USD28.2033

Навіщо Туреччині російська зброя

Навіщо Туреччині російська зброя
Реджеп Таїп Ердоган

Росія хоче продати Туреччині зенітний ракетний комплекс С-400 за ціною $500 млн за дивізіон, зазначає у своєму блозі на “Новому часі” директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос. Для обговорення військово-технічного співробітництва в середу, 3 травня, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прилетів у Сочі.

Питання полягає в тому, що ми маємо справу з доволі складною й оманливою політикою Ердогана. З одного боку йому необхідно вирішити сирійське питання. Це – ключова проблема, навколо якої крутиться сьогодні турецька політика. І для того, щоб якимось чином заохочувати Росію до подальших переговорів, необхідно її стимулювати. Іншими словами, демонструвати готовність до тіснішої співпраці. Насамперед купити щось, що є кінцевим продуктом з високим рівнем доданої вартості, а що може бути кращим за купівлю зброї? Тому цей переговорний процес може зрештою привести до купівлі Туреччиною російської зброї. Це не питання. Це може також бути частиною попередніх домовленостей про тіснішу співпрацю або ad hoс – коли рішення ухвалюється як заохочення до тісніших переговорів.

Читайте также:

Администрация президента занимается «отбеливанием» Андрея Павелко от имиджа коррупционера – журналист

Сам факт того, що Туреччина може купити російську зброю і навіть співпрацювати з Росією, як ми бачили це в Сирії, означає, що якраз сирійське питання є ключовим для Туреччини, і країна готова домовлятися з будь-ким заради його вирішення. Якщо для цього потрібно заохотити, то найкращий спосіб – купівля.

Інших сигналів, які свідчать про зростання рівня військово-технічного співробітництва між Росією і Туреччиною я не бачу. За великим рахунком він і не може бути великим, тому що Туреччина – країна НАТО, її зброя відповідає натівським стандартам, і російське озброєння не може бути гідним товаром на турецькому ринку. Звісно, можна припустити, що за певної можливості через Туреччину будуть продавати у треті країні, однак навряд зараз Туреччина буде цим займатися.

Читайте также:

Амосову снова уволили

Епізод переговорів про купівлю російської зброї варто розглядати саме в контексті заохочення партнерів до подальших переговорів.

Якщо аналізувати інші аспекти співпраці Росії та Туреччини, то змін мало. Питання експорту помідорів до Росії – серйозний удар по турецькій економіці, щодо віз рішення теж не змінено. Це два найболючіші питання для Туреччини, де ситуація все ще невизначена. Тут ми бачимо дипломатію, яка говорить словами, що нічого не означають. І ми бачимо дуже багато слів, за якими є роздратування одне одним, готовність попри все домовлятися щодо Сирії або принаймні шукати нові варіанти. Але це навряд чи можна називати сьогодні зближенням позицій сторін, які на майбутнє стали б основою для серйознішої співпраці.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Белорусская церковь запретила своим прихожанам молиться в ПЦУ

Это “братская могила” ветеранов политического серфинга – Небоженко про новую команду Гриценко

Украинскую киноэротику покажут в следующем году

Хирурги Японии применили эндоскоп с камерой формата 8К

Прокуратура установила, кто облил Шабунина зеленкой

Марчук: В Керчи должен быть постоянный пункт СММ ОБСЕ

И целого Крыма мало: зачем Кремлю Беларусь

Адвокат утверждает, что врачи Института кардиологии не имели права осматривать Насирова

Митрополит Драбинко переходит из УПЦ МП в поместную церковь

Чому не варто надто перейматися листом ізраїльського посла щодо року Бандери на Львівщині

Первая леди сводила 150 детей на фильм “Приключения S Николая”

Кардиолог Насирова настаивает, что не разглашал врачебной тайны

В Японии тестируют магазины без касс

“Потрібно діяти негайно”, – Тимошенко запропонувала нову стратегію роботи з трудовою міграцією

Кирилл: Создание Православной церкви Украины – “путь к погибели”

Як УПЦ (МП) не дотримується власних документів

Госсекретарь США поздравил Епифания с созданием Православной церкви Украины

В Братиславе состоялась премьера “Киборгов”

На Херсонщині продовжуються напади на активістів – політик

Насиров требует 1 млн морального ущерба от врача — Супрун