Не фінальний документ. В МЗС розповіли, що в тексті угоди з США щодо копалин

Фото: в МЗС розповіли, що в тексті угоди з США щодо копалин (Віталій Носач РБК-Україна) Автор: Ірина Гайдук, Роман Кот

Текст угоди про корисні копалини погоджений Україною і США. У ньому немає згадок ні про борги України, ні про відшкодування майбутньої допомоги.

Про це у відповіді на питання РБК-Україна на брифінгу заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.

«В результаті роботи переговорних команд вдалося допрацювати текст. І текст угоди, на нашу думку, став значно кращим і прийнятим для підписання України. Загалом в результаті спільної роботи команд української і американської текст угоди став набагато кращий», — зазначив Тихий.

За словами речника, уряд схвалив можливість підписання, уповноважив посадовців для того, щоб підписувати цю угоду.

«Для нас дуже важливо, що в тексті немає згадок про борг України. Ні про 500 мільярдів, ні про інші якісь борги», — додав представник МЗС.

Окрім того, за словами Тихого, з тексту угоди про копалини вдалося прибрати пункт про відшкодування майбутньої допомоги у розмірі 2 долари за 1.

«І дуже важливо також спільне використання цього фонду (Інвестиційного фонду відновлення — ред.). Бо Україна та США спільно цим фондом розпоряджаються. Цей фонд наповнюється в Україні й використовується для України, для інвестування реконструкції України», — підкреслив Тихий.

Речник міністерства додав, що ця угода має рамковий характер, це перший крок і початок процесу.

«Я закликаю вас не сприймати її як фінальний документ, а як рамковий, який розпочинає співпрацю», — резюмував Тихий.

Угода про копалини зі США

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 26 лютого затвердив текст рамкової угоди з урядом США «Про встановлення правил та умов інвестиційного фонду відбудови України». Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, в угоді є шість ключових моментів.

Президент Володимир Зеленський позитивно оцінив цей документ. Він також повідомив, наступний документ буде складніший та передбачає ратифікацію у Верховній раді.

А сьогодні, 27 лютого, стало відомо, хто від України підпише угоду про природні ресурси зі США. Уряд уповноважив підписати угоду першого віце-прем’єр-міністра — міністра економіки Юлію Свириденко або міністра закордонних справ Андрія Сибігу.

www.rbc.ua