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *