Навіщо Китаю заморожування російсько-української війни: політолог звернув увагу на цікавий момент

Сі Цзіньпін хоче стати гарантом європейської безпеки / Фото: Associated Press

За словами політолога, Китай намагається посилити свій вплив в Європі, щоб протистояти розширенню впливу НАТО в індо-тихоокеанському регіоні.

На думку політолога Олега Саакяна Китай просуває ідею заморожування російсько-української війни, щоб стати гарантом безпеки для європейських країн.

Про це пише «Еспресо».

«В заяві Сі Цзіньпіна щодо російсько-української війни варто звернути увагу на один момент. А саме на його слова про європейську безпеку. Китай за заморожуванням російсько-української війни бачить для себе ще одну можливість. В рамках цієї можливості Китай прагне стати «співакціонером» європейської безпеки. Зокрема, як гарант того, що російсько-українська війна залишиться замороженою, як той, хто буде стримувати Путіна. Відповідно таким чином зайти, як гарант захисту Європи від Росії», – зазначив Саакян.

За словами політолога, Китай намагається посилити свій вплив в Європі.

«Саме цьому був присвячений візит Сі Цзіньпіна до Парижу, Сербії та Угорщини. В економічному розрізі та в безпековому. З Угорщиною це елемент тиску на НАТО і тому тепер Будапешт може грати не тільки в інтересах Росії, а й Китаю. Тобто, якщо НАТО буде розширювати свій вплив на індо-тихоокеанський регіон, Китай буде робити те саме, тільки в Європі. Таким чином Китай буде блокувати ініціативи НАТО зсередини», – пояснив Олег Саакян.

Нагадаємо, після переговорів Сі Цзіньпіна з Анджеєм Дудою МЗС Китаю заявило, що країна готова і надалі відігравати конструктивну роль у політичному врегулюванні «української кризи».

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *